V Divadle loutek oslaví Den dětí prohlídkou zákulisí s loupežnicí Ronjou

  • 30. května 2019,
  • 16:17

První červnovou neděli budou mít děti i dospělí příležitost nahlédnout do zákulisí Divadla loutek Ostrava. V rámci Dne dětí loutkáři připravili mimořádnou zákulisní prohlídku, během které návštěvníky seznámí s výrobou inscenací. Role průvodců se ujmou divadelní lektoři a hrdinové z představení Ronja, dcera loupežníka. Zájem veřejnosti je velký, všechny prohlídky jsou už plně obsazené.

V neděli 2. června proběhne k příležitosti Mezinárodního dne dětí v Divadle loutek Ostrava loupežnická prohlídka zákulisí s postavami z inscenace Ronja, dcera loupežníka. První, hodinu trvající prohlídka začíná v 10 dopoledne, poslední pak v 15 hodin odpoledne. Děti díky prohlídce zjistí, kde se vyrábějí kulisy, jak se vyřezávají loutky, kdo je obléká a jak fungují jevištní kouzla se světly či zvukem. Navštíví spolu s hlavními protagonisty loupežnického příběhu Astrid Lindgrenové všechna důležitá místa, kde inscenace vznikala, nahlédnou do návrhů scény, kostýmů i loutek a projdou se mezi kulisami na jevišti.

Prohlídka zahrnuje prostory hlavní budovy, tedy malírnu, stolárnu, řezbárnu, krejčovnu a hlavní scénu. Na alternativní scéně bude připraven doprovodný program v podobě drobných výtvarných dílen, ve kterých si děti budou moci vyrobit vlastní pohled z divokého severského lesa nebo se přiučit stopám zvířat a jiných kouzelných tvorů z představení.

Všechny časy prohlídek jsou již do posledního místa vyprodané či předem rezervované. Divadlo loutek obvykle pořádá zákulisní prohlídky vždy v březnu v rámci akce Jarní putování divadlem, letos však tuto tradici kvůli rekonstrukci a neplánovanému uzavření hlavní scény odložilo právě na brzké léto.Leona Machálková - Muzikál, moje láska / koncert

05.11. 19:00 - 18.10. 0:34
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Hrdý Budžes / divadelní představení

31.10. 19:00 - 18.10. 0:34
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Inves but group plus s.r.o.
Ostrava-město
od 13 600 Kč do 22 000 Kč

Detail

ASTRAFOOD s.r.o.
Ostrava-město
od 15 000 Kč

Detail

Domov Vítkov, příspěvková organizace
Opava
od 22 800 Kč do 34 320 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu