Reklama

V Divadle loutek oslaví Den dětí prohlídkou zákulisí s loupežnicí Ronjou

  • 30. května 2019,
  • 16:17

První červnovou neděli budou mít děti i dospělí příležitost nahlédnout do zákulisí Divadla loutek Ostrava. V rámci Dne dětí loutkáři připravili mimořádnou zákulisní prohlídku, během které návštěvníky seznámí s výrobou inscenací. Role průvodců se ujmou divadelní lektoři a hrdinové z představení Ronja, dcera loupežníka. Zájem veřejnosti je velký, všechny prohlídky jsou už plně obsazené.

Reklama

V neděli 2. června proběhne k příležitosti Mezinárodního dne dětí v Divadle loutek Ostrava loupežnická prohlídka zákulisí s postavami z inscenace Ronja, dcera loupežníka. První, hodinu trvající prohlídka začíná v 10 dopoledne, poslední pak v 15 hodin odpoledne. Děti díky prohlídce zjistí, kde se vyrábějí kulisy, jak se vyřezávají loutky, kdo je obléká a jak fungují jevištní kouzla se světly či zvukem. Navštíví spolu s hlavními protagonisty loupežnického příběhu Astrid Lindgrenové všechna důležitá místa, kde inscenace vznikala, nahlédnou do návrhů scény, kostýmů i loutek a projdou se mezi kulisami na jevišti.

Prohlídka zahrnuje prostory hlavní budovy, tedy malírnu, stolárnu, řezbárnu, krejčovnu a hlavní scénu. Na alternativní scéně bude připraven doprovodný program v podobě drobných výtvarných dílen, ve kterých si děti budou moci vyrobit vlastní pohled z divokého severského lesa nebo se přiučit stopám zvířat a jiných kouzelných tvorů z představení.

Všechny časy prohlídek jsou již do posledního místa vyprodané či předem rezervované. Divadlo loutek obvykle pořádá zákulisní prohlídky vždy v březnu v rámci akce Jarní putování divadlem, letos však tuto tradici kvůli rekonstrukci a neplánovanému uzavření hlavní scény odložilo právě na brzké léto.Tomáš Sedláček: Druhá derivace touhy / beseda

18.07. 12:00 - 16.07. 16:03
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Shakespearovské slavnosti 2019

15.07. 20:30 - 12.08. 22:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Trhy, co se hledají / pravé farmářské trhy

03.08. 9:00 - 16.07. 16:03
Ostrava, Cooltour Ostrava

Jaromír Kolomý - Řeznictví s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

PLASTMONT inženýrské sítě s.r.o.
Ostrava-město
od 120 Kč do 140 Kč

Detail

Komfort Auto s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu