Zlatou hlučínskou hvězdu ovládlo domácí MK Ballerisimo!

  • 8. února 2019,
  • 10:08

Hlučínská sportovní hala patřila v sobotu 2. 2. mažoretkám. Konal se zde již 4. ročník mezinárodní soutěže v mažoretkovém sportu s názvem Zlatá hlučínská hvězda. Soutěže se zúčastnilo více než dvacet mažoretkových oddílů. I Hlučín měl své zastoupení, domácí tým mažoretek MK Ballerisimo Hlučín.

I přes to, že děvčata z Ballerisima byla jedinými domácími reprezentkami, dokázala získat pro pořadatelské město celkem 29 medailí. Bezesporu největší úspěchy zaznamenaly velké skupiny. V kategorii littlekadetek, tedy děvčat ve věku 4-7 let se Ballerisimo již tradičně řadí mezi republikovou špičku. I na prvních závodech letošní sezóny dokázaly nejmladší naděje Ballerisima předvést kvalitní výkon a umístit se na 1. místě, a to jak se svou skupinovou sestavou na téma Zvonilka, tak i s malou formací na téma Trollů. 


Hlučínské kadetky, tedy dívky ve věku 7-11 let se po loňském titulu II. Vicemistryň Evropy opět ukázaly jako silné soupeřky, i ony Ballerisimu přispěly do sbírky zlatou medailí z pódiové sestavy na téma Ariel, malá mořská víla. Kadetky si letos připravily hned dvě malé formace – první z nich na téma Agentek 007, druhou na téma karnevalu. I tyto malé formace získaly zlatou a bronzovou medaili. S největší konkurencí se setkaly juniorky. Na start se postavily proti Evropským i světovým šampionkám. 


K velké radosti trenérek se i juniorky, slečny ve věku 12-15 let dokázaly poprat s obrovskou konkurencí, získat zlatou medaili a ukázat, že letos mají opravdu dobře našlápnuto. Třešničkou na dortu pak bylo vítězství v kategorii malých formací pro juniorskou choreografii s názvem Princezny Arábie a bronz pro malou formaci Burlesque. Poprvé v historii startovaly mažoretky MK Ballerisima Hlučín i v kategorii seniorek, 15-26 let. Děvčata odtančila svou formaci Muži v černém s obrovským nasazením. Odměnou jim byla bronzová medaile. Ballerisimo ale nevynikalo jen ve skupinových choreografiích. 

Medaile bralo i v kategoriích sólo a v duetech, a to s hůlkou, třásněmi i s dvěma hůlkami. Na soutěž se Ballerisimo připravovalo již od září. Tréninky 2-5x týdně střídala víkendová soustředění. Velkou výhodou děvčat, která závodí za Ballerisimo Hlučín je jejich tréninková příprava. Ballerisimo totiž nepracuje jen na přípravě s hůlkou či třásněmi. Děvčata pravidelně dochází také na tréninky baletu, gymnastické a taneční průpravy. Mají tak výhodu oproti svým soupeřkám, protože moderní mažoretkový sport se dá lehce přirovnat k moderní gymnastice. Dechovou hudbu již děvčata neznají. V průběhu času se mažoretkový sport vypracoval až na sportovní úroveň, kde se divákům často tají dech z toho, co děvčata umí. Výjimkou nejsou náročné gymnastické prvky s hůlkou, jako například přemet, hvězda bez rukou či salto. 

To vše vyžaduje nejen kvalitní zázemí, ale i profesionální a proškolený trenérský tým. I tím se MK Ballerisimo může pyšnit. Děvčata svůj úspěch z prvních letošních závodů oslavila. Neusínají však na vavřínech, protože ty největší soutěže, jako je Mistrovství ČR, Evropy i světa je teprve čekají. V průběhu celého roku zároveň probíhají nábory nových slečen od tří do osmnácti let, Debata Evropská bezpečnost, demokracie a hybridní válka

25.09. 17:00 - 18.09. 3:09
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Projekt SITUACE - life malířská show za Domem umění

23.09. 9:00 - 27.09. 15:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Hrdý Budžes / divadelní představení

31.10. 19:00 - 18.09. 3:09
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Jiří Janoš
Opava
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Motaba s.r.o.
Ostrava-město
od 97 Kč

Detail

Petr Malý
Frýdek-Místek
od 97 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků