Přednáška amerického fyzika Slavy Lukina na gymnáziu v Bílovci

  • 3. prosince 2018,
  • 7:31

V pátek 30. listopadu se v Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci uskutečnila přednáška amerického fyzika Slavy Lukina. Šlo o jedinou Embassy Science Fellows akci organizovanou Velvyslanectvím USA v ČR v české střední škole. Navíc to byla první prezentace tohoto programu v Moravskoslezském kraji.

Reklama

Program Embassy Science Fellows byl odstartován v roce 2001 a od té doby popularizoval vědu a techniku prostřednictvím bezmála 500 lektorů ve 40 zemích světa. Velvyslanectví USA v České republice každoročně pořádá v rámci tohoto projektu přednášky, které se odehrávají převážně v akademických kruzích, tedy na univerzitách nebo na půdě Akademie věd ČR. Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci je tedy první střední školou v České republice, kde se taková přednáška uskuteční.

„Nabídky velvyslanectví si velmi vážíme. Naše škola je zaměřena na přírodovědné předměty, k nimž patří i fyzika, takže zmíněná přednáška bude pro naše studenty velkou inspirací,“ říká Pavel Mrva, ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci, a dodává, že na přednášku zaměřenou na plazmu a vše kolem ní byli pozváni nejen studenti vyšších ročníků gymnázia, kteří mají velmi dobrou angličtinu a zajímají se o fyziku, ale také absolventi, které by téma mohlo profesně zajímat. „Zmíněnou akci vnímám jako zajímavou příležitost a začátek možné další spolupráce s americkou ambasádou,“ dodává ředitel. Spolupráci vítá i druhá strana. Ta vidí možnost pokračování například v rámci programu Speakers Bureau neboli Diplomaté ve školách, kdy pracovníci Velvyslanectví USA v Praze hovoří na školách jak k obecným tématům, tak k tématům specifickým, od americké kultury přes ekonomii a zahraniční politiku až po sport.Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 17.12. 10:19
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Silvestr v Garáži

31.12. 20:00 - 17.12. 10:19
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Vánoce s Martinem Chodúrem v Gongu

20.12. 20:00 - 17.12. 10:19
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Krnovské opravny a strojírny s.r.o.
Bruntál
od 16 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Md Ashraf Uddin
Ostrava-město
od 14 900 Kč

Detail

Stáj MUSTANG s.r.o.
Frýdek-Místek
od 12 300 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu