Slavnosti LIBERTY FAMILY DAY se zúčastnilo na dva tisíce zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků

  • 26. září 2022,
  • 12:21,
  • PR

Více než dvě tisícovky zaměstnanců LIBERTY Ostrava a jejich rodin si užily první ročník LIBERTY FAMILY DAY, který se konal před hutním areálem v neděli 25. září 2022. Mezi hosty akce byly také národní i místní parahokejové hvězdy i ukrajinští uprchlíci před válkou, kteří našli azyl v hotelovém domě Kovák patřícím huti. Účastníci slavnostního setkání mohli navštívit řadu zábavných i vzdělávacích atrakcí, užít si exkurze v huti a bavit se u série koncertů kapel jako Mňága a Žďorp, Doga, Maxim Turbulenc a R'n'R' Band Marcela Woodmana.

Návštěvníci rodinného setkání se mohli setkat jak se členy české parahokejové reprezentace, tak i s hráči z nového parahokejového týmu Flamingos Ostrava, který huť podporuje. Vyzkoušeli si své vědomosti o změně klimatu v zábavném kvízu akademie GREENSTEEL. Připravena byla i science show Nadace GFG, jež zaujala i ty, kteří toho o vědě zatím moc neví. Milovníci techniky si mohli prohlédnout nejdelší nákladní automobil Tatra na světě, hasičské vozy, sanitky i další zajímavá vozidla, která se v huti používají. Téměř 700 lidí také využilo příležitosti zúčastnit se exkurzí v hutním areálu.

Děti se bavily v dětském parku nebo si mohly odpočinout v relaxační zóně s malováním na obličej a fotokoutkem, rodiče navštívili stánek Mental café, kde jsou v rolích baristů osoby s postižením. Nejmladší návštěvníky nadchla možnost získat autogram zaměstnance huti a spisovatele Richarda Skláře, autora detektivek z prostředí Ostravy, který představil svou novou knihu pro děti Zcela nové příběhy pejska a kočičky.

„Takovéto dny, kdy se všechny naše rodiny mohou setkat a užít si společně přátelské atmosféry, jsou nejen příjemné, ale dokonce nutné. Protože rodina je středem našeho života a tvoří i srdce ostravské huti,“ napsal ve svém osobním vzkazu zaměstnancům LIBERTY Ostrava Sandžív Gupta, výkonný předseda LIBERTY Steel Group a dodal: „LIBERTY Ostrava, která je už nyní největším hutním podnikem a jedním z největších exportérů a plátců daně v České republice, je nyní na cestě se připojit ke světové špičcce. Vzhledem k tomu, že transformace ostravské huti směrem k výrobě zelené oceli za 8,6 miliardy korun je po nedávném podpisu smlouvy na výstavbu hybridních pecí a zahájení první fáze našeho velkého solárního projektu v plném proudu, mohu vám slíbit, že se podniku bude i nadále dobře dařit a bude úspěšný."

Sandžív Gupta také poděkoval více než 750 zaměstnancům, kteří v letošním roce slaví významná pracovní jubilea, od těch, co v huti pracují 15 let až po 140 pracovníků, kteří už v huti odpracovali 40 a 45 let: " Vy jste tím, co je pro podnik životně důležité. Lidé, kteří jste pomáhali tento podnik utvářet po celá desetiletí. Děkuji vám všem, jste pro nás velkou inspirací.“

LIBERTY Ostrava je integrovaná ocelářská společnost s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se používá především ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je domácím lídrem ve výrobě silničních bezpečnostních zábran a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Společně se svými dceřinými společnostmi má 6 000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s co nejmenším dopadem na životní prostředí. Mlýn patří do skupiny LIBERTY Steel Group.

LIBERTY Steel Group plánuje v příštích osmi letech investovat do transformačního programu LIBERTY Ostrava GREENSTEEL 8,6 miliardy korun. Klíčovým prvkem programu CN30 bude nahrazení stávajících čtyř tandemových pecí ocelárny dvěma nejmodernějšími hybridními elektrickými obloukovými pecemi a vybudování nového elektrického vedení. Nové pece, na které byly podepsány smlouvy na začátku července, dodá společnost Danieli, přední světový výrobce strojů a zařízení. Při stejném slavnostním podpisu podepsala LIBERTY Ostrava Deklaraci o spolupráci s ČEZ ESCO na identifikaci a rozvoji obnovitelných energetických a vodíkových technologií a oznámila spuštění Nadace GFG v České republice.

Kromě modernizace ocelárny bude transformace zahrnovat také rozsáhlou modernizaci válcoven oceli, která zlepší kvalitu oceli a rozšíří produktové portfolio o výrobky s vysokou přidanou hodnotou. V rámci investičního programu bude také vytvoření obnovitelných elektráren pro výrobu elektřiny a rozvoj akademie GREENSTEEL, jejímž cílem je zvýšit kvalifikaci současné pracovní síly elektrárny a povzbudit nové lidi do tohoto odvětví.

LIBERTY Steel Group je součástí globální aliance GFG, kterou vlastní Sanjeev Gupta a jeho rodina. Aliance GFG má tři nezávislé průmyslové značky: LIBERTY Steel Group, ALVANCE Aluminum Group a SIMEC Energy Group, které sdílejí stejné hodnoty a usilují o dlouhodobě udržitelnou budoucnost pro průmysl a společnost. GFG Alliance působí ve 30 zemích po celém světě s celkovým počtem 35 000 zaměstnanců a obratem přes 20 miliard USD.

www.libertysteelgroup.com/cz/

www.libertysteelgroup.com

www.gfgalliance.comTOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 21 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků