Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Druhý ročník Bíloveckého bajku slibuje nejen kvalitní závod, ale i pestrý doprovodný program

V sobotu 13. dubna ve 12 hodin odstartuje na Slezském náměstí v Bílovci druhý ročník Bíloveckého bajku. Do závodu, který i letos otevře Bajkerskou amatérskou regionální soutěž (BARS), jsou přihlášeny bezmála dvě stovky účastníků.

Amatérský závod Bílovecký bajk organizuje bývalý motocyklový závodník Josef Kulhavý, rodák z Bílovce, jehož jméno je neodmyslitelně spjato jak s českým motokrosem, tak s cross country. Dvojnásobný mistr republiky v motokrosu a mistr Německa z roku 2012 v cross country začal po ukončení 24leté sportovní kariéry pronikat do cyklo světa. A výsledkem je amatérský bikerský závod určený pro širokou veřejnost, dospělé i děti.

„První ročník, jenž se uskutečnil v dubnu 2023, měl obrovský ohlas jak mezi závodníky, tak mezi diváky, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Doufám, že nezklamou ani letos,“ zve Josef Kulhavý nejen fanoušky cyklistiky.

Zázemí závodu bude – stejně jako loni – na bílovecké přehradě, v areálu Medvědí bouda, kde se od 10. hodiny budou konat dětské závody, počínaje odrážedly až po věk 11 let. Závodníci ve věku od 12 let pojedou velký okruh.

„Start hlavního závodu letos bude v pravé poledne, tedy ve 12 hodin, na Slezském náměstí. Obě trasy – krátká o délce 20 kilometrů a dlouhá, 38kilometrová – startují společně. Vše bude samozřejmě probíhat ve spolupráci s Městskou policií Bílovec a s bíloveckým oddělením Policie ČR, takže bezpečnost dopravy, závodníků i diváků bude zajištěna,“ prozrazuje Josef Kulhavý a podotýká, že oproti loňsku se změnilo nejen místo startu hlavního závodu, ale také kvalita a pestrost zázemí u Medvědí boudy, kde bude cíl závodu.

„Dopoledne během dětských závodů zde bude například mít Policie ČR stánek BESIP, chybět nebudou ani stánky partnerů Bíloveckého bajku a servis kol závodníků. Děti si zde po celý den budou moci vyzkoušet elektrické motorky, pro které vytvoříme speciální trať,“ doplňuje organizátor akce a upřesňuje, že povrch obou tras pro dospělé bude z 90 procent tvořen lesními a polními cestami, z 10 procent půjde o asfaltové komunikace. „Opět můžeme slíbit divácky atraktivní podívanou s místy, která velmi dobře prověří fyzickou zdatnost závodníků i jejich jezdecké umění,“ pokračuje a akcentuje, že by se při přípravě závodu rozhodně neobešel bez podpory a pomoci bikerů z Bílovce, Tísku a okolí. „Děkuji nejen jim, ale také všem ostatním, kteří Bílovecký bajk podporují,“ dodává.

Prezence účastníků závodu začíná v 8 hodin a ukončena bude hodinu před startem hlavního závodu. „Vyhlášení výsledků je naplánováno zhruba na 15. hodinu v cíli závodu, tedy u bílovecké přehrady. Ceny vítězům jednotlivých kategorií předá, stejně jako loni, starosta Bílovce Martin Holub. V závěru akce se navíc uskuteční tombola se slosováním startovních čísel o hodnotné ceny od partnerů závodu. Myslím, že se vyplatí zůstat až do konce,“ uzavírá Josef Kulhavý.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mapka s trasou závodu, registrace a potřebné informace jsou na www.biloveckybajk.cz, nebo na FB Bíloveckého bajku.

Foto: Jiří VelkýKrnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

Odboráři z Liberty: přicházejí jen špatné signály

Situace v ostravské huti Liberty je stále složitá. Výroba byla utlumena, už zhruba 1000 zaměstnanců společnost opustilo, ostatní nepracují a dostávají 70 procent platu. MS kraj velmi stojí o to, aby se kritická situace, která vznikla mimo jiné i neschopností Liberty platit za energie, co nejdříve vyřešila.

Koloběžkář bez přilby skončil po nehodě u Třince v ohrožení života v nemocnici

17. dubna 2024 20:29 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu ráno u vážně zraněného koloběžkáře v třinecké místní části Oldřichovice. Lékař ho musel kvůli vážným zraněním uvést do umělého spánku a v ohrožení života ho vrtulník přepravil do nemocnice.

Hasiče zaměstnal velký požár haly s dřívím na Novojičínsku. Uchránili majetek za 32 milionů

17. dubna 2024 15:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Devět jednotek hasičů zasahovalo v noci na středu u náročného požáru haly s dřívím v Bartošovicích na Novojičínsku. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Oheň způsobil škodu za 5,3 milionu korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 32 milionů.

Valenta a Blašková si v Havířově olympiádu nevybojovali

16. dubna 2024 21:23 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Unikátní turnaj se podařilo získat Havířovu do svého Národního tréninkového centra stolních tenistů. Smíšené páry z celého světa tam bojovaly o přímý postup na olympijské hry v Paříži. Své želízko v ohni měla i České republika.

V Bruntále otevřeli nové prostory pro pečovatelskou službu v adaptované vile

16. dubna 2024 17:33 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Bruntál adaptoval nové prostory pro pečovatelskou službu ve vilovém objektu v Domově pro seniory. Bývalá lékařská vila na zahradě domu po odchodu odborného lékaře zůstala bez využití. Plánované propojení s domovem pro seniory by bylo velmi nákladné. Domov proto nabídl prostory městu.