Fakultní nemocnice Ostrava se zapojila do Noci práva

  • 16. března 2023,
  • 19:24,
  • Komerční sdělení

Ani v letošním programu Noci práva nechyběla Fakultní nemocnice Ostrava. Do festivalu, který má přiblížit právní prostředí široké veřejnosti, se komentovanými prohlídkami zapojilo Krevní centrum, Ústav soudního lékařství a Integrovaný dispečink. V Domově sester se pak konaly zajímavé přednášky.

Dopolední program byl určený pro školy, odpolední pak pro veřejnost. Studenti se rozdělili do několika skupin a procházeli určenými stanovišti v areálu nemocnice. Dostali se třeba na pitevnu Ústavu soudního lékařství. Lékaři byli v permanenci a odpovídali na velké množství dotazů. Studenty například zajímalo, jaké jsou možnosti identifikace u neznámých lidí anebo jejich nejhorší zážitky ze sálů. „Bylo to neskutečně zajímavé. Trochu mě děsily lednice, ve kterých jsou uložená těla, celkově jsem ale ráda, že jsme mohli ústav navštívit,“ popsala své dojmy středoškolačka Agáta. „Studenti viděli pitevní trakt, kde se běžně veřejnost nemá šanci dostat. Ukázali jsme jim i muzeum, ve kterém jsou různé rarity,“ doplnil MUDr. Matěj Uvíra z Ústavu soudního lékařství.

Studenti si během exkurze prošli i takzvané katakomby, tedy podzemní část nemocnice a zavítali i na Integrovaný dispečink, kde jim práci podrobně přiblížil Michal Svěrkot z Úseku krizového řízení. „Zaujalo mě, že tam byly desítky obrazovek, kterými se dohlíží na bezpečnost v celém areálu. Podle mě to musí dát námahu celé uhlídat,“ zamyslela se studentka Střední školy služeb a podnikání Barbora.

Skupiny se podívaly také do prostor Krevního centra. Bc. Naděžda Kalužová je provedla všemi patry budovy, ve kterých centrum sídlí. Studenty hlavně zajímalo, co je potřeba udělat pro to, aby mohli sami darovat krev.

Odpolední program Noci práva ve fakultní nemocnici doplnily také zajímavé přednášky, které se konaly v budově ředitelství FNO.JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 29 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Patronus servis Ostrava, s.r.o.,
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

LXM Group a. s. - Moravskoslezský kraj
Nový Jičín
od 29 000 do 31 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Komerční sdělení

Více