Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šibenici před dům hejtmana postavil 30letý muž. Hrozí mu vězení

Kriminalisté nakonec přece jen vypátrali, kdo postavil v době koronavirové pandemie před dům hejtmana Ivo Vondráka šibenici z dřevěných desek. Původně už případ odložili, ale po zajištění nových stop se pátrání znovu rozběhlo a pachatel byl vypátrán.

Na konci ledna se před domem hejtmana Ivo Vondráka objevila šibenice, ztlučená z několika dřevěných prken a s nápisem vlastizrádce. Na ní pak byla zavěšena novela pandemického zákona a výhružné texty. Hejtman neváhal a vše předal policii. Kriminalisté sice rychle zjistili, kdo šibenici zhotovil, ale ne, kdo ji umístil na zahradu. Případ byl proto odložen. Díky nové stopě ale kriminalisté vyšetřování znovu rozjeli a nakonec i vypátrali pachatele.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MS kraje: "Policejní komisař 10. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Ostrava zahájil na základě zjištěných a zadokumentovaných informací v těchto dnech trestní stíhání 30letého muže z přečinu nebezpečného vyhrožování. Obviněný měl ke konci měsíce ledna 2022 v obci na Opavsku umístit před vstup do domu poškozených šibenici s výhružnými texty související s výkonem funkce jednoho z poškozených."

Hejtman Ivo Vondrák je potěšen dobrou prací policie. V době pandemie koronaviru byl už na výhružky zvyklý, většina ale byla prostřednictvím sociálních sítí, kde propagoval očkování. Pravidelně zveřejnoval údaje o počtu nakažených, zemřelých a očkovaných. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Je třeba ocenit to úsilí a využití všech možností jak se dobrat k tomu, kdo to byl a myslím si, že je to skutečně nutný signál k tomu, aby si lidé uvědomili, že takové věci se nedělají." 

Kriminalisté předložili pachateli důkazy a stopy, které našli na místě činu a ten se jim přiznal. Za nebezpečné vyhrožování hrozí 30letému muži rok vězení. 

Nahlásit chybu


K tématu
Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail