Rok 2022 přivedl zpět do Beskyd dlouhodobější návštěvníky

  • 23. ledna 2023,
  • 18:00,
  • PR

O 5,5 procenta na zhruba 316 tisíc vzrostl loni proti předkovidovému roku 2019 počet návštěvníků Beskyd, kteří se ubytovali v tamních hotelích. A to zatímco celá Česká republika zaznamenala ve stejném srovnání pokles o téměř deset procent ubytovaných a v Jeseníkách se počet lidí bydlících v tamních hotelích zatím nepodařilo vrátit na úroveň roku 2019.

„U individuálních ubytovatelů strávilo čas dalších bezmála 143 tisíc lidí, což je proti době před kovidem více o 15 procent,“ doplnila ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy-Valašsko Monika Konvičná.

Jak navíc vyplývá z údajů zveřejněných tento čtvrtek (19. 1.) na IX. Fóru cestovního ruchu Beskydy-Valašsko, pandemické roky přinesly trend, kdy byl nárůst turistů přebývajících v Beskydech s přenocováním výrazně vyšší v individuálních zařízeních, zatímco hotely se potácely v obrovském propadu. „Od loňského roku jsme čekali návrat takříkajíc do normálu, protože jinak by hrozil zánik hotelových kapacit. Na cíl vrátit se k ukazatelům roku 2019 jsme zaměřili spolu s podnikateli i řadu aktivit – od rozšíření Beskydy Card na Beskydy-Valašsko Card, přes nové produktové balíčky pro cestovní ruch až po nedávno zavedený společný skipas, na kterém se dohodli a podílí provozovatelé sedmi ski areálů v Beskydech a na Valašsku,“ hodnotí Konvičná. Beskydy-Valašsko Card využilo loni o 17,5 procenta klientů horských zařízení více než v roce 2019. Návštěvníci Beskyd v horách v součtu utratili přes 1,3 miliardy Kč.

Cenami cestovního ruchu turistické oblasti Beskydy-Valaško byly na Fóru cestovního ruchu čerstvě oceněny Umělecké vyhlídky a ulička Františka Palackého v Hodslavicích, Vánoční jarmark pro dobrou věc v Hukvaldech a Řemeslný pivovar Ogar v Kunčicích pod Ondřejníkem.

O těchto ale i dalších atraktivitách se lidé stále častěji dozvídají na specializovaném portálu www.beskydyportal.cz. Ve vyhledávání si tam dramaticky polepšily atraktivity nabízené v Beskydech rodinám s dětmi a také balíčky produktů zaměřených na cykloturistiku. První skupinu informací vyhledalo o 64 procent lidí více než v roce před začátkem koronavirové pandemie. Cykloturistika se stala jednoznačně „skokanem“ srovnávací statistiky, a to s nárůstem o 83 procent proti roku 2019.

Na beskydském portálu turisté najdou mimo jiné náměty na trasy a tematické pobyty, k čemuž si lze jednoduše přes QR kód stáhnout do smart telefonu některou z map pro 53 výletů s popisem, uvedením zajímavostí na trase a informacemi o dalších službách. Speciálně pro Beskydy navíc funguje ještě systém on-line rezervace hotelového ubytování, který také významně přispěl k loňské pohodě v beskydských turistických destinacích, a bude se proto dále rozvíjet.Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Ostravské komunikace, a.s., Ostrava
Ostrava
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

SEKURO & Group s.r.o., Ostrava - Zábřeh (DMH)
Ostrava
od 107 do 107 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků