Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Běh NF Křídla dětem pomohl vybrat 93500 korun pro dětské pacienty

Na trať 5kilometrového závodu se v neděli 21. dubna postavili běžci, kteří se rozhodli podpořit dětské pacienty v ostravské fakultní nemocnici.

Kateřina Brožová, ambasador NF Křídla dětem: “My jsme Nadační fond Křídla dětem, který se rozhodl zorganizovat charitativní běh pro Fakultní nemocnici Ostrava, pro centrum traumatologie a chirurgie, kde leží nemocné děti. Celý výtěžek půjde na toto oddělení, abychom vykouzlili dětem úsměv. My všichni věříme v psychosomatiku a proto věříme také, že za tento výtěžek se koupí něco hezkého, aby se děti léčily s radostí. Zní to trošku divně s radostí, ale věříme té psychosomatice, že uzdravuje."
Hana Horelová, vrchní sestra chirurgické kliniky FN Ostrava: “Výtěžek charitativního běhu nadačního fondu Křídla dětem bude využitý na dovybavení pokojíčku pro pacienty v centru dětské chirurgie a traumatologie Fakultní nemocnice Ostrava. Budou to noční stolky, dekorativní doplňky, povlečení na dětské postýlky, prostě to co udělá prostor pro hospitalizované pacienty hezčí a příjemnější.”

Běžecká trať vedla v sousedství fakultní nemocnice areálem Vysoké školy báňské a blízkým lesoparkem.

Kateřina Brožová, ambasador NF Křídla dětem: “Letos jde o druhý ročník charitativního běhu a máme připravený bohatý program. Zahajuje nám ho klaun Hopsalín, který se bude věnovat dětem a také dětský běh odstartuje. Máme tady dětský běh, který je na 550 metrů, který mohou odběhnout, nebo i s rodiči projít. Od 7 do 12 let je tady trasa 1000 metrů a v 10:30 začíná 5kilometrový hlavní běh, na který se všichni velmi těšíme. Jak vidíte, počasí nám moc nepřeje, ale běžcům to určitě nevadí a je tady spoustu běžců přihlášeno a věřím, že si to všichni užijeme společně. Na závěr jsme připravili vystoupení Petra Harazina, frontmana skupiny Nebe a závěrečnou tečku nám udělá skupina Self Made.”
Tomáš Církva, závodník: “Já jsem přijel z Valašského Meziříčí, protože ta akce mě hodně zaujala. Chci podpořit dobrou věc, charitu a nadaci, takže proto jsem přijel. Trať byla náročná, byl tam těžký kopec, který jsme si museli vyběhnout někdo vyjít, ale celkově to bylo fajn, že jsme si to užili a jsme rádi, že jsme přijeli.”

Sportovcům a dárcům se nakonec pro dětské pacienty podařilo vybrat 93 500 korun.

Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:38, vydáno včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

Včera 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

Včera 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

V Dolních Vítkovicích odstartoval první letošní Pojez fest. Jeho součástí byl i Den s Technotrasou

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě zaplnili milovníci dobrého jídla. Uskutečnil se tady už 3. ročník Pojez festu, který zároveň lákal návštěvníky na technické atraktivity Moravskoslezského kraje.

Crossfitové závody v DOV prověřili celkovou zdatnost sportovců

Včera 9:07 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě patřila klasickým crossfitovým závodům. Ve venkovní tělocvičnu se proměnil prostor u Bolt toweru, kde si změřilo síly i kondičku na 140 soutěžících.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

19. května 2024 20:28 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Kulturní okénko

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

O soutěž Marlenka Cup v Opavě byl obrovský zájem

19. května 2024 17:54 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Soutěž pro mladé cukráře Marlenka Cup v Opavě už má svou historii a prestiž. Je o ní velký zájem i z toho důvodu, že je pro žáky cukrářského oboru velmi motivující předvést veřejnosti své umění.

Studenti Wichterlova gymnázia hráli francouzské divadlo

19. května 2024 17:48 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Studenti Wichterlova gymnázia v Ostravě – Porubě se v rámci Erasmu plus zapojili do velmi zajímavého projektu. Společně se svými francouzskými kamarády nastudovali divadelní představení ve francouzštině a odehráli ho v DK Poklad. Mezi diváky jsme byli i my.

Střední škola profesora Matějčka vzdělává zdravé i handicapované děti

19. května 2024 17:40 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Za šedesát let života prošla SŠ profesora Zdeňka Matějčka v Ostravě – Porubě velkou proměnou. Z výhradně hornického učiliště se vyvinula v moderní multioborovou školu.