Karvinská hornická nemocnice vybavila SOS tlačítky i lékárnu

  • 25. května 2023,
  • 13:09,
  • Komerční sdělení

Karvinská hornická nemocnice vybavila po zdravotnících na odděleních a v ambulancích takzvaným SOS tlačítkem i svou nemocniční lékárnu. Osobní signalizační zařízení tak už mají zdravotníci na všech exponovaných pracovištích.

„Lékárna je součástí areálu naší nemocnice a má řadu standardních ochranných prvků, proto jsme v první fázi nepočítali s tím, že SOS tlačítko dostanou i lékárnice. Po nedávném agresivním výpadu jednoho z klientů jsme ale doplnili tísňovou signalizaci i tam,“ uvedl ředitel Karvinské hornické nemocnice Tomáš Canibal. Investice do tohoto typu posílení bezpečnosti zaměstnanců byla podle něj celkově okolo 200 tisíc korun.

Vedoucí lékárnice Monika Řezníková je spokojená: „Vzhledem k tomu, že do naší lékárny dochází i pacienti s psychiatrickými diagnózami a mohou se tu, bohužel, objevit i drogově závislí lidé, je pro nás rychlé volání ostrahy velmi důležité.“ Mezi drogově závislé patřil nejspíše i nedávný nechtěný návštěvník lékárny, který se na zdejším personálu hrubě dožadoval vydání léků, které jsou jen na lékařský předpis a bývají zneužívány.

SOS tlačítko funguje na pouhý stisk, který vyšle signál nemocniční ochrance. Ta pak okamžitě ví, na kterém oddělení nebo ve které ambulanci nastala krizová situace, a běží zasáhnout.

Lékárna Karvinské hornické nemocnice patří k nejlépe zásobeným v regionu. Její 12členný kolektiv zajišťuje farmaka nejen pro ambulance a jejich pacienty, ale také pro celou nemocnici a sesterskou lékárnu v Karviné-Ráji. Pacientům poskytuje na základě telefonického objednání zdarma i konzultaci s klinickým farmaceutem, který v soukromí lékárny pomůže lidem vyřešit jejich problémy s užíváním léků, nejčastěji s kombinacemi a interakcemi léčiv. Kromě toho nabízí lékárna zdarma také službu spojenou s rozvozem nutričních přípravků přímo do domu nebo bytu.

Na webových stránkách nemocnice www.khn.cz je v sekci „Lékárny“ možné si přes e-mailovou komunikaci rezervovat léky i potravinové doplňky. Po vychystání dostanou pacienti informaci, že si mohou objednávku vyzvednout. „V současné době, kdy jsou velké výpadky léků, nenecháme nikdy odejít pacienta bez pomoci. Pacient nemusí lék shánět. V případě nedostupnosti daného léku, konzultujeme s lékaři, jak jej vyměnit,“ doplnila doktorka Řezníková s tím, že věrnostní programy se slevami jsou samozřejmostí.

Lékárna má také širokou nabídku doplňkového sortimentu a zdravotnického materiálu, jako jsou pomůcky při inkontinenci, masážní pomůcky, stomické pomůcky, prsní epitézy, prádlo po ablaci prsou, ortézy, bandáže a kompresní punčochy a podobně.Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 18 780 do 20 780 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Komerční sdělení

Více