Ve fulneckém barokním skvostu naváže na adventní varhanní koncert i komentovaná prohlídka

  • 23. listopadu 2022,
  • 10:59,
  • PR

V neděli 27. prosince v 16 hodin se v barokním kostele Nejsvětější Trojice ve Fulneku uskuteční adventní varhanní koncert s tenorovým doprovodem. Poté bude následovat komentovaná prohlídka objektu, který v listopadu získal cenu PATRIMONIUM PRO FUTURO 2022.

Na koncertu s názvem Pietà Signore, který pořádá spolek Comenius Fulnek, se představí dva polští umělci. Varhaník Arkadiusz Popľawski společně s tenorem Tomaszem Jedzem posluchače osloví skladbami L. van Beethovena, J. S. Bacha nebo např. G. Pucciniho.

„Tento koncert, který se koná i díky podpoře ze strany města Fulneku, byl připraven ve spolupráci s ředitelkou Ratibořského centra kultury Joannou Maksym-Benczew. Jde o unikátní příležitost užít si nádhernou hudbu v majestátní atmosféře sakrální památky čerstvě ověnčené Cenou Národního památkového ústavu PATRIMONIUM PRO FUTURO 2022, které se po právu přezdívá Památkářský Oscar. Zmíněný objekt si návštěvníci budou moci následně prohlédnout i s patřičným výkladem. Náš letošní první adventní koncert tak nebude jen potěchou pro sluch, ale i zrak,“ inspiruje Pavlína Ambrosch ze spolku Comenius Fulnek.

Zmíněná celková obnova fulneckého kostela získala Cenu generální ředitelky NPÚ v prestižní soutěži PATRIMONIUM PRO FUTURO 2022. Generální ředitelka NPÚ Naďa Goryczková totiž Římskokatolickou farnost Fulnek a restaurátory ocenila za výsledek jejich práce, který zdůraznil krásu barokních hodnot a odhalil netušené doklady pozdně gotického umění. V ocenění NPÚ se kromě jiného uvádí, že „…Unikátní fresková výzdoba a jedinečná gotická křížová chodba s rajským dvorem řadí fulnecký kostel k nejvýznamnějším památkám severu Moravy a přilehlého Slezska…“

„Ve spolupráci s fulneckou farností jsme tedy pro návštěvníky koncertu připravili i adventní dárek v podobě komentované prohlídky této nádherné stavby. Tento bonus je v ceně vstupenky na koncert,“ dodává Pavlína Ambrosch a upozorňuje na nezanedbatelný fakt, že ÚOP v Ostravě za Moravskoslezský kraj nominoval tři objekty, přičemž dva z nich byly z oblasti Poodří. „Druhým nominovaným objektem byla expozice Skrytý středověk na bíloveckém zámku. Už samotný fakt, že se i tento projekt ocitl mezi 35 nominovanými počiny z celé republiky, je oceněním skvělé práce všech, kteří se na něm podíleli.“LEFOX, s.r.o. - pracoviště Krnov
Krnov
od 9 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

EMFI Group s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků