Během Mikulášského dne navštivte v Bílovci Čertovský zámek i expozici Skrytý středověk

  • 2. prosince 2022,
  • 16:21,
  • PR

V sobotu 3. prosince čeká na návštěvníky Mikulášského dne v Bílovci Čertovský zámek, budou moci navštívit oceňovanou expozici Skrytý středověk, v kostele sv. Mikuláše se uskuteční koncert pěveckého sboru Collegium Bonum. A nejen to…

Příchozí si budou moci vybrat hne z několika zajímavých nabídek. Od 10 do 12 hodin se díky divadelnímu souboru Odřivous promění bílovecký zámek na čertovský. A hned ve 12 hodin se mohou zájemci zúčastnit komentované prohlídky expozice Skrytý středověk, která získala čestné uznání v soutěži Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu pro rok 2022 a byla nominována na Cenu Národního památkového ústavu PATRIMONIUM PRO FUTURO 2022.

Vánoční program nabídne i městská knihovna, kde se ve 13 hodin uskuteční Den pro dětskou knihu, v jehož průběhu se budou moci děti zdarma zaregistrovat do knihovny a ve 14 hodin už tu bude Andělská pošta a čertoviny. Program pro děti a kreativní tvoření připravil spolu s knihovnou Domov dětí a mládeže v Bílovci.

Kulturním zážitkem bude v 15.30 hodin adventní koncert pěveckého sboru Collegium Bonum v kostele sv. Mikuláše. V 16.30 hodin pak na náměstí potkáte anděly, budou trochu neobvyklí, pohybovat se totiž budou na chůdách. Vrcholem Mikulášského dne bude v 17 hodin rozsvícení vánočního stromu – zhruba čtyřmetrové jedle v parku před kostelem. A zároveň se stromem se rozsvítí také vánoční osvětlení na celém náměstí. Ale jaký by to byl Mikulášský den bez Mikuláše? Nadílka čeká na děti od 17 hodin v kostele zasvěceném právě sv. Mikuláši. „Nadílku v kostele organizujeme letos poprvé. A zájem je o ni skutečně velký. Máme přihlášených zhruba šedesát dětí, jimž předá Mikuláš spolu se třemi anděly dáreček, k tomu kostelní sbor zahraje koledy a venku bude čekat i několik čertů, aby děti měly co největší zážitek,“ říká Petr Škrobánek, majitel Pohřební služby Agnes v Bílovci, který se věnuje organizování mikulášských nadílek už od svých devatenácti let. „Každý rok navštěvujeme na objednávku také domácnosti v Bílovci a okolí a musím říct, že to má vždycky velmi silnou atmosféru,“ dodává s tím, že i letos v neděli 4. prosince navštíví jako Mikuláš několik desítek rodin.

Nebude chybět ani adventní trh s trdelníky, bramboráky, perníky, medovinou a s rozmanitými ručně zhotovovanými výrobky, který se tradičně koná na Slezském náměstí rozzářeném vánočními světly.

„Světelná výzdoba Bílovce letos zůstává zachována v rozsahu předešlých let. Ale samozřejmě chceme náklady na ni vyhodnotit, abychom v příštím roce měli co nejpřesnější podklady pro adekvátní rozhodnutí,“ konstatuje starosta Bílovce Martin Holub a zve na Mikulášský den.Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Superbyty 24 s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o.*
Ostrava
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků