Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Slezskoostravský hrad se sletí čarodějnice i čarodějové

Po několikaleté pauze se na Slezskoostravský hrad vrátí čarodějnice, čarodějové, kouzelníci a kouzelnice! V sobotu 27. dubna se návštěvníci budou bavit doprovodným programem, proběhne rej masek i zapálení vatry. Návštěvníci v maskách jsou vítáni.

Hrad se návštěvníkům otevře ve 14.30. Hned od začátku se hlavně děti mohou zapojit do čarodějnické školy. Složí zkoušku z vaření lektvarů, létání na koštěti, poznávání bylin a vyrobí si svou čarodějnickou hůlku. Za úspěšné absolvování těchto zkoušek získají malou odměnu.

Program na pódiu odstartuje v 16 hodin, kdy proběhne Diskotéka Baby Jagy. Pod pódiem pak přivítáme všechny návštěvníky v maskách a vybereme miss čarodějnici a mistra čaroděje, jejichž originální kostýmy budou odměněny drobným dárkem. Na pódiu vystoupí také mladá novojičínská kapela Ballistic.

Ve večerních hodinách návštěvníky zahřeje fireshow skupiny Magnis, po které symbolicky zapálíme vatru. „Návštěvníci hradu se nás často ptali, zda zase uspořádáme pálení čarodějnic. Nedalo nám to, a tak jsme letos koncept čarodějnic trochu oprášili a věříme, že se akce bude líbit.“ uvádí manažerka akce, Denisa Ježková.

V průběhu odpoledne bude možné opékat špekáčky, pro děti jsou připraveny tematické tvůrčí dílny a ve velkém sále se mohou vyřádit na diskotéce. V malém sále hned v 15 hodin zahraje svůj Dobrokabaret Milan Štastný, k jehož představení patří také tvůrčí dílny. Žonglérský workshop si pro návštěvníky připravila skupina Magnis.

Chybět nebudou prodejci s občerstvením a dárkovými předměty. Program a aktuality mohou návštěvníci sledovat na webu akce nebo Facebookové události.

Vstupné je možné zakoupit ve zvýhodněném předprodeji do 26. dubna. Poté na místě v den akce.

Zvýhodněný předprodej online a prodejní místa OSTRAVAINFO!!! a Info Jih

100 Kč dospělí
50 Kč děti od 6 let, senioři od 63 let, studenti 15-26 let s platným průkazem, držitelé TP, ZTP, ZTP/P
250 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + až tři děti)

Na místě v den akce

120 Kč dospělí
70 Kč děti od 6 let, senioři od 63 let, studenti 15-26 let s platným průkazem, držitelé TP, ZTP, ZTP/P
310 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + až tři děti)

zdarma děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/POstravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Policisté kontrolovali motorkáře na Opavsku a Frýdecko-Místecku

Včera 21:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečností akci. Zaměřili se při ní na kontrolu motorkářů, ale kontrolovali také ostatní účastníky silničního provozu. Zkontrolovaných bylo 190 a zjištěných přestupků 60.

Jesenický umělecký festival Jes Art se konal v Janovicích již pošesté, představil umění, řemesla i workshopy

Včera 19:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Malíři, sochaři, fotografové, řezbáři, výtvarníci a představitelé noha dalších odvětví umění se již pošesté sjeli do Janovic u Rýmařova. Ve westernovém kempu Indiana se konal další ročník uměleckého festivalu Jes Art. Svou pestrostí a záběrem zaujal každého návštěvníka.

Pád na motokrosu, paraglidingu, i z koně. Náročný den pro moravskoslezské záchranáře

Včera 8:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v neděli u řady zraněných pacientů. Kromě běžných úrazů a nehod cyklistů to byl také pád při motokrosu, pád paraglidisty, či pád koně.

V Bruntále se konalo již druhé Mistrovství ČR v Nordic Walking

26. května 2024 12:05 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V Bruntále proběhl další ze série letošních velkých podniků. Mezinárodního Mistrovství ČR v Nordic Walking se utkalo rekordních více než 170 závodníků. Z toho byla téměř polovina účastníků z Polska a také výprava ze Slovenska.

V Břidličné proběhlo již 52. kolo krajské ekologické soutěže Zlatý list

26. května 2024 11:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Celostátní ekologická soutěž Zlatý list má již velmi dlouhou tradici. V Břidličné na Bruntálsku proběhlo již 52. krajské kolo. Celou soutěž pořádá Český svaz chovatelů a Asociace středoškolských klubů České republiky.

Finálový zápas Česko - Švýcarsko budou lidé sledovat v hospodách i na náměstích

26. května 2024 9:29 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Nejen klasicky doma nebo v restauracích, ale také na náměstích v obcích a městech budou lidé sledovat v neděli večer finálový zápas MS v ledním hokeji.