Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětem mokro u kulturního domu v Muglinově nevadilo, zaujali je psi a kovbojové

3. října 2023 17:03, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela

Střelbu míčkem lakrosovou holí na branku a šípem do terče, skákání v pytlích, malování na obličej, hašení požáru auta, psi honící uprchlého vězně či kovbojové práskající bičem. To všechno mohli zažít malí i velcí návštěvníci Dětského dne ve Slezské Ostravě.

Vítězové Beskydské sedmičky se sblížili při sportu, běhat začali až v dospělosti

3. října 2023 16:52, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela

Zářným příkladem toho, že není nikdy pozdě na sportování, například i na déletrvající běh, jsou manželé Monika a Tomáš Přibylkovi z Koblova. Pravidelně běhat začali až v dospělosti, zhruba před 12 lety. Extrémní běh je dokonce dal dohromady a učí je vzájemné podpoře.

V charitním domě žije i nejstarší obyvatelka Slezské Ostravy, bylo jí už 102 let

3. října 2023 16:24, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela

Maximální počet šesti desítek klientů mají v současnosti na starosti pracovníci Charitního domu svatého Václava - Domova pokojného stáří v Ostravě-Heřmanicích. Protože jej zřizuje Charita Ostrava, je zde k dispozici nejen lékařská, ale i stálá duchovní služba.

Vinobraní na Slezské už nebude praskat ve švech, bude se stavět nový kulturní dům

26. září 2023 16:40, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela

Oblíbené vinobraní ve Slezské Ostravě už brzy nebude přeplněné. Ne však proto, že by o něj opadl každoroční zájem, ale bude se zde stavět nový a větší kulturní dům.

Autorce Hornických vdov zůstalo Ostravsko v srdci, jezdí sem i nadále z jižní Moravy

26. září 2023 16:40, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela

Autorka své literární prvotiny Hornické vdovy – Kamila Hladká – opět navštívila Ostravsko. Tentokrát nebyla jejím hlavním cílem obvyklá přátelská návštěva žen, reálných postav z knížky, ale autorské čtení ve Slezskoostravské galerii.

Ve vyprodaném Husově sboru znělo náročné italské baroko, opět jej využil festival

26. září 2023 16:40, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela

Husův sbor v Jeronýmově ulici, stojící jen několik desítek kroků nad radnicí ve Slezské Ostravě, se opět ochotně propůjčil pro koncert italského baroka v rámci renomovaných hudebních festivalů.

Policisté dopadli zloděje, který půl roku řádil na Slezské Ostravě

25. září 2023 10:08, Ostrava-Slezská Ostrava, Libor Běčák

Policisté z Ostravy pátrali po neznámém pachateli, který od dubna do současnosti opakovaně vnikal na pozemky rodinných domů a následně z přilehlých budov, aut zaparkovaných na zahradě, garáží či přímo z domů odcizil různé věci.

Hornická poliklinika v Ostravě má novou odběrovou místnost

21. září 2023 14:51, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček

Zvýšení komfortu pacientů, kteří nebudou muset přejíždět k odběrům do jiného zařízení, i spolehlivá a rychlá vyšetření pro odesílající lékaře nabídne nové odběrová místnost v Ostravě. Hornická poliklinika ji otevírá prostorách v Modrého pavilonu na Slezské Ostravě.

Radnicí zněly hity na klasických nástrojích, lidé si s nimi zpívali Cohenovo Hallelujah

19. září 2023 20:29, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela

Obřadní síň slezskoostravské radnice se opět po prázdninách zaplnila zájemci o koncertní vystoupení. Tentokrát se zde představila čtyřčlenná formace mladých hudebníků z Prahy a Brna RB:Boys, která na nástrojích klasické hudby bravurně zahrála notoricky známé filmové a popové melodie.

Energická malířka od "Sýkoráku" vystavuje sci-fi, zakládá galerie a pomáhá mladým umělcům

19. září 2023 17:33, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela

Slezskoostravská galerie doslova praskala ve švech při vernisáži malířky Rosany de Montfort. Šest desítek jejích fantazijních obrazů zobrazuje člověka, měnícího se v kyborga, spoušť a smutek kvůli přetechnizovanému světu.

Komerční sdělení více

Pestrý program pro děti i dospělé a bohatá gastro zóna - Slezskoostravský hrad láká na hodokvas

V sobotu 7. října jsou na Slezskoostravský hrad zváni všichni milovníci dobrého jídla, pití i zábavy. Program pro malé a velké zahrnuje vystoupení hudebních kapel, divadelní představení, ukázky dravců, práce s koňmi, ukázky řemesel, tvůrčí dílny nebo možnost vyzkoušet různé společenské a deskové hry. Gastro zóna je plná regionálních potravin, minipivovarů a dobrot sladkých i slaných.

Novinky v oddlužení. Jaké změny vláda schválila?

Novinky v oddlužení potěší dlužníky, ale už méně jejich věřitele. Novela insolvenčního zákona zavádí se zpožděním část evropských pravidel, která měla v Česku fungovat už v roce 2021. Kvůli zpoždění čelí země řízení o porušení unijního práva s rizikem tučné pokuty. Jaká pravidla začnou nově platit?

OVAK radí a informuje aneb Přihlaste se k OVAK Newsletteru

Zajímá Vás, co je u nás nového? Přihlaste se k odběru našeho OVAK Newsletteru, který přináší výběr těch nejzajímavějších informací o projektech, o důležitých novinkách, událostech a službách v oblasti vodohospodářství v Ostravě.

Co je náplní kardioprogramu Nemocnice ve Frýdku-Místku? Rozhovor s MUDr. Kamilem Zemanem

Světový den srdce (World Heart Day) si každoročně připomínáme 29. září. Již od roku 2000 jej vyhlašuje Světová federace srdce (WHF) a Světová zdravotnická organizace (WHO). Cílem je upozornit na stále se zvyšující počet kardiovaskulárních onemocnění, jejich prevenci a léčbu. V České republice je totiž srdeční onemocnění každoročně zodpovědné za přibližně 30 % úmrtí.

LIBERTY zahájila tříletý vzdělávací program se studenty elektrotechniky

Po tři následující roky budou moci studenti ostravské Střední školy elektrotechnické Na Jízdárně získávat neocenitelnou praxi v provozech a školicím centru akciové společnosti LIBERTY Ostrava. Vzdělávací program, který byl nyní zahájen ve spolupráci s mezinárodní nadací GFG Foundation, má přinést hutní firmě nové kvalitní zaměstnance, především elektrikáře.

Řemeslo má zlaté dno. Intetraktivní soutěž pro žáky základních škol

Tak zní název oblíbené interaktivní soutěže v praktických dovednostech pro žáky základních škol. Do letošního 16. ročníku, který proběhne ve dnech 4. - 5. října v objektu Střední školy společného stravování Ostrava – Hrabůvka, se zapojí žáci devátých tříd z více než 30 základních škol v regionu.

Více