Reklama

Nadační fond RESIDOMO podpořil akci Poděkuj horám

  • 15. května 2019,
  • 9:25

Beskydy jsou zase o něco čistější. Velkou zásluhu na tom má Nadační fond RESIDOMO, který tradičně podpořil akci „Poděkuj horám“.

Reklama

„My máme jeden velký program, kterým se snažíme zlepšovat naše okolí. Chceme pomáhat i Beskydům a čistit je, je úžasná myšlenka, která nám zapadá do toho, co chceme dělat,“ řekl generální ředitel společnosti RESIDOMO Jan Rafaj.

Výzvu spolku Čisté Beskydy, uklidit hory od odpadků letos vyslyšelo téměř pět tisíc dobrovolníků.

„Jsem moc ráda, že se RESIDOMO do tohoto projektu zapojilo, protože když jsme začínali, tak jsme to dělali takovým amatérským způsobem. Díky velkému partnerovi se podařilo udělat ty stánky větší, masivnější kampaň a určitě to má vliv i na účasti těch lidí,“ konstatovala předsedkyně spolku Čisté Beskydy Kateřina Piechowicz.

„My jsme se domluvili, že vyčistíme Beskydy, takže se těšíme na to, jak tady bude krásně uklizeno a čisto.“ „Do Beskyd pravidelně chodíme. Chceme jim pomoc a odnést to, co tady někteří lidé nechávají.“ „Hory se musí čistit, aby byla hezká příroda,“ řekli účastníci akce.

Dobrovolníci, kteří do hor vyrazili z devíti stanovišť, postupně naplnili bezmála 18 velkoobjemových kontejnerů.

„Našli jsme tam pneumatiku, sklo a různé PET láhve.“ „My jsme objevili plastové pletivo, bylo tam toho dost. Všechno jsme to posbírali,“ řekli účastníci.

Celodenní práci sběračů odměnili organizátoři nejen malým dárečkem, ale hlavně koncertem a dětským programem v areálu hotelu Sluníčko na Ostravici.Hornické slavnosti na Skalce

07.09. 13:00 - 08.09. 18:00
Ostrava, Skalka Family Park Ostrava

Partička / improvizační show

11.10. 20:00 - 21.08. 19:51
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

NAMZOR s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč

Detail

VITALITY Slezsko, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 400 Kč

Detail

Tomáš Schaffartzik
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu