Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Multivitamín je smysluplný vánoční dárek. Než levný, nekvalitní a neúčinný, to raději žádný

Naturoteka je tým klinických naturopatů a terapeutů Klinické nutriční medicíny, kteří se v praxi věnují konzultacím s klienty, kteří řeší chronické, autoimunitní, civilizační nemoci nebo prevenci. Společně založili eshop NATUROTEKA, kde nabízí pouze čisté, kvalitní, účinné a jejich praxí prověřené doplňky stravy. Kvalitní a dobře sestavený multivitamín dvakrát do roka doporučují všem.

"Nekupujte svým blízkým nesmyslné dárky a zbytečnosti. Kvalitní multivitamín alespoň dvakrát do roka prospěje Vašim rodičům, prarodičům, Vám i komukoli, kdo nemá dostatečně kvalitní a nutričně bohatou stravu a nejí zeleninu všech druhů a barev. Chybí-li prostě našemu tělu základní vitamíny a minerály, nemohou probíhat biochemické reakce a nefunguje dostatečně náš imunitní, nervový ani hormonální systém," říká Daria Panáčová, terapeutka klinické nutriční medicíny z týmu NATUROTEKA.

V současné době jí lidé, podle zkušenosti terapeutů, velké množství průmyslově zpracovaných potravin, pochutin a polotovarů. Také v zelenině dnes vlivem intenzivního zemědělství a nedostatku živin v půdě chybí vitamíny a minerály, které dříve v zelenině byly. Dlouhodobé deficity minerálů a vitamínů se ale projeví na všech tělesných systémech. "Tělo samo směřuje k rovnováze a dlouho si umí poradit, pokud ale jíte nezdravě deset, dvacet, třicet let? Tam už má deficit prostě zásadní vliv. Lidé se diví, že jsou opakovaně nemocní, mají opary, bradavice nebo se mladým ženám nedaří otěhotnět. Mnohdy ale pomůže právě odstranění deficitů a dodání živin, které tělu chybí," dodává Daria Panáčová.

Naturopaté a terapeuti Klinické nutriční medicíny pracují se svými klienty vždy individuálně. Vždy hledají u svých klientů důvody zdravotního nekomfortu a spuštění nemocí, analyzují krevní testy a používají také sofistikované testy funkční medicíny, jako je například rozbor stolice a mikrobiomu nebo test hormonů. Běžně využívají také genetické testy, které jsou jedním z nejmodernějších nástrojů prevence zdraví. 

"Naše práce je detektivka. Vždy hledám příčiny nerovnováhy a analyzuju životní styl klienta, ale také jeho stravu. Velmi pomáhají také klasické krevní testy," vysvětluje Daria a dodává: "Vždy se snažíme naučit klienta jíst kvalitní jídlo a dodávat tělu základní živiny. Deficity vitamínů a minerálů ale mají téměř všichni. Pokud je dobře sestavený multivitamín a obsahuje vitamíny a minerály v účinných a kvalitních formách, bude rozhodně alespoň dvakrát do roka prospěšný. Neplatí, že čím více minerálů a vitamínů v mulťáku je, tím lépe. Naopak. Magnesium je vždy potřeba suplementovat zvlášť, stejně jako například železo v případě potvrzené anemie."

Tým terapeutů NATUROTEKA doporučuje obecně všem:

Kvalitní multivitamín alespoň dvakrát do roka.

Daily F20 complex je komplexní a skvěle vyladěný multivitamín, unikátní svým promyšleným složením, ale i poměry jednotlivých látek a výběrem účinných forem. Obsahuje 6 esenciálních a v populaci často deficitních minerálů (Zn, Se, I, Mn, Cu, Cr), vitamíny skupiny B včetně bioaktivních forem vitamínu B12, B6 a B9 a v tucích rozpustné vitamíny A, E, D a K.

Magnesium, pouze v účinné a dobře vstřebatelné formě.

Sportujete? Jste nervózní, vznětliví a lekáte se nebo máte úzkosti? Špatně spíte a jste unavení? Máte chutě na sladké a na čokoládu? Máte tiky, křeče nebo záškuby svalů? Pálí Vás žáha? Máte vysoký tlak, osteoporózu nebo cukrovku? Máte migrény, bolesti první den cyklu, PMS? Nedaří se Vám zvýšit hladinu vitamínu D navzdory suplementaci? Máte astma? Procházíte menopauzou? Nejíte pestře? Mohli bychom pokračovat, nicméně… doporučujeme doplnit magnesium.

Přečtěte si také článek týmu Naturoteka o tom, proč jste opakovaně nemocní nebo máte opary, afty či bradavice.

Tým NATUROTEKA

Jsme skupina Klinických naturopatů a terapeutů Klinické nutriční medicíny. Každý z nás prošel komplexním několikaletým vzděláním na Škole Klinické Naturopatie i mnoha dalšími kurzy, semináři a webináři. Rozumíme patofyziologii vzniku nemocí a umíme analyzovat a hledat jejich spouštěče. Rozumíme biochemickým drahám v lidském těle, ale také specifickým funkcím a účinkům minerálů, vitamínů, fytonutrientů a bylin. Proto dokážeme cíleně sestavovat personalizované a účinné protokoly, ověřené světovou Funkční medicínou, Naturopatií i naší praxí.

Vážíme si lékařů a akutní medicíny a velmi si přejeme s lékaři spolupracovat. Každému klientovi ale dokážeme věnovat čas a analyzujeme a posuzujeme všechny aspekty vzniku jeho chronické nemoci komplexně. Využíváme ty nejmodernější testy současné Funkční medicíny. Neustále se vzděláváme, sledujeme studie a novinky, upgreadujeme naše postupy i produkty, které používáme.

Naturopatie je naší srdeční záležitostí, životním stylem, ale především také profesí, která, stejně jako Funkční nebo Celostní medicína, přistupuje k člověku a jeho zdraví vždy komplexně. Klinická naturopatie využívá principy Bylinné fytoterapie a Klinické nutriční medicíny. V mnoha zemích světa je Naturopatie také formální součástí zdravotnických systémů.

Web NATUROTEKA

V současné době figuruje na českém a slovenském trhu velké množství eshopů s doplňky stravy, suplementy, přírodními extrakty, proteiny, kolageny a podobně. Množství doplňků mezi kterými se Vy, zákazníci, i my terapeuti musíme rozhodovat, je obrovské a zorientovat se v jejich kvalitě je téměř nemožné. Protože kvalitě a účinnosti doplňků stravy dobře rozumíme a se suplementy během našich terapií často pracujeme, rozhodli jsme se vytvořit eshop, který nám, našim kolegům a především našim klientům i všem zákazníkům výběr kvalitního doplňku stravy zjednoduší.

Na webu NATUROTEKA nabízíme omezené množství velmi kvalitních, nekompromisně čistých a účinných produktů, jejichž nákupem neudělají zákazníci, ale ani naši kolegové naturopaté a terapeuti chybu. Výběr každého produktu detailně diskutujeme, produkty sami používáme a ověřujeme v terapeutických protokolech v praxi.

V současné době můžete naše služby využívat například v Praze na klinice Naturopathic solutions pod vedením Karolíny Kunftové, na Klinice celostní terapie a sportu VO2MAX u Lukáše Bulína nebo v Ostravě na www.klinickanutricnimedicina.cz u Darii Panáčové. 

NATUROTEKU můžete sledovat také na Instagramu a Facebooku.
Nej.cz s.r.o. - pracoviště
Třinec
od 34 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

X - servis park s.r.o.- Ostrava
Ostrava
od 51 500 do 51 500 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Speciální servis s.r.o., Ostrava - Heřmanice
Ostrava
od 18 900 do 22 000 Kč/měsíc

Detail