Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Regenerace sídliště Fifejdy skončila. Poslední tečkou byla stavba nového chodníku

23. listopadu 2023 17:58, Ostrava-Mariánské hory, Yvona Fajtová

Obyvatelé Mariánských hor se mohou od tohoto týdne procházet po novém chodníku mezi ulicemi Novoveská a Novinářská. Podle vedení obvodu bylo propojení ulic pro chodce zásadní.

Mariánskohorská MŠ Gen. Janka zvýší kapacitu. Vznikají tady dvě nové třídy

26. října 2023 17:05, Ostrava-Mariánské hory, Yvona Fajtová

MŠ Gen. Janka v Ostravě- Mariánských Horách a Hulvákách prochází rekonstrukcí. V části budovy, kterou dříve využívala hudební škola, vznikají dvě nové třídy. Jedna pro jesličky, druhá pro školku.

V Ostravě proběhne jedinečná výstava modelů a techniky

22. září 2023 19:37, Ostrava-Mariánské hory, Jiří Cileček

Ostrava zažije 6. ročník výstavy a soutěže plastikového a papírového modelářství všech věkových kategorií s názvem ENJOYMENT BATTLE OF OSTRAVA s mezinárodní účastí. Akce se bude konat v sobotu 23. září od 10 do 15 hodin v Domě techniky na Mariánském náměstí. K vidění budou soutěžní i standardní modely letadel, vrtulníků, bojové techniky, lodí, diorám aut, figurek a mnoho dalšího.

Mariánskohorské náměstí patřilo druhému ročníku Gulášfestu. Zájem byl velký

21. září 2023 14:02, Ostrava-Mariánské hory, Yvona Fajtová

V Mariánských Horách mají novou tradici. Tou je Gulášfest. Druhý ročník uspořádali na Mariánskohorském náměstí po skvělých zkušenostech z loňského roku a opět zaznamenal velký úspěch.

Požár garáží v Ostravě způsobil škodu za milion korun

29. srpna 2023 16:32, Ostrava-Mariánské hory, Jiří Cileček

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý u požáru garáží v Ostravě-Mariánských Horách. Pro boj s ohněm využili hasiči i speciální hasicí zařízení COBRA. Škoda byla vyčíslena na milion korun.

Mariánskohorská radnice uspořádala tři příměstské tábory pro děti. Všechny turnusy zaplnila

18. srpna 2023 11:50, Ostrava-Mariánské hory, Yvona Fajtová

Mariánskohorská radnice také letos uspořádala příměstské tábory pro děti, se kterými začala loni. Hlavní myšlenkou bylo nabídnout rodinám takový tábor, který splňuje jejich časové očekávání.

V Mariánských Horách bude bezpečněji. Projekt Domovník preventista se rozšíří o další problémové lokality

20. července 2023 20:23, Ostrava-Mariánské hory, Yvona Fajtová

V Mariánských Horách bude další 3 roky pokračovat projekt Domovník preventista. Radnici se na něj podařilo získat finanční prostředky z EU. Dobrou zprávou je, že se navíc rozšíří z původních 5 lokalit na 15.

Kvůli opravám bude týden uzavřena Švermova ulice v Ostravě-Mariánských Horách

18. června 2023 17:08, Ostrava-Mariánské hory, Jiří Cileček

Švermovu ulici v městské části Ostrava–Mariánské Hory a Hulváky na týden uzavřou opravy. Od pondělí 19. června do 26. června budou pracovníci Ostravských komunikací provádět rekonstrukci revizních poklopů a uliční vpusti, a to včetně výškové úpravy a úpravy povrchů vozovky živicí v místě oprav.

Živá zvířata, kolotoče, atrakce. Mariánskohorská radnice velkolepě slavila Mezinárodní den dětí

16. června 2023 20:51, Ostrava-Mariánské hory, Yvona Fajtová

Mariánskohorská radnice ani letos nezapomněla na děti. V rámci oslav Mezinárodního dne dětí nechala na 3 dny přivést na Mariánské náměstí kolotoče, obří nafukovací atrakce a také občerstvení.

Více parkovacích míst a herních prvků, úpravy zeleně. Mariánskohorské sídliště Mojmírovců čeká regenerace

18. května 2023 18:09, Ostrava-Mariánské hory, Yvona Fajtová

Mariánskohorská radnice plánuje regeneraci sídliště Mojmírovců. Získala na ní a další dva projekty dotaci ve výši téměř 100 milionů korun. Všechny se týkají takzvané zelenomodré infrastruktury.

Komerční sdělení více

Líheň 2023: Šest nejlepších skupin jde do boje o finále!

Už tento týden se rozhodne o tom, které čtyři skupiny se probojují do Velkého finále mezinárodní klubové soutěže hudebníků Líheň 2023! Ze dvou tříčlenných semifinálových koncertů pošle odborná porota dále vždy už jen dva účastníky!

Už za pár dní začne festival Souznění. Nabídne Ledeckého, Dřízgovou i premiéru neobarokní skladby

Za pár dní začne pětadvacátý ročník Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. Od 6. do 10. prosince přinese na několika místech Moravskoslezského kraje, který je generálním partnerem festivalu, dosud nebývalou směsici folkloru, popu, folku, rocku a klasiky, okořeněnou premiérou nové skladby v neobarokním stylu, živým betlémem, příchodem Tří králů nebo pochůzkami s koledou.

Ve FN Ostrava je pro maminky k dispozici i kojící koutek

Ve vestibulu Kliniky dětského lékařství FN Ostrava je nově pro kojící maminky postavený speciální koutek. Dar v hodnotě 90 tisíc korun nemocnici věnovala nezisková organizace HAIMA Ostrava, která dlouhodobě funguje při dětské klinice a pomáhá onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Díky novému zařízení značky NOOK MAMA mají maminky větší soukromí.

V OVAKu věří, že pomáhat je čím dál těžší, ale má to smysl

Podobně jako jinde ve společnosti, hospodářská situace je ovlivněna různými faktory, včetně mezinárodních událostí, politických změn a ekonomických trendů. Neustálé zvyšovaní vstupních nákladů na výrobu, včetně energií má za následek, že mnoho firem bojuje s vyváženými hospodářskými výsledky. Za těchto podmínek se pak hůře plní i jejich společenská úloha, a to zejména podpora regionu, v kterém podnikají. Nejde jen o zodpovědné chování firem a vytváření jejich pozitivního obrazu, ale o skutečnou pomoc v různé formě lidem nebo neziskovým společnostem v rozmanitých oblastech veřejného života.

Advent v Bílovci je pěkně akční!

Na Slezském náměstí v Bílovci se v sobotu 2. prosince v 17 hodin v rámci Mikulášského jarmarku rozzáří 10metrový vánoční strom, který je tvořen kovovou konstrukcí. Letos bude v Bílovci premiérově osvětlena také radnice, před níž bude od pátku 1. prosince poprvé stát i dřevěný betlém.

Rozhovor s Jakubem Mazůchem, tanečním partnerem Evy Adamczykové ve StarDance

Oba začali se svými mistrovskými disciplínami v šesti letech. Ona na snowboardu, on na tanečním parketu. Ona přivezla zlato a bronz z olympiády a je dvojnásobnou mistryní světa, on má zlato a stříbro ze světových tanečních her a je několikanásobným medailistou z mistrovství republiky v latinskoamerických tancích. A teď spolu tančí ve StarDance. Řeč je o tanečním páru SD 9 Eva Adamczyková a Jakub Mazůch.

Rocková legenda Lenny Kravitz zahraje na Colours of Ostrava 2024!

Legendární umělec Lenny Kravitz vystupuje na evropských festivalech jen zřídka. Během svého nadcházejícího turné však vystoupí v České republice! Colours of Ostrava tak přivítá tvůrce ikonických hitů, který hudbou vystavěnou na pevných základech rocku, funku, soulu a rhythm and blues oslovuje miliony fanoušků. Během jeho vystoupení v Dolních Vítkovicích zazní skladby z nové desky Blue Electric Light, jejíž vydání je ohlášeno na březen 2024.

Více