Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlen je opět generálním partnerem Colours of Ostrava

Každý rok přiláká festival Colours of Ostrava tisíce fanoušků hudby a zábavy z celé Evropy. Poláci Ostravu rádi navštěvují vzhledem k blízkosti hranic i atraktivnímu line-upu a jedinečné atmosféře čtyřdenního hudebního festivalu plného různorodých atrakcí. Tradičně v line-upu největšího českého festivalu nesmějí chybět ani polští umělci. Letos pořadatelé připravili další fantastické překvapení - soutěž pro polské umělce, jejíž vítěz vystoupí během festivalu! A to vše s podporou generálního partnera festivalu - skupiny ORLEN Unipetrol.

Již 21. ročník Colours of Ostrava proběhne od 17. do 20. července v areálu unikátní industriální oblasti Dolní Vítkovice v centru Ostravy, 20 km od polských hranic. Na 8 hudebních scénách vystoupí více než 100 kapel a v rámci 11 scén diskusního fóra Meltingpot pak více než 200 řečníků z celého světa.


Skupina ORLEN Unipetrol je opět generálním partnerem festivalu

S radostí potvrzujeme, že skupina ORLEN Unipetrol, největší rafinérská a petrochemická společnost v Česku, provozující síť čerpacích stanic ORLEN v Česku, Slovensku a Maďarsku, se opět stává generálním partnerem Colours of Ostrava. Jméno po generálním partnerovi ponese také ORLEN Drive stage, kde tradičně vystupují kapely s energickým, divokým a syrovým zvukem. Letos se na programu objeví: Emiliana Torrini, Sam Garrett, Avalanche Kaito, Sutari, Alex Serra, The Silver Spoons a mnoho dalších. „Jsem ráda, že se našemu festivalu, který se letos zařadil mezi TOP 10 akcí v rámci prestižních European Festival Awards, podařilo přilákat další významnou a prestižní společnost působící po celé střední Evropě. Věřím, že toto partnerství přispěje ke zkvalitnění našeho programu a zázemí pro návštěvníky a posune festival na ještě vyšší úroveň,“ říká Zlata Holušová, ředitelka Colours of Ostrava.

„Těšíme se na spolupráci s organizátory tohoto prestižního hudebního festivalu. Jako největší společnost ve střední a východní Evropě s mezinárodním dosahem a působením spolupracujeme s akcí, která svou velikostí a kvalitou přesáhla hranice České republiky. Je populární jak v České republice, tak má mnoho příznivců v zahraničí, např. v Polsku, na Slovensku a v Maďarsku, kde skupina ORLEN aktivně působí,“ dodává Jakub Kosmowski, ředitel marketingu a sponzoringu skupiny ORLEN Unipetrol.

Pohodlný let přímo do Ostravy nebo nedalekých Katovic zajistí nejen polským návštěvníkům Letiště Ostrava, a.s. Více informací zde.

Polská hudba během Colours of Ostrava

Během letošního ročníku bude v line-upu unikátní polské zastoupení. Kwiat Jabłoni je v Polsku široce uznávaná kapela s folk-popovým zvukem. Od roku 2018 okouzlují stále větší počet posluchačů neutuchající silou. Od vydání alba „Niemoczne“ v roce 2019, společně se slavným „Dziś późno pójdę spać“, kapela nepolevuje: tvoří nové hity, vydává alba a koncertuje nejen v Polsku. Sutari představí trochu jiný styl - světoznámé trio zpěváků a instrumentalistů z Polska ovládlo loňský hudební program Czech Music Crossroads. Basia Songin, Kasia Kapela a Dobromiła Źyczyńska experimentují s vokálními technikami. Vedou transový a polyfonní dialog s lidovými tradicemi, který se prolíná s tématy přírody, svobody, ženskosti a sesterství. Na druhé straně skupina ||ALA|MEDA|| je skrytý klenot polské hudební scény. Ve skupině jsou členové mnoha významných kapel, kteří společně tvoří jedinečnou a mimořádně originální hudbu, která je postavena na kombinaci jazzu, krautrocku a živé analogové elektroniky. Skupina přiveze na festival své nové album "Spectre 02", které vyjde v dubnu.

Hrajte na Colours of Ostrava – soutěž pro polské kapely

Jedinečná příležitost pro umělce a kapely z Polska! Považujete se za talentovaného hudebníka, hrajete a tvoříte vlastní hudbu? Letos máte šanci vystoupit na Colours od Ostrava! Společně s projektem ČISTÝ FESTIVAL pořádáme v jednom z festivalových dnů soutěž o vystoupení na REC.Stage. Zkušenosti nejsou požadovány a typ hudby je zcela volný. Na přihlášky čekáme do 17. dubna a prvních 50 správně přihlášených umělců postoupí do druhé fáze, ve které si fanoušci vyberou své oblíbence, které by chtěli v červenci v Ostravě slyšet. Ve finále soutěže vybere odborná porota jednoho vítězného umělce nebo kapelu. Více informací zde: https://www.colours.pl/o-festivalu/novinky/hrajte-na-colours-of-ostrava

21. ročník Colours of Ostrava se uskuteční 17. až 20. července 2024 v Dolních Vítkovicích. Součástí festivalu je mezinárodní diskusní fórum Meltingpot, projekce filmů z MFF KV a řada divadelních představení a uměleckých instalací. Festival se od roku 2012 koná v areálu unikátní, revitalizované, industriální oblasti Dolní Vítkovice v centru Ostravy (20 km od polských hranic). Na 8 hudebních scénách vystoupí každoročně více než 100 kapel, v rámci 11 scén diskusního fóra Meltingpot pak více než 200 řečníků z celého světa.

V projektu Colours bez bariér festival nabízí speciální služby pro návštěvníky se zdravotním znevýhodněním. V roce 2023 servisu využilo 850 osob s pohybovým, zrakovým nebo sluchovým postižením i lidé s poruchou autistického spektra. Festival tradičně nabízí sobotní vstup zdarma pro osoby starší 65 let, v roce 2023 jich bylo 1216. Pravidelně se účastní také děti, pro které festival připravuje ČEZ Family Park se speciálním dětským programem. V roce 2023 festival navštívilo celkem 4212 dětí.

Kromě hlavního festivalu Colours team každoročně pořádá také mezinárodní showcase festival Czech Music Crossroads pro hudební odborníky a volně přístupný Art & Life festival v ulicích Ostravy. Team rovněž organizuje samostatné koncerty v průběhu celého roku na různých místech ČR.V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Hosté ve studiu: Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy

Obchvat Komárova má pravomocné územní rozhodnutí

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Při nehodě auta s motocyklem v Třinci se těžce zranila motorkářka

16. května 2024 19:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Ke kolizi osobního automobilu s motocyklem spěchali ve čtvrtek odpoledne záchranáři do Koperníkovy ulice v Třinci. Hlášeno tam bylo vážné zranění motorkářky.

Biskup ostravsko-opavský požehnal prameny v Karlově Studánce při zahájení lázeňské sezóny

16. května 2024 12:31 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Obce by rády, aby zákaz jízdy kamionů přes horský úsek platil celý rok

16. května 2024 8:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Kamionů, které vjíždějí do zakázaného horského úseku v Beskydech, ubylo. Vyplynulo to z výsledků automatického počítání a také policejních kontrol. Přesto však mnozí řidiči zákaz porušují a vjíždějí do úseku, kde pak kamiony na sněhu havarují, nebo silnici zatarasí.