Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jaro, wellness, saunové rituály: máme tip, kde si nejlíp odpočinete!

Potřebujete nutně vyrazit někam za odpočinkem, kde si užijete hýčkání s prvotřídním wellness a skvělým jídlem? Máme pro vás super tip: zajeďte si do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích! Je to jen hodinku cesty z Ostravy!

Velké Karlovice jsou přesně tím místem, kde si naplno užijete vše, co potřebujete k odpočinku a načerpání nových sil. Zdejší příroda CHKO Beskydy s čistými lesy, rozkvetlými loukami a nádhernými výhledy z hřebenů hor je jako stvořená pro pohodové vycházky, náročnější túry i výlety na (elektro)kolech.

Po návratu se pak v útulných hotelech Lanterna a Horal zahřejete v termálním bazénu a sauně, uvolníte unavené svaly při relaxační exotické masáži, vychutnáte si moderní krajovou kuchyni, ve které nechybí tradiční valašské speciality včetně frgálů a kyselice, a oddáte se slastnému nicnedělání obklopení péčí přívětivého personálu.

Ideální místo pro páry i pro rodiny: který hotel vybrat?

Pro rodiny s dětmi a aktivní cestovatele, kteří rádi vyráží za sportem a do přírody, je v Resortu Valachy jako stvořený Wellness hotel Horal s relaxačním centrem Wellness Horal. Jsou u něj i golfové hřiště, tenisový kurt, fitko, bowling, půjčovna elektrokol nebo dětská Kulíškova naučná stezka.

Nedaleký Spa hotel Lanterna je zase díky komorní atmosféře a nadstandardním službám skvělý pro páry a milovníky zážitkové gastronomie. Právě prošel rekonstrukcí a honosí se novou moderní restaurací s lounge barem, venkovní terasou nebo komfortními pokoji, z nichž některé mají zimní zahradu s vanou přímo u okna.

Vložit video https://www.youtube.com/watch?v=IsUFrNSBRfw + https://www.youtube.com/watch?v=vW8ckZ18Tbs (rotovat)

Bazény, wellness, jóga a další služby v ceně

Resort Valachy si zakládá na nadstandardní péči o hosty, proto máte v obou hotelech v rámci pobytu nejen snídani, ale také večeři a volný vstup do relaxačního centra Wellness Horal. Při pobytu ve Spa hotelu Lanterna vás čeká ještě další hýčkání: v ceně je i odpolední snack Aperitivo moment a volný vstup do dalšího, komorního hotelového L-Spa. O víkendech se konají bezplatné lekce jógy a na výlety do přírody vám zdarma půjčí LEKI hole na nordic walking.

A to stále není vše! Ve wellness centrech se denně konají oblíbené saunové rituály (novinkou jsou meditační rituály s aroma vykuřovadly), můžete si dopřát úžasnou exotickou masáž od rodilých asijských masérek nebo zajít na kurz pečení valašských frgálů. V Lanterně vás potěší pravidelné večery s živou hudbou k posezení u sklenky vína či drinku.

A ještě nesmíme zapomenout na gastronomii! Hotelové restaurace nabízí moderní krajovou kuchyni, v nabídce pokrmů nechybí typické regionální suroviny jako sýry nebo zvěřina. Pokud si rádi užíváte vyladěné večerní stolování, zajděte si na degustační menu snoubené s moravskými víny do zážitkové restaurace Vyhlídka. Náš tip: ve středu 8. 5. se chystá ve Vyhlídce degustační večer s michelinským šéfkuchařem Romanem Paulusem, ve středu 1. května si můžete připomenout základy stolování a společenského chování s mistrem etikety Ladislavem Špačkem.

Ladislav Špaček, Roman Paulus a další tipy na akce

Spojte návštěvu Velkých Karlovic s některým ze zajímavých programů. Lanterna pořádá i pobyty věnované osobnímu rozvoji s předními českými kouči a inspirativními osobnostmi. Co se chystá?

  • 5.-7. 4. Jitka Ševčíková: Zdravý spánek
  • 5.-7. 4. Wellness víkend plný cvičení v hotelu Horal
  • 1. 5. Etiketa stolování s Ladislavem Špačkem
  • 5.-7. 5. „V síti“ s Ing. K. Suchánkem a J. Ševčíkovou
  • 8. 5. Galavečer s Romanem Paulusem
  • 10. 5. Marek Orko Vácha: Krajina, zrcadlo duše
  • 30. 6. Večer se Z. Czendlikem: Polsko krásné, Polsko mé
  • 7.-10. 7. Motivace a výchova s Marianem Jelínkem

Další akce a pobyty najdete na webu Resortu ValachyObyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Izolatéři

Hlučín Nástup: od 1. května 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Únik radioaktivní látky na ostravském letišti byl námětem cvičení hasičů

19. dubna 2024 18:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při nakládání do auta došlo k poškození balíčku, který přepravoval radioaktivní materiál. To byl námět mimořádného cvičení hasičů v areálu letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Nejlepší dezert upekla na krajské soutěži žákyně střední školy v Českém Těšíně

19. dubna 2024 17:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už posedmé se konala soutěž pro budoucí cukráře MARLENKA CUP. Zúčastnili se jí žáci ze všech 7 krajem zřizovaných škol, které nabízejí obor Cukrář. Letos byla hlavní surovinou čokoláda a kakao, které nejvíce proslavil dort à la Sacher. Své dovednosti a kreativitu předvedlo celkem 14 budoucích cukrářů.

Policie hledá padesátiletého muže z Havířova, naposledy ho viděli před měsícem

19. dubna 2024 15:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté vyhlásili pátrání po padesátiletém muži z Havířova. Naposledy ho viděli před měsícem v centru města a od té doby, jakoby se po něm slehla zem.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

19. dubna 2024 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Summit v Abú Dhabí přinesl inspiraci pro energetiku v našem kraji

Delegace MS kraje přijala pozvání na World Future Energy Summit ve Spojených arabských emirátech. Světová obchodní událost pro budoucí energii a udržitelnost se konala v Abu Dhabi a přinesla spoustu inspirativních příkladů i pro náš region.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

18. dubna 2024 21:49 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Energie a kraj

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.