Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

5 kroků, jak si udělat období menstruace příjemnější

Menstruace bývá pro mnoho žen obdobím, kdy jim není dobře a pociťují bolesti v oblasti břicha a zad, změny nálad a zvýšené nepohodlí. V dnešním článku se s námi podíváte na tipy, které vám mohou toto období ulehčit nebo ulevit od bolestí.

Moderní menstruační kalhotky jsou téměř neviditelné

Poslední 2 roky jsou menstruační kalhotky na vrcholu popularity. A není divu, jsou pohodlné, snadno se vyměňují a existují různé střihy pro různě silnou menstruaci. Před lety nebyl trh tak přívětivý, nabízel pouze pár modelů, a ani na ty se nedalo zcela spolehnout. Aktuálně je to naštěstí naopak. Široký výběr pro každou ženu a postavu.

Při výběru si přečtěte popis, protože se v něm uvádí, pro jak silnou menstruaci jsou kalhotky vhodné a až poté se zaměřte na střih (k dispozici jsou i tanga). Pamatujte na to, že je nutné mít několik kalhotek, jelikož se mění 1 až 2x denně. Jedny obvykle vydrží 8 až 12 hodin, ale řiďte se vlastní zkušeností.

Menstruační kalhotky jsou také perfektní pro nositelky tamponů a kalíšků, protože zachrání od případného protečení.

Kalhotky jsou obvykle dost diskrétní a nejsou vidět ani pod těsným oblečením a proto je unosíte do práce, posilovny i na schůzkách s kamarádkami.

Najděte si speciální cvičení

Bolí vás záda a bříško? Zkuste si najít cvičení speciálně vytvořené pro období menstruace. Zaměříte se při něm na místa, kde to bolí nejvíce a postupně je uvolníte. Cviky jsou obvykle na bázi jógy a protahování. Na Youtube najdete videa s konkrétními návody. Některé pohyby vás možná překvapí, proto se určitě nechte inspirovat.

Kromě protahování se nebojte ani vyšší sportovní intenzity jako je běh, tabata, rychlá chůze či kolo. I to vám může díky rozproudění krve a vyplavení endorfinů pomoci s bolestmi a nekomfortem.

Masáží uvolníte ztuhlé svaly a nafouknuté bříško

Cvičení doplňte i o masáže. Speciální techniky masáže zaměřené na oblast břicha, dolní části zad a pánve pomáhají uvolnit svaly, zlepšit krevní oběh a podporovat pocit uvolnění v celém těle. Masáž dolní části zad, zejména v oblasti bederní páteře, kde mnoho žen pociťuje bolest, zmírňuje napětí a navozuje pohodlí a pohodu. Přidání esenciálních olejů jako je levandule nebo máta, které mají přirozené protizánětlivé a zklidňující vlastnosti, je další způsob, jak zvýšit relaxační efekt. Dobrou službu poskytuje i magneziový olej (a magneziová sůl do koupele). Zařadit můžete také lymfatickou masáž, která je zaměřená především tedy na lymfatický systém.

Aromaterapie je obecně vynikající metoda pro dosažení hlubokého uklidnění a relaxace. Využívá sílu esenciálních olejů k pozitivnímu ovlivnění mysli i těla. Stačí si olej nakapat do aromalampy či difuzéru a inhalovat.

Někomu dělá dobře teplo

Mnohé ženy volí k uvolnění oblasti břicha teplé obklady v podobě ohřáté lahve, utěrky nebo pytlíčku se zrníčky. Je jedno, co zvolíte, důležité je, aby to nebylo příliš horké a nespálily jste se.

Láhve se obvykle plní horkou vodou a je snadné je používat. Podobně dobrou volbou jsou i pytlíky s různými typy zrn a peciček, které se ohřívají v mikrovlnné troubě. Narazit můžete na náplň z třešňových zrn, pohanky, špaldových slupek nebo kombinací. V nouzi lze nahřát i utěrku, ale ta moc dlouho teplá nezůstává.

Snažte se dávat větší pozor na stravování

Během menstruace se zaměřte na dostatek vody a kvalitní stravu plnou vlákniny. Je nutné tělu dodávat tekutiny, aby nemělo takovou potřebu se zavodňovat. Doporučujeme obyčejnou vodu nebo speciální čaje s uvolňujícími bylinkami jako heřmánek, meduňka, řebříček, máta peprná, levandule či kopřiva.

Některé ženy také trápí průjem nebo zácpa, což může vyřešit zvýšený příjem rozpustné a nerozpustné vlákniny. Lze ji přijímat ze stravy, např. ovesné vločky, celozrnné pečivo, zelenina (brambory ve slupce, kapusta, květák, brokolice), ovoce (jablka ve slupce, banány, maliny, hrušky, sušené švestky - klidně i sušené, jako sušené meruňky a další.), semínka (chia, lněná, tykvová, sezam), luštěniny, ořechy, nebo si zakoupit sušenou vlákninu.

U sušené vlákniny si dejte velký pozor na to, abyste nezkonzumovaly příliš velké množství, mohlo by vás začít trápit zažívání a nepříjemné bolesti. Vždy se řiďte pokyny.

ZDROJ: https://www.pilulka.cz/co-pomaha-na-menstruacni-bolestiV Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Hosté ve studiu: Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy

Obchvat Komárova má pravomocné územní rozhodnutí

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Při nehodě auta s motocyklem v Třinci se těžce zranila motorkářka

16. května 2024 19:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Ke kolizi osobního automobilu s motocyklem spěchali ve čtvrtek odpoledne záchranáři do Koperníkovy ulice v Třinci. Hlášeno tam bylo vážné zranění motorkářky.

Biskup ostravsko-opavský požehnal prameny v Karlově Studánce při zahájení lázeňské sezóny

16. května 2024 12:31 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Obce by rády, aby zákaz jízdy kamionů přes horský úsek platil celý rok

16. května 2024 8:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Kamionů, které vjíždějí do zakázaného horského úseku v Beskydech, ubylo. Vyplynulo to z výsledků automatického počítání a také policejních kontrol. Přesto však mnozí řidiči zákaz porušují a vjíždějí do úseku, kde pak kamiony na sněhu havarují, nebo silnici zatarasí.