Reklama

Přednáška amerického fyzika Slavy Lukina na gymnáziu v Bílovci

  • 3. prosince 2018,
  • 7:31

V pátek 30. listopadu se v Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci uskutečnila přednáška amerického fyzika Slavy Lukina. Šlo o jedinou Embassy Science Fellows akci organizovanou Velvyslanectvím USA v ČR v české střední škole. Navíc to byla první prezentace tohoto programu v Moravskoslezském kraji.

Reklama

Program Embassy Science Fellows byl odstartován v roce 2001 a od té doby popularizoval vědu a techniku prostřednictvím bezmála 500 lektorů ve 40 zemích světa. Velvyslanectví USA v České republice každoročně pořádá v rámci tohoto projektu přednášky, které se odehrávají převážně v akademických kruzích, tedy na univerzitách nebo na půdě Akademie věd ČR. Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci je tedy první střední školou v České republice, kde se taková přednáška uskuteční.

„Nabídky velvyslanectví si velmi vážíme. Naše škola je zaměřena na přírodovědné předměty, k nimž patří i fyzika, takže zmíněná přednáška bude pro naše studenty velkou inspirací,“ říká Pavel Mrva, ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci, a dodává, že na přednášku zaměřenou na plazmu a vše kolem ní byli pozváni nejen studenti vyšších ročníků gymnázia, kteří mají velmi dobrou angličtinu a zajímají se o fyziku, ale také absolventi, které by téma mohlo profesně zajímat. „Zmíněnou akci vnímám jako zajímavou příležitost a začátek možné další spolupráce s americkou ambasádou,“ dodává ředitel. Spolupráci vítá i druhá strana. Ta vidí možnost pokračování například v rámci programu Speakers Bureau neboli Diplomaté ve školách, kdy pracovníci Velvyslanectví USA v Praze hovoří na školách jak k obecným tématům, tak k tématům specifickým, od americké kultury přes ekonomii a zahraniční politiku až po sport.Partička / improvizační show

11.10. 20:00 - 25.08. 12:59
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Hornické slavnosti na Skalce

07.09. 13:00 - 08.09. 18:00
Ostrava, Skalka Family Park Ostrava

Kdo nepláče není Čech / one man show Lukáše Pavláska

07.10. 19:00 - 25.08. 12:59
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

EDUCA KIDS s.r.o.
Ostrava-město
od 35 000 Kč

Detail

Střední průmyslová škola stavební, Ostrava-Zábřeh, Středoškolská 3, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 28 630 Kč do 37 330 Kč

Detail

STAVBY - BALLER s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu