Reklama

Přednáška amerického fyzika Slavy Lukina na gymnáziu v Bílovci

  • 3. prosince 2018,
  • 7:31

V pátek 30. listopadu se v Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci uskutečnila přednáška amerického fyzika Slavy Lukina. Šlo o jedinou Embassy Science Fellows akci organizovanou Velvyslanectvím USA v ČR v české střední škole. Navíc to byla první prezentace tohoto programu v Moravskoslezském kraji.

Reklama

Program Embassy Science Fellows byl odstartován v roce 2001 a od té doby popularizoval vědu a techniku prostřednictvím bezmála 500 lektorů ve 40 zemích světa. Velvyslanectví USA v České republice každoročně pořádá v rámci tohoto projektu přednášky, které se odehrávají převážně v akademických kruzích, tedy na univerzitách nebo na půdě Akademie věd ČR. Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci je tedy první střední školou v České republice, kde se taková přednáška uskuteční.

„Nabídky velvyslanectví si velmi vážíme. Naše škola je zaměřena na přírodovědné předměty, k nimž patří i fyzika, takže zmíněná přednáška bude pro naše studenty velkou inspirací,“ říká Pavel Mrva, ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci, a dodává, že na přednášku zaměřenou na plazmu a vše kolem ní byli pozváni nejen studenti vyšších ročníků gymnázia, kteří mají velmi dobrou angličtinu a zajímají se o fyziku, ale také absolventi, které by téma mohlo profesně zajímat. „Zmíněnou akci vnímám jako zajímavou příležitost a začátek možné další spolupráce s americkou ambasádou,“ dodává ředitel. Spolupráci vítá i druhá strana. Ta vidí možnost pokračování například v rámci programu Speakers Bureau neboli Diplomaté ve školách, kdy pracovníci Velvyslanectví USA v Praze hovoří na školách jak k obecným tématům, tak k tématům specifickým, od americké kultury přes ekonomii a zahraniční politiku až po sport.Lucie Bílá a Petr Malásek

10.04. 19:00 - 23.01. 22:44
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 23.01. 22:44
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Federer - Nadal. Autorské divadlo s M. Taclíkem a J. Prachařem

30.01. 19:00 - 23.01. 22:44
Ostrava, DK Akord, Ostrava

BONO auto a.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

INSTRUO s.r.o.
Ostrava-město
od 140 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu