Černá louka hostila o víkendu dva prestižní veletrhy, výstavištěm prošlo přes 8000 návštěvníků

  • 10. března 2023,
  • 13:06,
  • Komerční sdělení

Hned dva veletrhy hostila o uplynulém víkendu Černá louka v Ostravě. V pátek i v sobotu zde probíhal nabitý program v rámci tradičního Knižního festivalu Ostrava, jehož tváří byla spisovatelka Karin Lednická, a veletrhu Dovolená, v jehož rámci se konala Konference CR. Obě akce navštívilo dohromady přes osm tisíc návštěvníků.

Ačkoliv obě akce probíhaly souběžně, kvalitní dramaturgie i technické zajištění nepřipustily žádné logistické problémy a ani návštěvníci nemohli zaznamenat žádný diskomfort. „Musím upřímně říct, že máme na uplynulý víkend na Černé louce jen pozitivní ohlasy, a to jak ze strany vystavovatelů, tak ze strany samotných návštěvníků. Knižní festival potvrdil vysoce nastavenou laťku jak v oblasti vystavujících, tak u samotné dramaturgie jednotlivých scén, kde probíhaly besedy se zajímavými hosty,říká jednatel Černé louky Jan Šumbera. Tváří Knižního festivalu byla letos spisovatelka Karin Lednická, autorka bestselleru Šikmý kostel. „Beseda s Karin Lednickou a moderátorem Alešem Cibulkou byla jedním z hlavních taháků stage Českého rozhlasu Dvojka, scéna Voices of Freedom & Deník N přinesla debatu Do Bílé Vody, k šikmému kostelu s Kateřinou Tučkovou a Karin Lednickou,“ doplnil Šumbera. Mezi dalšími hosty, kteří v rámci programu vystoupili zaznamenalo velký ohlas vystoupení Haliny Pawlowské či beseda populárního pořadu Kecy a politika.

Ve stejném termínu probíhal jen o patro výš veletrh Dovolená, který představil novinky a trendy v oblasti cestovního ruchu zaměřené nejen na Moravskoslezský kraj, ale také na turistické cíle v dalších krajích a sousedním Polsku a Slovensku. Atraktivními body Hlavní scény veletrhu byly Dakarská beseda či povídání s autorkou knihy Sama v Tokiu Marií Machytkovou, jejíž jméno je zároveň spjato s vysíláním Českého rozhlasu, kde působila coby zahraniční zpravodajka.

Černá louka úvodními veletrhy tohoto roku potvrdila stoupající trend konkurenceschopnosti v pořádání akcí pro odbornou i laickou veřejnost. „Již nyní probíhají intenzivní přípravy na jarní včelařský veletrh Včela!!!, který proběhne v termínu 10. – 11. března 2023. Vstupenky lze zakoupit online v předprodeji, k dostání budou i na místě u pokladny u hlavního vstupu. Novinkou je festival udržitelné módy ReFashanda, kterého 2. ročník proběhne 31.3.-1.4.“ zve na další z řady akcí Jan Šumbera.Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Petr Fryc - FRYPET Ostrava
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Lesní mateřská škola Malina z. s. - Třinec
Třinec
od 21 800 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Komerční sdělení

Více