Muzea v pohraničí nezapomínají na spolupráci

  • 10. března 2023,
  • 13:04,
  • Komerční sdělení

„Muzeum vychází vstříc” je společný projekt muzeí v Ratiboři a v Ostravě. Zahrnuje společné aktivity zaměřené na propagaci činností obou institucí s důrazem na historii partnerských měst. Jednotlivé úkoly projektu mají vzbudit zájem o nabídku muzeí mezi obyvateli polského pohraničí a zvýšit tak jejich návštěvnost. Projekt také reaguje na potřebu zvýšit kompetence pracovníků muzeí v oblasti moderních metod propagace a komunikace s veřejností.

Projekt je další společnou iniciativou obou muzeí, v roce 2010 muzea spolupracovala společně na projektu o sv. Floriánu, v roce 2022 zahájily spolupráci v rámci projektu „Slezská města včera a dnes“.

„Muzeum vychází vstříc – cyklus aktivit otevírající partnerské instituce novým výzvám“.

Cílem projektu je, jak už název napovídá, přenést muzeum ven, za zdi, do veřejného prostoru, a tím přimět Čechy k návštěvě muzea v Ratiboři a Poláky k návštěvě muzea v Ostravě. K tomu poslouží dvojjazyčný film o ratibořském muzeu promítaný v České republice, společný reklamní spot prezentující obě muzea a společné dočasné výstavy představující expozice na stáncích s nejzajímavějšími exponáty v Polsku a Česku. Cílem projektu je také vyškolit zaměstnance obou muzeí v oblasti efektivních kampaní na sociálních sítích a tvorby hodnotného digitálního obsahu. Dalším cílem projektu je využít poznatky získané během školení a vytvořit kampaně na propagaci obou lokalit v médiích na polské i české straně hranice. Všechny tyto aktivity přispějí k realizaci hlavního cíle projektu, kterým je zvýšení návštěvnosti muzea v Ratiboři ze strany Čechů a zvýšení návštěvnosti muzea v Ostravě ze strany Poláků.

Projekt byl financován Evropským fondem regionálního rozvoje a státním rozpočtem polského státu. Název programu „Přesahujeme hranice“.JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 29 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - okres Opava
Opava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Komerční sdělení

Více