Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Beskydy letos už po sedmé otevírají pivní stezku. Má 700 kilometrů a nově i obraz

Letos se už po sedmé otevírá Beskydská pivní stezka. Měří v součtu úctyhodných 700 kilometrů. Nová sezóna oficiálně začne v sobotu 27. dubna mnoha akcemi ve zhruba desítce pivovarů. Stezka letos sice není o nic delší než loni, ale zato je, dá se říci, hustší. „Přibyly nové aktivity, navazující ubytovací kapacity v síti Beskydy Valašsko Card a hlavně obraz na Ujmiskách,“ říká ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy – Valašsko Monika Konvičná.

Zmíněným obrazem je do krajiny zasazený rám, kolem kterého můžete zamířit do Beskydského pivovárku v Ostravici. Na Ujmiskách, což je původní místní název, který označuje půdu změněnou z někdejších panských lesů na pole, zaujme nádherný výhled do okolí. Turisty doslova nutí zastavit se a nechat se inspirovat k pořízení efektních fotografií. Výhledu z Ujmisek vévodí nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysá hora, dále Ostrá hora, Smrčina a Čupel.

Mezi nejzajímavější akce, které letos otevřou vylepšenou Beskydskou pivní stezku, bude patřit pálení čarodějnic v Beskydském pivovárku, prohlídky Pivovaru Nošovice nebo konzumování guláše uvařeného na černém pivu v Pivovaru Polivar. „Pivovar Koníček otevře nové návštěvnické centrum, proběhne v něm Den otevřených vrat a soutěž ve vaření guláše. Na tu se může registrovat kterýkoli vyznavač tohoto pokrmu, který jej zvládá i uvařit. Pivovar Ogar zase chystá premiéru úplně nového letního speciálu. Ale hlavně, všude bude vládnout dobrá nálada, krajová gastronomie a nabídka pamatující i na cyklisty a cyklistky, řidiče a rodiče,“ doplnila ředitelka Konvičná.

Beskydská pivní stezka je turisticky atraktivní trasa, která propojuje malé i velké pivovary, historické i ty nedávno otevřené. Vše je na ní provázáno tak, aby se návštěvníci dostali do hor, k historickým místům i k lokálním zajímavostem Beskyd.

Propojené turistické trasy, cyklostezky a tipy na výlety se zastaveními v pivovarech a minipivovarech a s gastro zážitky vytvořily Beskydy poprvé v roce 2017. Stezka nyní zahrnuje zmíněných zhruba 700 kilometrů a beskydské pivovary a pivovárky produkující více než 100 druhů piva.

Každá trasa na pivní stezce, která je celá přehledně popsaná i se všemi podrobnostmi a mapami na www.beskydyportal.cz, zahrnuje i nejbližší ubytování na trase. Takže si při plánování pobytu v Beskydech mohou návštěvnicí vybírat výlety a podle toho, jaký výlet zvolí, pak vyberou i ubytování. Nejlépe ubytování s Beskydy Valašsko Card, která je nabitá výhodnými vstupy na atraktivity, památky, do aquaparků a podobně.

„Nově do Beskydy Valašsko Card přibyla turisticky atraktivní místa, jako je Valašské muzeum v Přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Bobopark na Čeladné nebo Památník Josefa Kaluse taktéž v Čeladné, kde je nádherná obecní škola,” uvedla Monika Konvičná.

Na otevření Beskydské pivní stezky navazuje soutěž o nejlepší zlatavý mok a nejlepší gastro zážitek. V létě pak také velké festivalové akce jako je od 21. 6. Pestré dvoudenní Pivobraní v Novém Jičíně.V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Hosté ve studiu: Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy

Obchvat Komárova má pravomocné územní rozhodnutí

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Při nehodě auta s motocyklem v Třinci se těžce zranila motorkářka

16. května 2024 19:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Ke kolizi osobního automobilu s motocyklem spěchali ve čtvrtek odpoledne záchranáři do Koperníkovy ulice v Třinci. Hlášeno tam bylo vážné zranění motorkářky.

Biskup ostravsko-opavský požehnal prameny v Karlově Studánce při zahájení lázeňské sezóny

16. května 2024 12:31 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Obce by rády, aby zákaz jízdy kamionů přes horský úsek platil celý rok

16. května 2024 8:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Kamionů, které vjíždějí do zakázaného horského úseku v Beskydech, ubylo. Vyplynulo to z výsledků automatického počítání a také policejních kontrol. Přesto však mnozí řidiči zákaz porušují a vjíždějí do úseku, kde pak kamiony na sněhu havarují, nebo silnici zatarasí.