V beskydském SKI areálu U Sachovy studánky jsou ideální sněhové podmínky!

  • 8. února 2023,
  • 19:03,
  • Komerční sdělení

Víte, že jen 10 km od Bílé, zhruba 11 minut autem směrem na Horní Bečvu, se nachází SKI areál U Sachovy studánky s pěti vleky, půjčovnou lyží i snowboardů, Valašskou kolibou i lyžařskou školou?

Tento beskydský areál jako jeden z mála zahájil současnou lyžařskou sezónu již 25. prosince 2022 a jede od té doby nepřetržitě, a to i navzdory nezvykle teplému lednovému počasí. Zatímco některé areály počátkem roku zavíraly, na Sachovce se lyžovalo a lyžuje stále.

I když spousta vleků v lednu nejezdila, na Sachovce se pořád lyžovalo

„V lednu podmínky lyžování příliš nepřály, nám se však podařilo už v prosinci sjezdovku zasněžit a připravit tak, že vydržela i ty tři týdny teplého počasí. Omezili jsme dočasně jen noční lyžování a provoz dětského areálu. V těchto dnech jsou však sněhové podmínky více než ideální a všechny naše vleky jezdí denně od 9 do 16 hodin a od středy do soboty mohou návštěvníci využít i na nočního lyžování od 17.30 do 20.30 hodin," zve širokou veřejnost do Ski areálu u Sachovy studánky nejmladší člen vedení Antonín Tovaryš. Mimochodem, jde o vnuka zakladatele tohoto areálu, Antonína Tovaryše nejstaršího, a syna majitele, rovněž Antonína Tovaryše :-).

Denní skipas nebo bodovku?

Příznivé jsou zde i ceny skipasů, jež se odvíjejí podle svahu, který se návštěvníci rozhodnou využívat. Cena denního jízdného na nejdelším 600m vleku pro dospělé je 500 Kč, pro děti do 15 let pak 420 Kč. Dva dospělí a dvě děti mohou celý den na tomto vleku jezdit za zhruba 1650 Kč. Lze však zakoupit i levnější skipasy na ostatní vleky nebo bodovou jízdenku na určitý počet jízd. Platit je možné kartou. Pouze 50korunovou zálohu na čip je nutné hradit v hotovosti.

Ideální zázemí pro rodiny s dětmi

„Naše lyžařské svahy jsou vhodné k rekreačnímu lyžování rodin s dětmi i pro nejrůznější lyžařské kurzy. Povrchy svahů pravidelně upravujeme před začátkem denního i před začátkem večerního lyžování. Nejmenší lyžaři a snowboardisté mohou využít náš dětský koutek v lyžařské školce s provazovým vlekem a Karusellem," pokračuje Tonda Tovaryš nejmladší a dodává, že lyžařská škola prošla během letních měsíců celkovou rekonstrukcí a nabízí spoustu skvělých novinek pro děti i jejich doprovod. „Nabízíme sedm dní v týdnu kvalitní výuku lyžařů i snowboardistů od začátečníků až po experty, a to pro všechny věkové kategorie," dodává.

Valašské bombardino, posezení u krbu nebo na terase s výhledem na kopec

Pohodlné zázemí poskytuje i Valašská koliba, která je součástí areálu a nabízí zhruba 150 míst k sezení, z toho 96 je v příjemně vyhřívané a dřevem obložené restauraci s krbem, dalších 55 míst se nachází v prosklené terase s výhledem na lyžařské svahy. „Restaurace je otevřena denně od 8.30 do zhruba 21 hodin, vařená jídla nabízíme od 10 hodin. Pokud se lyžuje i večer, zavíráme kuchyni až ve 20.30 hodin," doplňuje informace Marcela Červenková, majitelka koliby a dcera zakladatele areálu Antonína Tovaryše nejstaršího. Pochutnat si zde můžete na specialitách jako jsou grog s karamelem nebo valašské bombardino, oblíbené jsou rovněž domácí langoše nebo brynzové halušky. Na jídelním lístku však najdete kromě široké nabídky studených a teplých nápojů také polévky, palačinky, řízky, hranolky nebo teplou zeleninu.

Z parkoviště u hlavní cesty se k vleku dostanete pohodlně skibusem

Samozřejmostí jsou zde i parkovací místa, kterých je při dobrých sněhových podmínkách u vleku zhruba 160 a na dolním parkovišti u hlavní cesty, odkud návštěvníky v pravidelných intervalech vozí místní skibusy, je dalších 80 míst.

SKI areál U Sachovy studánky je ve skvělé kondici, slaví své třicáté narozeniny

„Areál jsme začali budovat v roce 1993, původně zde byl jen jeden, zhruba 250metrový zvratkový vlek na takzvané snímací kotvičky. Pamětníci ví, že šlo o malé kotvy na laně, které si každý lyžař vozil při sobě a jimiž se připínal k lanu vleku," vzpomíná sedmasedmdesátiletý Antonín Tovaryš nejstarší, který se narodil v usedlosti stojící v dolní části tohoto areálu. „Měli jsme zde dům i se stodolou, který jsme však později zbourali. Díky tomu jsme mohli v roce 2000 nejen prodloužit původní vlek na 600 metrů, ale postavili jsme zde i další vleky. V roce 2005 jsme pak zcela zrekonstruovali původní malý bufet na současnou Valašskou kolibu – rozšířili jsme hlavní budovu, přistavěli krytou terasu a nové sociálky," dodává zakladatel areálu.

SKI areál U Sachovy studánky na Horní Bečvě se nachází na trase silnice E 442 směr Rožnov–Bumbálka–Slovensko, jen nedaleko známého pramene Sachovy studánky. Z Rožnova je to sem zhruba 13 km, z Bílé ve směru od Ostravy pak jen 10 km. Aktuální sněhovou situaci i provoz vleků můžete sledovat prostřednictvím webových stránek www.skisachovka.cz nebo Facebooku či Instagramu skisachovka.

Pohled na sjezdovku nabízí také online webkamera https://www.skisachovka.cz/webkamera.PROFO MONTÁŽE CZ s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 37 100 do 50 600 Kč/měsíc

Detail

JINAK, z.ú., Ostrava
Ostrava
od 24 300 do 24 300 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Komerční sdělení

Více