Balet NDM zatančí v prestižním divadle v Bonnu

  • 11. října 2018,
  • 6:37

Poprvé v historii se soubor baletu našeho divadla představí na prestižní německé scéně - v německém Theatre Bonn. V divadle, kde se objevují ty nejlepší soubory na světě. „Je to pro nás velká pocta. Spolupráci s manažerem divadla Burkhardem Nemitzem jsem navázala už ve funkci šéfky baletu v Národním divadle v Brně. S brněnským souborem jsme na základě toho účinkovali v Operním domě v Bonnu a nyní mám možnost prezentovat práci ostravského baletu. Pan Nemitz si na základě upoutávky na Youtube vybral naši inscenaci Dva světy/Jeden svět,“ netají radost šéfka ostravského baletu Lenka Dřímalová.

Reklama

V posledních letech ostravský balet u diváků i kritiky boduje nejen klasikou, ale především moderními choreografiemi, kam inscenace Dva světy/Jeden svět také patří. Je složena z ženského duetu B/olero Ohada Naharina (pozn. opravdu lomítko po B), pro který byla známá hudba Maurice Ravela upravena a nahrána Isaaem Tomitou na syntetizátor. Falling Angels Jiřího Kyliána tančí osm žen a protipólem je SUB Itzika Galiliho pro sedm mužů. „Věčný kontrast mužského a ženského světa - to bylo téma inscenace, která už v našem divadle měla poslední představení v sezóně. Pro Bonn jsme doplnili o českou choreografii Reginy Hofmanové s názvem Après rasage na uhrančivou hudbu Ástora Piazzoly,“ doplŇuje Lenka Dřímalová a připomíná, že tato choreografie je součástí stále uváděné inscenace All that jazz, rock, blues a divadlo ji už představilo v létě na Festivalu národů v Itálii.

V Bonnu mají v této sezóně kromě našeho baletu vystupovat:  Ballet du Grand Théâtre de Génève (Švýcarsko), Alonzo King LINES Ballet (USA), Company Wayne Mc Gregor (Anglie), Ballet Preljocaj (Francie), Australian Dance Theatre (Austrálie) a další. 

V Theatre Bonn zatančí balet Národního divadla moravskoslezského v pátek 12. října 2018 večer.  Radka Třeštíková: Veselí. Beseda

12.12. 16:00 - 10.12. 1:30
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

13.12. 18:00 - 16.12. 20:00
Celý MS kraj, Frýdek-Místek, Ostrava, Kunčice p.O., Kozlovice

Aneta Langerová: Koncert s kapelou a smyčcovým triem

16.12. 19:00 - 10.12. 1:30
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Milan Karlovský
Bruntál
od 130 Kč

Detail

NPR.Construction.cz s.r.o.
Ostrava-město
od 24 000 Kč

Detail

Charles Bridge Prague a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu