Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osmdesát dětí vyjede s ČPZP na ozdravně léčebný pobyt i letos

Je vaše dítě často nemocné? Trápí ho v důsledku dýchání nečistot v ovzduší častá rýma, dráždivý kašel, případně astma, zkrátka trpí jeho zdraví? Pak je nejvyšší čas přihlásit se s dítětem na ozdravně léčebný pobyt. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna pořádá (ČPZP) i v letošním roce ozdravně léčebné pobyty pro děti s doprovodem. Trvají dva týdny, konají se v Jeseníkách a jsou určeny pro děti od 3 do 6 let včetně, které trpí respiračními obtížemi. Ve dvou turnusech v říjnu a listopadu na čerstvém horském vzduchu bude moci pobývat celkem 80 dětí.

„Zájem o tyto pobyty je skutečně velký, oba termíny jsou pokaždé zcela naplněny. O výběru dětí rozhoduje revizní lékař ČPZP na základě uvedených indikací v přihlášce, kterou vyplňuje pediatr nebo odborný lékař dítěte,“ uvádí mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová s tím, že přihlášku je možné podat do 31. května.

Pobyty jsou určeny pro děti, které trpí chronickým onemocněním odpovídajícím stanoveným zdravotním indikacím a jejich doprovod. Podmínkou je, aby děti i doprovod byli pojištěnci ČPZP a současně nebyli přeregistrováni k jiné pojišťovně. Za doprovod je považován zákonný zástupce dítěte, prarodič, popřípadě zplnomocněná osoba.

První z pobytů se uskuteční od 21. října do 4. listopadu, na nějž navazuje druhý pobyt, který potrvá do 18. listopadu. Dětem vše uhradí ČPZP, připlácí se jen za dospělý doprovod, a to 5000 Kč. V ceně pobytu je zahrnuta doprava autobusem z Ostravy a zpět, dále strava formou plné penze, ubytování, pitný režim, léčebné procedury, jako je inhalace, dechová cvičení či klimatoterapie i nepřetržitá přítomnost lékaře. Počítá se i se dvěma půldenními výlety.

Léčebný pobyt dětí probíhá v Priessnitzových léčebných lázních v oblasti Jeseníků s klimatickými podmínkami, které příznivě přispívají především k léčbě chronických nemocí dýchacího ústrojí. V areálu lázní je k dispozici wellness, bazén, saunový svět, solná jeskyně, vířivka, fitness a různá sportoviště. Pro účastníky ozdravně léčebného pobytu je zajištěn pestrý sportovní, relaxační i kulturní program.

Ubytování je zajištěno v komfortně vybavených pokojích lázeňského komplexu dětské léčebny Jubilejní Vila a Mír. Doprovod a dítě mají vždy svůj samostatný pokoj. V budově Jubilejní Vila je většina pokojů strukturována jako apartmány - dva samostatné pokoje, které mají společné sociální zařízení a kuchyňku. V lázeňském domě Mír se nachází i herna pro děti.

Ozdravný pobyt vede podle odborníků k všeobecnému zlepšení zdravotního stavu. Při ozdravně léčebných pobytech dětí jde především o změnu prostředí, které splňuje kritéria zdravého prostředí, tedy ovzduší bez smogu a exhalací. Kromě posílení imunitního systému je pozitivně ovlivňována také psychika dítěte, která hraje důležitou roli například při léčbě chronických onemocnění.

ČPZP pořádá ozdravně léčebné pobyty pro děti s doprovodem od roku 2014.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje více než 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní příspěvky a programy plné výhod, slev a bonusů.Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Únik radioaktivní látky na ostravském letišti byl námětem cvičení hasičů

19. dubna 2024 18:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při nakládání do auta došlo k poškození balíčku, který přepravoval radioaktivní materiál. To byl námět mimořádného cvičení hasičů v areálu letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Nejlepší dezert upekla na krajské soutěži žákyně střední školy v Českém Těšíně

19. dubna 2024 17:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už posedmé se konala soutěž pro budoucí cukráře MARLENKA CUP. Zúčastnili se jí žáci ze všech 7 krajem zřizovaných škol, které nabízejí obor Cukrář. Letos byla hlavní surovinou čokoláda a kakao, které nejvíce proslavil dort à la Sacher. Své dovednosti a kreativitu předvedlo celkem 14 budoucích cukrářů.

Policie hledá padesátiletého muže z Havířova, naposledy ho viděli před měsícem

19. dubna 2024 15:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté vyhlásili pátrání po padesátiletém muži z Havířova. Naposledy ho viděli před měsícem v centru města a od té doby, jakoby se po něm slehla zem.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

19. dubna 2024 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Summit v Abú Dhabí přinesl inspiraci pro energetiku v našem kraji

Delegace MS kraje přijala pozvání na World Future Energy Summit ve Spojených arabských emirátech. Světová obchodní událost pro budoucí energii a udržitelnost se konala v Abu Dhabi a přinesla spoustu inspirativních příkladů i pro náš region.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

18. dubna 2024 21:49 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Energie a kraj

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.