Kružberský pstruh získal značku „OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt“

  • 24. listopadu 2022,
  • 8:19,
  • PR

Kružberský pstruh získal certifikát regionálního produktu a může tak užívat značku „OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt“. Jeho specifikum je odchov ve velice kvalitní vodě z vodárenské nádrže Kružberk. Díky krmení prvotřídním krmivem a také skutečností, že z nádrže Kružberk se dostává do odchovných nádrží také přirozená potrava - zooplankton, je to ryba s opravdu výjimečným masem.

Je to klasický pstruh, odchovaný v podmínkách Kružberské farmy. Zbarvení masa, podobného lososu získává z krmiva obohaceného o přírodní pigment Astaxantin. Je to výtažek ze sladkovodních řas (Haematococcus pluvialis). Jedná se o silný antioxidant a má tudíž velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Velikost prodávaných ryb je od cca 1 do 2,5 kg a lze z nich upravit filety téměř bez kostí.

„Takto odchované ryby nabízí státní podnik Povodí Odry ve svých podnikových prodejnách v Opavě na Kolofíkově nábřeží č. 54 a v Krnově na Petrově rybníce. Samozřejmě Kružberského pstruha můžete zakoupit i přímo na farmě Kružberk pod přehradní hrází. Současně je možné se s ním setkat i na prodejnách některých regionálních prodejců, kteří Kružberského pstruha od Povodí Odry odebírají. V prodejnách státního podniku Povodí Odry se prodává Kružberský pstruh vždy živý a čerstvý s možností dalšího opracování přímo na místě. Bonusem je i skutečnost, že chlapi, kteří ryby prodávají, je zároveň chovají, takže mohou kvalifikovaně odpovědět na případné dotazy“, řekl vedoucí rybného hospodářství státního podniku Povodí Odry Ivo Jedlička.

OS_uzivatel_barev

„Značením našeho výrobku propagujeme nejen náš produkt, ale také svou další prací se tak podílíme na rozvoji regionu, neboť dobrý image značky samotné pomáhá všem certifikovaným výrobkům a výrobcům“, doplnil Ivo Jedlička.David Ševčík, Ostrava a okolí
Ostrava
od 106 Kč/hod.

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 27 000 do 29 500 Kč/měsíc

Detail

KROWIARZ s.r.o., Čerpací stanice EuroOil
Ostrava
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků