Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Alšově náměstí už svítí vánoční strom. Světlo přinesli andělé na chůdách

Dnes 19:57, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

Také v Porubě už svítí vánoční strom na Alšově náměstí. Slavnostní rozsvícení bylo spojeno se zahájením vánočního jarmarku, který bude probíhat až do 21. prosince a nabídne pestrý doprovodný program.

DK Poklad patřil tradičnímu vánočnímu jarmarku. Podepsala se na něm sběhová kalamita

Dnes 19:47, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

Kulturní dům Poklad uspořádal už 2. ročník vánočního jarmarku. Bohužel i na něm se podepsala sněhová kalamita. Několik prodejců se do Poruby vůbec nedostalo.

Porubané pomáhali zdobit vánoční strom na radnici. Kdo chtěl, mohl si přinést vlastnoručně vyrobenou ozdobu

30. listopadu 2023 16:56, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

Porubská radnice se oblékla do vánočního a stejně jako loni uspořádala společné zdobení vánočního stromku, který je umístěn u schodiště vedoucího do Obřadní síně. Zapojily se do něj nejen rodiny s dětmi.

Vybrané nevyužívané zpevněné plochy v Ostravě-Porubě nahradila zeleň. Rostou na nich stromy, květiny a keře

30. listopadu 2023 16:33, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

V Ostravě-Porubě dokončili projekt ozelenění zpevněných ploch. Během něj bylo ve 14 lokalitách zrevitalizováno více než 4 a půl tisíce metrů čtverečních ploch a vysadilo se přes 100 nových stromů a stovky různých druhů květin.

Poruba má dostatek soli na celou zimu. Stroje vyjíždí na pokyn radnice

30. listopadu 2023 16:17, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

Sněhová nadílka Porubu nepřekvapila. Společnost, která se v obvodu stará o zimní údržbu, se připravila v předstihu. Na zasněžené silnice vyjíždí ihned poté, co dostane pokyn z radnice.

Požár v Zahradnictví Poruba zničil prodejnu i výrobnu krouhaného zelí

25. listopadu 2023 16:31, Ostrava-Poruba, Jiří Cileček

Zahradnictví Poruba v Ostravě doslova kompletně zničil velký požár. Majitelé nyní odklízejí následky škod a doufají, že příští rok opět otevřou.

V Porubě probíhají přípravy na Vánoce. Vánoční strom se slavnostně rozsvítí 3. prosince

25. listopadu 2023 0:53, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

Také v Porubě se připravují na Vánoce. Už tento týden se bude zdobit vánoční strom, který na Alšovo náměstí doputoval až z Ostravice. V celém obvodu se instaluje vánoční výzdoba a chystá se i vše na tradiční vánoční jarmark.

Porubské náměstí Vítězslava Nováka získalo novou, atraktivní podobu

25. listopadu 2023 0:36, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

V Ostravě-Porubě skončila 1. etapa revitalizace náměstí Vítězslava Nováka. Týkala se parku a přilehlých komunikací. Veškeré úpravy radnice konzultovala s lidmi, kteří v této lokalitě bydlí.

Od sametové revoluce ulynulo 34 let. 17. listopad si každoročně připomíná celá země

17. listopadu 2023 13:58, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

V pátek si připomeneme 17. listopad 1989. Den boje za svobodu a demokracii. Jeho symbolem se stala Národní třída v Praze, kde vše začalo. Mobily tenkrát nebyly a ostatní města se tak přidávala postupně. Rychleji tam, kde byli aktivnější studenti a divadelní herci.

Dětský rehabilitační stacionář v Porubě vyniká komplexní péčí. Je jediný svého druhu v Česku

17. listopadu 2023 13:38, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

Dětský rehabilitační stacionář v Ostravě-Porubě funguje už 33 let. Je detašovaným pracovištěm Městské nemocnice Ostrava a díky komplexním zdravotnickým a sociálním službám, které nabízí, je jediný svého druhu v Česku.

Komerční sdělení více

Stavební práce na zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína jsou dokončeny

Zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína byl důvod stavebních prací na řece Olši, Ropičance, Rakovci a Sadovém potoce. Stavební práce začaly v roce 2021 opravou spádového stupně na řece Olši a pokračovaly výstavbou protipovodňového opatření části Českého Těšína. Práce probíhaly ve spolupráci s městem Český Těšín, kdy město v rámci svých investic odstranilo dvě odtokové závady. Díky změně záplavového území, které se přehodnocuje, bude umožněn další rozvoj území.

Čertova stěna, osmá dokončená opera Bedřicha Smetany nyní v NDM

Národní divadlo moravskoslezské uvede 14. prosince 2023 v obnovené premiéře operu Bedřicha Smetany ČERTOVA STĚNA. Původní premiéra této inscenace byla v Ostravě v červnu 2014, hrála se do ledna roku 2016 a měla celkem 20 repríz. Už při přípravách premiéry původní inscenace v roce 2014 pracovala opera NDM s plánem odehrát za 10 let – v roce 2024 – všech osm skladatelových dokončených oper v blocích ke kulatým výročím narození a úmrtí.

Více než miliarda do vodárenství v roce 2024

V součtu oprav a investic pošlou SmVaK Ostrava do zajištění dodávek kvalitní pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní 1,043 miliardy korun. Téměř 462 milionů korun poputuje v roce 2024 do oblasti kanalizací a čistíren odpadních vod, více než 303 milionů do vodovodních sítí a 243 milionů do páteřního výrobního a distribučního systému pro dodávky pitné vody v regionu – Ostravského oblastního vodovodu.

Mrazy jsou tady. Zabezpečme vodoměry před poškozením!

Výměna poškozeného vodoměru se prodraží. Buďme odpovědní od prvních dnů, kdy dorazily noční a ranní mrazy. Proveďme potřebná opatření! Když klesnou venkovní teploty pod nulu, je kromě pečlivého zazimování zahrady, domu a veškerého venkovního vybavení nutné se zaměřit také na to, jak zajistit před mrazem domovní vodoměr. Zabráníme tak jeho poškození. Tím, že tyto záležitosti nepodceníme, se vyhneme nepříjemným situacím, které mohou mít kromě našeho pohodlí a poškozeného majetku nepříjemný dopad také na peněženku.

Při tradičním „šachťáku“ věnovali havíři z OKD svaté Barboře 228 tisíc

U příležitosti svátku sv. Barbory, patronky horníků, uspořádala těžební společnost OKD tradiční hornickou slavnost Skok přes kůži, tzv. šachťák, při níž přijala do cechu hornického šest zaměstnanců a čestných hostů. V části zvané Salamandr, kdy se za svitu hornických kahanů vzpomíná na kolegy, kteří přišli o život při výkonu hornického povolání, věnovali zaměstnanci OKD Spolku svatá Barbora na podporu hornických sirotků 228 tisíc korun.

Více