Valachy Man bude u Bystřičky 24. a 25. 6., zbývá pár dnů na výhodnější startovné

  • 26. května 2023,
  • 7:44,
  • Komerční sdělení

Trasy pro zkušené sportovce, ale taky úplné začátečníky nebo děti: to vše letos opět nabídne Valachy Man, největší český triatlonový závod pro širokou veřejnost, který se uskuteční poslední víkend před prázdninami – 24. a 25. června, nově u vodní nádrže Bystřička.

Zapojte se taky a zažijte víkend plný sportu, koupání a zábavy pro celou rodinu. Díky trasám různé náročnosti je Valachy man závodem opravdu pro každého.

A nezapomeňte: už jen do 1. 6. platí při on-line registraci výhodnější startovné.

„Valachy man je mini triatlon a zvláště jeho krátká trasa je ideální pro hobíky a začátečníky. Pro mnohé bývá vůbec první závodní zkušeností v tomto krásném sportu. Nahrává tomu i fakt, že se startuje intervalově, takže odpadá obava z hromadného startu do vody i ostych ze srovnávání s výkony ostatních sportovců na trati,“ zve hlavní organizátor Valachy mana Bohuslav Komín.

Pro zkušené sportovce je na Valachy manovi připravena hlavní - dlouhá trasa, která je navíc otevřená i štafetám. Pokud si tedy netroufáte na všechny tři disciplíny sami, můžete se domluvit s přáteli, nebo sestavit firemní štafetu s kolegy.

Nově letos přibyla ještě třetí - Xterra trasa - pro milovníky náročných výzev. „Po letech, co Valachy mana pořádáme, jsme si v triatlonovém světě vybudovali pověst akce s kvalitní organizací a díky tomu letos dostali možnost stát se akcí Mistrovství ČR v terénním triatlonu a XTERRA evropského poháru. Letos tak přidáváme ještě jednu novou trasu a můžeme se u Bystřičky těšit na účast triatlonové špičky a také mj. olympijského vítěze, bikera Jaroslava Kulhavého nebo Ironmana Petra Vabrouška. Je to i příležitost pro kohokoli, kdo si s nimi chce poměřit síly. Do Xterra Valachy se může přihlásit kdokoli,“ doplnil Bohuslav Komín.

Tradiční součástí Valachy mana jsou i závody dětí. Ty nejmenší do 6 let závodí jen v běhu, ty starší se utkají ve všech třech disciplínách triatlonu na různě dlouhých trasách. Při přihlášení do 1. 6. platí zvýhodněné startovné dětí 200 Kč.

Pro sportovce a diváky se chystá také doprovodný program, after party s hudebním večerem na pláži nebo živé vysílání ze závodu. Zábavnou zónu tradičně chystá titulární partner DATART.

Bystřička je oblíbenou rekreační oblastí, díky tomu zde najdete různé možnosti ubytování a můžete se zdržet klidně celý víkend. Navíc i v blízkém okolí je co vidět a zažít. Bude to rozhodně stát za to!

Více na www.valachytour.cz

Harmonogram Valachy mana:

SOBOTA 24. 6. 2023

  • Dlouhý Valachy man (350 m plavání – 15 km horské kolo – 5 km trailový běh)
  • Štafeta (350 m plavání - 15 km horské kolo – 5 km trailový běh)
  • NOVINKA - XTERRA VALACHY OFFICIAL (XTERRA Evropský pohár a Mistrovství ČR - 1 500 m plavání - 30 km horské kolo - 10 km trailový běh)

NEDĚLE 25. 6. 2023

  • Krátký Valachy man (250 m plavání – 14 km kolo horské či trekingové – 3 km běh)
  • Dětský Valachy man (6 věkových kategorií - různé distance)

Co je ještě dobré vědět:

- Pořadatelé pojišťují dospělé závodníky na úraz a také na storno, díky tomu při náhlé nemoci či jiné události o startovné nepřijdete.

- Přečtěte si více o novém místě konání – vodní nádrži Bystřička.

- Součástí DATART Valachy tour jsou nejen závody, ale i možnost přípravy na sportovních kempech a dalších pobytech ve Spa hotelu Lanterna Velké Karlovice. Letos se chystají: Sebekoučink s dlouholetým koučem Jaromíra Jágra Marianem Jelínkem (9. – 12. 7.), Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem (27. – 30. 7.) nebo Běžecká škola Miloše Škorpila (11. – 14. 10.)ČMBA - SPRÁVA BUDOV s.r.o.- pracov. Opava
Opava
od 120 do 120 Kč/hod.

Detail

Eliáš & Freisler TRANSPORT s.r.o., Ostrava - Krásné Pole
Ostrava
od 30 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

UKLIDATOR.cz s.r.o. - Havířov
Havířov
od 123 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

Komerční sdělení

Více