Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční strom se rozsvítil s příchodem adventu, nadílku sněhu doplnila bublinová show

Dnes 9:30, Studénka, Petra Dorazilová

Vánoční strom se na náměstí ve Studénce rozsvítil první adventní neděli. Událost doprovázel kulturní program, děti potěšil Mikuláš s bublinovou show.

Ledová plocha ve Studénce je na čas domovem krasobruslařů z Poruby

Dnes 8:50, Studénka, Petra Dorazilová

Krasobruslení není sportem, který by měl ve Studénce svůj oddíl, přesto je už tři měsíce na zdejším ledě možné tento ladný sport vidět. Na tréninky tu zajíždí krasobruslaři z Ostravy, jejich domovský stadion v Porubě se rekonstruuje.

Vítěze participativního rozpočtu doceníme, až opadne sníh

Včera 15:57, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Na Lamberku, u fotbalového trávníku, bylo dokončeno nové hřiště. Jedná se o letošní vítězný projekt v rámci participativního rozpočtu. V těchto dnech už ho zasypal sníh, lidé si jej naplno užijí až na jaře.

Školáci soutěžili v práci se dřevem a kovem, opět ukázali své šikovné ruce

Včera 14:03, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Konal se další ročník soutěže Šikovné ruce, která si dává za cíl popularizovat řemeslo mezi žáky základních škol. Tento souboj ve zručnosti se odehrál v dílnách Střední školy zemědělské a technické.

Prestižní cena za příkladnou správu kulturní památky putovala na zámek Kunín

Včera 9:30, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Kastelán zámku Kunín na Novojičínsku Jaroslav Zezulčík obdržel cenu Národního památkového ústavu. Prestižní ocenění získal za příkladnou správu a prezentaci kulturní památky, jejíž ruinu pomohl proměnit v barokní perlu.

Díky svým veršům se na Nový Jičín dívá jinýma očima

Včera 9:00, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Splnit si svůj sen může člověk v jakémkoliv věku, dokladem toho je i František Ladňák z Nového Jičína. Verše začal psát až v důchodovém věku a vydal svou první sbírku s názvem Sedmikrásky.

BEZ KOMENTÁŘE: Legionáská škola ve Studénce se dočkala obnovení

2. prosince 2023 12:44, Studénka, Jan Plášil

Restaurovaná místnost se stálou výstavou věnovanou legionářům byla slavnostně otevřena v zámku ve Studénce. Původcem této události byla před několika lety tak trochu náhoda.

Na Butovické už panuje sváteční čas, advent přivítali jarmarkem

1. prosince 2023 16:26, Studénka, Petra Dorazilová

Základní škola Butovická uspořádala tradiční předvánoční jarmark s tvořivými dílnami. Rodiče s dětmi tu mohli vánoční dekorace nakoupit a nebo si je sami vyrobit. K návštěvě lákala i školní vánoční cukrárna.

Jak se bude jmenovat nová alej v Bludovicích? Hlasujte do 10. prosince

1. prosince 2023 15:23, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Z Bludovic směrem k Čerťáku vede nová alej. S podporou města tu stromy vysadili sami obyvatelé. Teď může veřejnost v anketě vybrat i její název. Ve hře je 18 návrh

Ledová plocha ve Studénce patří i krasobruslařům, alespoň na čas

1. prosince 2023 14:07, Studénka, Petra Dorazilová

Krasobruslení není sportem, který by měl ve Studénce svůj oddíl, přesto je už tři měsíce na zdejším ledě možné tento ladný sport vidět. Na tréninky tu zajíždí krasobruslaři z Ostravy, jejich domovský stadion v Porubě se rekonstruuje.

Komerční sdělení více

Při tradičním „šachťáku“ věnovali havíři z OKD svaté Barboře 228 tisíc

U příležitosti svátku sv. Barbory, patronky horníků, uspořádala těžební společnost OKD tradiční hornickou slavnost Skok přes kůži, tzv. šachťák, při níž přijala do cechu hornického šest zaměstnanců a čestných hostů. V části zvané Salamandr, kdy se za svitu hornických kahanů vzpomíná na kolegy, kteří přišli o život při výkonu hornického povolání, věnovali zaměstnanci OKD Spolku svatá Barbora na podporu hornických sirotků 228 tisíc korun.

Vánoční Trhy, co se hledají v sobotu 16. prosince v Národním zemědělském muzeu

Vánoční Trhy, co se hledají, zavítají sobotu 16. 12. do Národního zemědělského muzea v Dolní oblasti Vítkovice. "Podmínkou pro zorganizování vánočních trhů bylo navrácení k tradicím, o což se budeme my všichni zainteresovaní snažit. Proto pro Vás budeme shánět lokální stromky, kapry a zástupce řemesel," říká Michaela Halfarová, organizátorka trhů.

Líheň 2023: Šest nejlepších skupin jde do boje o finále!

Už tento týden se rozhodne o tom, které čtyři skupiny se probojují do Velkého finále mezinárodní klubové soutěže hudebníků Líheň 2023! Ze dvou tříčlenných semifinálových koncertů pošle odborná porota dále vždy už jen dva účastníky!

Už za pár dní začne festival Souznění. Nabídne Ledeckého, Dřízgovou i premiéru neobarokní skladby

Za pár dní začne pětadvacátý ročník Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. Od 6. do 10. prosince přinese na několika místech Moravskoslezského kraje, který je generálním partnerem festivalu, dosud nebývalou směsici folkloru, popu, folku, rocku a klasiky, okořeněnou premiérou nové skladby v neobarokním stylu, živým betlémem, příchodem Tří králů nebo pochůzkami s koledou.

Ve FN Ostrava je pro maminky k dispozici i kojící koutek

Ve vestibulu Kliniky dětského lékařství FN Ostrava je nově pro kojící maminky postavený speciální koutek. Dar v hodnotě 90 tisíc korun nemocnici věnovala nezisková organizace HAIMA Ostrava, která dlouhodobě funguje při dětské klinice a pomáhá onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Díky novému zařízení značky NOOK MAMA mají maminky větší soukromí.

V OVAKu věří, že pomáhat je čím dál těžší, ale má to smysl

Podobně jako jinde ve společnosti, hospodářská situace je ovlivněna různými faktory, včetně mezinárodních událostí, politických změn a ekonomických trendů. Neustálé zvyšovaní vstupních nákladů na výrobu, včetně energií má za následek, že mnoho firem bojuje s vyváženými hospodářskými výsledky. Za těchto podmínek se pak hůře plní i jejich společenská úloha, a to zejména podpora regionu, v kterém podnikají. Nejde jen o zodpovědné chování firem a vytváření jejich pozitivního obrazu, ale o skutečnou pomoc v různé formě lidem nebo neziskovým společnostem v rozmanitých oblastech veřejného života.

Více