Zájem o předvánoční workshop věncobraní předčil očekávání

  • 22. listopadu 2022,
  • 16:35,
  • PR

Dne 17. listopadu připravila Kultura Jih kreativní odpoledne pro všechny příznivce adventní atmosféry, dobré zábavy a lahodného punče. Na tomto provoněném a předvánoční náladou nasáklém workshopu si účastníci měli možnost vlastními silami vyrobit vánoční věnec, a to adventní či dekorativní.

Pro všechny návštěvníky bylo připraveno chvojí, dráty a tavné pistole, ostatní potřeby a dekorace si mohli, dle svého vkusu a potřeb, přinést z domova, případně zakoupit na místě samotném. Do výroby adventního věnce či jiné vánoční dekorace se mohl každý pustit zcela samostatně, nebo si nechat poradit a inspirovat se odbornicí na dekorace, paní Martinou Machátovou a jejích studentek ze Střední zahradnické školy v Ostravě.

„Velmi nás překvapil a potěšil velký zájem veřejnosti o tuto akci, kterou jsme letos uspořádali poprvé a zůstane akcí tradiční. Účastníci měli možnost naučit se základy vinutí věnců a seznámit se s moderními trendy dekorování. Je pro nás důležité, aby si i naše děti pamatovaly v čem spočívá kouzlo Vánoc, a právě proto byly i děti srdečně vítány, zúčastnily se se svými maminkami v hojném počtu a aktivně se do připraveného programu zapojily,“ uvedla Michaela Mahrová, ředitelka Kulturního zařízení Ostrava – Jih.

Na příchozí však nečekaly pouze stánky s dekoracemi, ale také ručně vyrobenými šperky, vánočními hvězdami a bramboříky rozmanitých barev, či perníčky s vánočními motivy.

Nechyběl ani tradiční punč a celý program podtrhla živá hudba pod taktovkou Stanislava Kocha a jeho žáků. Na své si přišli i ti nejmenší, kteří se na akci mohli potkat s paní Helenou Strouhalovou, autorkou nové dětské knihy, kterou si mohli odnést i s jejím věnováním.

„Adventní akce se již tradičně těší velké oblibě, a proto i následující týdny budou v rámci programu příspěvkové organizace Kultura Jih patřit zejména jim. Z široké nabídky jmenujme například Mikulášskou nadílku, Vánoční perníčkování, Adventní koncerty, Vánoční koncert či Štěpánskou zábavu. Bližší informace k jednotlivým akcím zájemci naleznou na našich webových stránkách,“ doplňuje Michaela Mahrová.

Více informací o připravovaných akcích zdeJSP, s.r.o. - Morava
Ostrava
od 27 000 do 34 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 27 000 do 29 500 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků