Ukážeme vám, jak celý projekt vypadal „v zákulisí“, a povíme vám o vybavení, se kterým jsme pracovali.
Obraz a střih
Filmy jsme obvykle natáčeli fotoaparátem Canon 252 s objektivem 18-135 mm se zoomem. K tomu byl připojen mikrofon RODE. Pro pořizování selfie snímků a také natáčení jsme použili iPhone 11pro se selfie tyčí a tento mikrofon byl také střídavě připojen k telefonu. Film, který jsme natočili, jsme stříhali na počítači MacBook pro 11. Vypadá jako hračka pro děti, ale je to opravdu velmi dobré zařízení. Počítač byl vybaven softwarem pro zpracování filmů Final Cut pro. Tolik k vybavení pro střih.
Z ptačí perspektivy
Máme ještě několik věcí, které jsme použili. Dron DJE Air2S, vypadá skromně, ale je to velmi profesionální zařízení, natáčeli jsme videa v 4 K. Je zde možnost natáčet videa ve vysokém rozlišení 5,4 K. Proč tak vysoké rozlišení? Smyslem je, že v postprodukci se můžete přiblížit k objektu bez ztráty kvality, nemusíte pak používat mechanický zoom, ale můžete použít elektronický. Přesně to umí dron DJE Air2S. Patří k tomu ovladač - modul, do kterého vložíte telefon a veškeré ovládání dronu se provádí z něj.
Pohyb a zvuk
Gimbal - používá se k pořizování záběrů v pohybu, obraz se pak netřese a umožňuje pořizovat pěkné, plynulé záběry. K tomu slouží patičky, které můžete použít i v práci. K nahrávání zvuku jsme použili diktafon Zoom H1, a je k němu připojený kravatový mikrofon značky Shure.
