Výstavu Josefa Lady doplní večerní komentované prohlídky s hudebním doprovodem

  • 30. ledna 2023,
  • 16:29,
  • Komerční sdělení

ZLÍN – Jedinečnou výstavu Josefa Lady, která probíhá do 19. března v Galerii Desítka v Obchodním domě Zlín, doprovodí také speciální večerní komentované prohlídky. V únoru se budou konat každý čtvrtek, ta nejbližší je 2. února od 18:30 hodin a zbývá na ni posledních pár míst. Kapacita prohlídek je omezená, nutná je rezervace předem.

Návštěvníky při speciálních večerních prohlídkách čeká úvodní výklad galeristy Pavla Chmelíka ze spolupořádající Galerie Artrium se zajímavostmi o Josefu Ladovi a jeho tvorbě, po němž si mohou v klidu užívat prohlídku vystavených děl a atmosféru podbarvenou hudebním doprovodem v podání regionálních hudebníků. Přímo v sále lze také zhlédnout filmový dokument o Ladovi a působivým zakončením návštěvy se může stát posezení v galerijní kavárně s výhledem na večerní Zlín. Kavárna je běžně přístupná během otevírací doby výstavy do 18 hodin, při večerních prohlídkách až do 20 hodin.

Výstava, připravená v Obchodním domě ve spolupráci se zlínskou galerií Artrium, představuje celkem 118 děl Josefa Lady, která byla zapůjčena z dvanácti muzeí, galerií a dalších sbírek z celé České republiky včetně soukromé sbírky rodiny Ladových. Je největší výstavou věnovanou přednímu českému malíři v letošním roce. Při vernisáži ji symbolicky pokřtil nejznámější český vodník a představitel (nejen) ladovských pohádkových postav, herec Josef Dvořák.

Na výstavě nechybí díla s legendárními motivy z knih a obrazů na téma vesnického života, výjevy z pohádek nebo ilustrace z knihy o Švejkovi. Překvapivá jsou pro mnohé návštěvníky Ladova díla z raného období a z éry inspirované Mikolášem Alšem, v nichž by málokdo objevil tolik typický ladovský rukopis.

Nejbližší termíny večerních prohlídek: 2., 9., 16. a 23. února od 18:30.

Pořadatelé nabízejí komentované prohlídky nejen ve večerním časem pro širokou veřejnost, ale také pro školy, doplněné zábavným kvízem.

Výstava je přístupná denně od 10 do 18 hodin (mimo 5. 2., kdy bude mimořádně zavřeno).

Na večerní prohlídky pro veřejnost i školní komentované prohlídky je nutná rezervace mailem na naselova@artriumzlin.cz nebo tel. 731 061 956.

Více na www.obchodnidumzlin.cz/vystava-lada/OSMANČÍK TRANSPORT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Komerční sdělení

Více