Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Proč řešit fotovoltaiku s Moravskou solární?

Než se rozhodnete pro instalaci fotovoltaiky je logické, že musíte znát důvod svého rozhodnutí. Níže jsme sepsali pár důvodů, proč se fotovoltaikou zabývat.

Energetická soběstačnost

Lidé se nás zejména v posledních měsících často ptají, jak docílit energetické soběstačnosti. Díky fotovoltaice budete z větší části nezávislí na dodávkách elektřiny. Solární panely mohou být také dobrou pojistkou proti zvyšujícím se cenám za energie.

Úspora financí

Když se rozhodnete k instalaci solárních panelů, očekávejte nižší účty za elektřinu. Počáteční investice se Vám v několika letech vrátí. Navíc Vám zajistíme odkup přebytečné vyrobené energie za tržní ceny, díky čemuž zrychlíme návratnost investice. Ideálním pomocníkem při obchodování s přebytečnou energií je bateriové úložiště HES (www.morasol.cz/bateriove-uloziste-hes)

Rychlá instalace

Samotná instalace od našich techniků trvá dva až tři dny a není potřeba žádných větších zásahů do konstrukce domu. Ukázky již provedených instalacích naleznete na našem webu https://www.morasol.cz/reference

Možnost dotace

Můžete si zažádat o dotaci až 205.000 Kč. V Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji dokonce až 225.000 Kč. Je to z toho důvodu, že stát v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám podporuje udržitelné zdroje výroby energie. Praxe je taková, že zaplatíte cca polovinu investice. Druhou část za Vás zaplatí stát. Nemusíte se o nic starat, vše vyřešíme za Vás. Více informací o dotaci Nová zelená úsporám naleznete na našem webu https://www.morasol.cz/dotace

Ohleduplnost k přírodě

Fotovoltaické panely potřebují hlavně sluneční svit. Na rozdíl od většiny konvenčních zdrojů výroby energie nevytvářejí solární panely téměř žádné emise. Pomáhají tak zmírnit vznik skleníkového efektu naší planety.Mošnov se konečně dočkal silničního obchvatu, odvede tranzitní dopravu

Nákladem zhruba 400 milionů korun byl vybudován silniční obchvat Mošnova. Místní obyvatelé od toho očekávají především snížení počtu kamionů v centru obce.

Nový parkovací dům u nemocnice je dokončen. Řidičům nabídne 465 parkovacích míst

Dnes máme velmi dobrou zprávu pro řidiče. V Ostravě byl dokončen parkovací dům u městské nemocnice, který nabízí téměř 500 parkovacích míst a to nejen pacientům, ale i rezidentům z okolí či návštěvníkům města.

Stonava zažila večer plný smíchu s režisérem Zdeňkem Troškou

Včera 16:35 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Sál Domu PZKO ve Stonavě opět praskal ve švech. Do Stonavy totiž zavítal známý režisér Zdeněk Troška. Jeho pořad plný nejen zajímavých historek z natáčení sklidil u diváků velký aplaus.

Pokoje zámku Nová Horka provoněly stovky květin, dominují omamné lilie

V zámku Nová Horka vypukla Květománie. Pokoje zdobí aranžmá známého floristy Slávka Rabušice. Ne náhodu v nich dominují lilie - symbolizují totiž šlechtický rod, který zámek vlastnil.

Projekt Corrency znovu přispívá dětem ze Slezské Ostravy nejen na kroužky

Městský obvod letos opět podpoří místní spolky a volnočasové aktivity dětí. V rámci projektu Corrency mohou rodiče ušetřit při placení za kroužky nebo dětské tábory až polovinu. Stačí se jen zaregistrovat.

Vlastníci budov mohou do 30. června žádat o dotaci

Včera 16:23 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Až do konce června mohou vlastníci budov v katastrálním území obce Stonava žádat na místní radnici o dotaci v rámci vyhlášeného Programu k poskytnutí dotace vlastníkům budov v obci Stonava na rok 2024.

Nemocnice v Havířově dokončila modernizaci rehabilitace, v provozu je po deseti letech i bazén

Třináct měsíců trvala komplexní rekonstrukce ambulantní rehabilitace v havířovské nemocnici. Kraj modernizaci podpořil 65 miliony korun. Součástí je i nový bazén.

Osobnosti Opavy si zahrály s REAL TOP Praha. Fotbalovým utkáním hráči přispěli na dobrou věc

Včera 15:55 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkali osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání v rámci oslav 800 let města. Výtěžek utkání byl v plné výši věnován Paťulce Keis a sourozencům Adélce a Matymu Markovým, kteří jsou upoutáni na vozík.

Řidiče čeká další omezení na ulici Borovského, tento týden začíná poslední etapa opravy

11. června 2024 16:31 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Oprava ulice Borovského míří do další etapy. Tentokrát musí řidiči počítat s úplnou uzavírkou v úseku od ulice V Polích až po hraniční přechod s Polskou republikou.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. července 2024 od 30 000 do 38 000 Kč/měsíc

Čtenáře provází novou tatrováckou knihou rozšířená realita

Historie vozidel Tatra je zajímavá sama o sobě a Muzeum nákladních automobilů této značky v Kopřivnici se těší velkému zájmu. Jde o moderní expozici, kterou si návštěvníci procházejí za asistence mobilní aplikace, která jim poskytuje velké množství informací a obrazových dokumentů. A stejně moderně je pojata také nová kniha Síla Tatra, kterou rovněž doplnila interaktivní aplikace.

Hosté ve studiu: Jaromír Javůrek, ředitel festivalu

Mezinárodní festival L. Janáčka oslaví Rok české hudby

Elektrický bateriový vlak Panter byl představen v rámci Rail Business Days

11. června 2024 13:29 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

V rámci festivalu Rail Business Days v ostravském Trojhalí byl představen zbrusu nový elektrický vlak s bateriemi, který bude brzy jezdit v MS kraji. Výjimečnost této soupravy je i v tom, že byla vyvinuta a vyrobena v České republice.

Hasiči z několika zemí cvičili v Beskydech hašení lesních požárů s novými technologiemi

10. června 2024 17:24 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Moravskoslezští hasiči opět pořádali akci zaměřenou na nové technologie a postupy při hašení lesních požárů. Na projektu SILVANUS se podílí celkem 49 partnerů z dvaceti zemí světa. Praktická část se konala v Beskydech.

Série nehod cyklistů zaměstnala o víkendu záchranáře napříč celým krajem

10. června 2024 14:12 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Během víkendu zasahovala zdravotnická záchranná služba v Moravskoslezském kraji u téměř třiceti zraněných cyklistů. Série nehod začala již v pátek 7. června, kdy záchranáři mezi čtrnáctou a patnáctou hodinou vyjížděli k pěti případům.