Neurologové FN Ostrava se zapojí do Národního týdne trénování paměti

  • 14. března 2023,
  • 18:34,
  • Komerční sdělení

Neurologická klinika FN Ostrava připravila v rámci Národního týdne trénování paměti dvě zajímavé akce. Ve středu 15. března 2023 se mohou zájemci spolu s lékaři a odborníky z Centra pro kognitivní poruchy vydat na „Pochod pro mozek“ a o dva dny později, tedy v pátek 17. března, navštívit přednášky a workshop zaměřený na trénování paměti.

Sraz středečního „Pochodu pro mozek“ je ve 12 hodin před budovou Lékařské knihovny FN Ostrava. „Společně se pak vydáme na nenáročnou, asi dva a půl kilometrovou procházku směrem k Porubské myslivně. Pohyb je nedílnou součástí našeho života a to, jak funguje náš mozek, výrazně souvisí s naší fyzickou a mentální kondicí a celkovým zdravotním stavem,“ uvedl lékař Neurologické kliniky FN Ostrava MUDr. Richard Novobilský, kterého doplnila psycholožka Centra pro kognitivní poruchy Neurologické kliniky FN Ostrava PhDr. Vladěna Jaremová: „Už cestou si samozřejmě můžeme povídat o všem, co s naší pamětí i mozkem obecně souvisí. A v cíli pak u malého pohoštění zájemcům rádi ukážeme jednoduchá praktická cvičení, která pomáhají udržovat mozek v kondici.

A oba zmínění odborníci se spolupodílejí také na přípravě pátečního dopoledního programu, který začne v zasedací místnosti Domova sester FN Ostrava v 9 hodin dopoledne. „Připravili jsme tři přednášky. V té úvodní se doktorka Jaremová zaměří na kognitivní funkce, doktor Novobilský bude mluvit o demenci, a má přednáška je zaměřená na trénování paměti. Závěrečný praktický workshop jsme nazvali Hrátky s pamětí,“ říká Mgr. Petra Krulová, Ph.D. z Centra pro kognitivní poruchy Neurologické kliniky FN Ostrava.

Všechny vyjmenované akce jsou v rámci Národního týdne trénování paměti zdarma a rozhodně nejsou určeny jen seniorské populaci.ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - pracoviště Staříč - Diamo
Staříč
od 17 300 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Lesní mateřská škola Malina z. s. - Třinec
Třinec
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ASTRAFOOD a.s. (Nad Porubkou - Svinov; Šachetní, Kaštanová - Šenov u Ostravy)
Ostrava
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Komerční sdělení

Více