Kardiovaskulární oddělení FN Ostrava nově vede Marian Branny

  • 4. října 2018,
  • 16:21

Na pozici primáře Kardiovaskulárního oddělení Fakultní nemocnice Ostrava nastoupil k 1.10. MUDr. Marian Branny, Ph.D. Nový primář Branny je špičkový kardiolog s pětadvacetiletou praxí a přední český expert v oblasti intervenční léčby strukturálních onemocnění srdce a nových katetrizačních technik.

Reklama

„Mám velkou radost, že mohu Mariana Branneho přivítat v našem týmu. Je to skvělá zpráva pro celé kardiovaskulární oddělení FNO a jeho pacienty, protože primář Branny je zkušený a uznávaný odborník a vědec s četnými mezinárodními zkušenostmi,“ říká ke jmenování Branneho ředitel FNO Evžen Machytka.

Marian Branny vystudoval LF UP v Olomouci a LF MU v Brně, absolvoval zahraniční stáže mimo jiné v The National Heart and Lung Institute v Londýně, v Herzzentrum v Bad Krozingenu v Německu a v Division Cardiology na University of Utah v Salt Lake City v USA. Napsal více než dvě desítky vědeckých článků, je předsedou revizní komise České kardiologické společnosti a členem výboru České asociace intervenční kardiologie. Před nástupem do FNO působil jako primář kardiologie v Nemocnici Podlesí v Třinci.

„Kardiocentrum FNO je jedním z 11 komplexních kardiocenter v ČR, které byly vybrány ministerstvem zdravotnictví, aby pečovaly o nejtěžší pacienty s kardiovaskulárním onemocněním. Ostravské kardiocentrum má výborné zázemí v ostatních oborech fakultní nemocnice, díky tomu velký potenciál v poskytování superspecializované léčby kardiakům. Našim cílem je rozšíření stávajících kardiologických programů, zavedení nových léčebných metod, zřízení výukového centra pro kardiology z regionu. Kardiocentrum FNO má všechny předpoklady se stát hlavním centrem kardiologie v regionu,“ dodává ke svému jmenování Marian Branny.Vánoce s Martinem Chodúrem v Gongu

20.12. 20:00 - 13.12. 3:49
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 13.12. 3:49
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Mňága a Žďorp v Garáži

18.12. 20:00 - 13.12. 3:49
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

ProfiToner s.r.o.
Ostrava-město
od 13 000 Kč do 15 000 Kč

Detail

Vítkovické slévárny, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Vladimíra Adamčíková
Karviná
od 15 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu