Sbor Ostrava zpívá gospel se vrací a přijímá nové zpěváky

  • 30. září 2022,
  • 14:34,
  • PR

Už za pár dní, konkrétně v pondělí 3. října v 18:00, se ostravské veřejnosti opět otevře možnost zapojit se do projektu Ostrava zpívá gospel, který se v posledních letech stal jedním z nejvýraznějších neprofesionálních kulturních počinů na Ostravsku. Po téměř dvouleté pauze způsobené pandemií covidu se letos Ostrava konečně dočká návratu oblíbené adventní události, na které se od roku 2013 - kdy se konala poprvé - podílela už více než tisícovka Ostraváků.

V tuto chvíli by měli zpozornět především ti všichni, kdo si rádi zazpívají, protože tento velmi neobvyklý gospelový sbor opět přijímá do svých řad všechny zájemce z Ostravy a okolí, bez ohledu na jejich dosavadní pěvecké zkušenosti. Dá se očekávat, že jako každý rok se i letos ve sboru Ostrava zpívá gospel sejde pestrá směsice lidí napříč věkovými, profesními i sociálními skupinami. Společně vytvoří na pár týdnů jedinečné těleso, které pod vedením zkušeného a charismatického sbormistra Terryho Englishe nacvičí téměř dvouhodinový program, který nakonec představí veřejnosti na svých tradičních adventních koncertech.

Koncerty letošního 9. ročníku Ostrava zpívá gospel proběhnou o druhém adventním víkendu, tedy 3. a 4. prosince, tentokrát opět v evangelickém Kristově kostele v Moravské Ostravě, kde projekt před devíti lety odstartoval. “Po dlouhé nucené pauze jsme cítili, že nastala chvíle vrátit se zpět tam, kde jsme před lety začínali. Vystupovat se 170ti členným sborem v multifunkční aule Gong je samozřejmě fantastický zážitek, ale pravda je, že mnohým se stále více stýskalo po usebrané atmosféře kostela, která se k adventu velmi hodí. Návrat na menší scénu nám také dává možnost nadechnout se zhluboka před příštím rokem, kdy nás čeká jubilejní desátý ročník, který bychom rádi náležitě oslavili,” uvedla k této změně Barbora FIlipová, vedoucí organizačního týmu.

Návrat do menšího prostoru kostela znamená mimo jiné, že se do sboru letos vejde “jen” 110 zpěváků. Vzhledem k tradičně obrovskému zájmu lze tedy předpokládat, že všechna místa budou obsazena velmi rychle po spuštění on-line registrace, proto organizátoři doporučují zájemcům příliš dlouho neváhat. Ani letos se ale nebudou konat žádné talentové zkoušky a jedinou podmínkou účasti je dosažení věku 15 let. Počítá se ale s maximálním nasazením všech kdo se do sboru zapojí, vzhledem k tomu, že na nácvik koncertů bude mít sbor letos rekordně krátký čas - všech 13 písní musí sbor letos nacvičit behěm pouhých čtyř týdnů. Jakkoli se to může zdát pro takové amatérské těleso nemožné, sbor Ostrava zpívá gospel každoročně přesvědčuje návštěvníky svých koncertů o opaku. O vysoké úrovni jeho koncertů svědčí ale nejen pravidelně vyprodané sály a nadšené publikum, ale i nominace na Moravskoslezskou uměleckou Cenu Jantar, která byla projektu udělena v r. 2017.

Ať už vás tedy projekt zaujal jako zpěváky a potencionální účastníky, nebo jako posluchače a návštěvníky závěrečných koncertů, ujistěte se, že si jej letos nenecháte ujít. Detailní informace ohledně registrace do sboru, o koncertech i dalších okolnostech letošního ročníku najdete na stránkách projektu ozg.cz a na jeho facebookové stránce Ostrava zpívá gospel.

Projekt finančně podporuje Statutární město Ostrava.


Pořadatel: TROJKA OSTRAVA, z.ú.
Kontakt: Barbora Filipová, vedoucí organizačního týmu, tel: 739049633, mail: ostravagospel@gmail.comSpeed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Petra Kluzová - Český Těšín
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Úřad práce České republiky, KrP v Ostravě, KoP Krnov
Krnov
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků