Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

BALMETO CZ má nový osvětový web ekobalení

Společnost BALMETO CZ se od svého vstupu na trh v roce 2008 stala předním českým dodavatelem obalů a obalového materiálu. V současné době má BALMETO dvě pobočky vybavené vzorkovou prodejnou a sklady zásobené širokým sortimentem. BALMETO má ambici stát se v uvozovkách zákazníkem řízenou společností, což nejlépe vystihuje jeho vztah ke klientům.

Jakub Kouřil, spolumajitel společnosti BALMETO CZ: „Tady mám vlastně tyto kontaktní informace. Je to oboustranný potisk.“

Efektivním a ohleduplným chováním se snaží také zlepšovat kvalitu životního prostředí.

Petr Mitánek, jednatel společnosti BALMETO CZ: „Stále se snažíme zlepšovat, proto jsme vytvořili nový osvětový web ekobalení. Na tomto webu se snažíme ukázat lidem, jaký dopad na životní prostředí má každodenní lidské chování při nakládání s obaly, ze kterých se dříve či později stanou odpady. A ty odpady je nutno správně vytřídit. Proto na tomto webu naleznete spoustu informací, jak správně třídit odpady. Jako společnost, která nabízí a prodává v ČR jednorázové a mnohonásobně použitelné obaly, podporujeme samozřejmě ten přístup k ekologickým obalům. K balením, která minimalizují dopad na životní prostředí, protože i nám jde o udržitelnost životního prostředí ne jenom pro nás, ale i pro další generace.“

Tomáš Tikal, TV Polar: Berete to jako návod na třídění a recyklaci jenom pro vaše klienty nebo obecně, jak by se s obaly mělo nakládat?

Petr Mitánek, jednatel společnosti BALMETO CZ: „Bereme to obecně nejenom pro naše klienty, ale pro všechny lidi, kteří kdy přijdou do styku s obalem, ze kterého se později stane odpad.“

Tomáš Tikal, TV Polar: Jak je důležité sledovat ekologické značení?

Petr Mitánek, jednatel společnosti BALMETO CZ: „Ekologické značení je velmi důležité, protože to nám určuje přesně kontejner, do kterého máme ten obal vyhodit. A na našem webu najdete velmi přehlednou tabulku veškerých materiálů a k nim uvedených čísel tak, abyste věděli, kde máte ten obal vyhodit.“

Možná nevíte, že existují i obaly potravin, které se dají používat opakovaně.

Jakub Kouřil, spolumajitel společnosti BALMETO CZ: „Obaly dodávané naší společností jsou určeny pro balení hotových pokrmů a mají certifikaci pro opakované použití. V praxi to znamená, že po splnění určitých podmínek se ten obal může vrátit na začátek balicího cyklu. To můžu demonstrovat sloupnutím fólie. A tento obal lze znovu zavřít. Restaurace do toho může zabalit polévku a po splnění určitých podmínek, to znamená zpětný odběr, vymytí, tento obal může být znovu použit. Tyto obaly podle provedení můžou projít padesáti až sto dvaceti mycími cykly. Existují i obaly, které lze vymýt i 500x.“

BALMETO CZ vyzývá k pečlivému třídění, a to nejen obalů, které pocházejí z této společnosti.

Petr Mitánek, jednatel společnosti BALMETO CZ: Udělejte si doma oddělené kontejnery, do kterých můžete ten odpad separovat, třídit. Vyzvěte své rodinné příslušníky, své blízké, aby vás v tom podpořili. V rámci celé ČR máme velmi vypracovaný systém třídění a recyklace obalů. To znamená, že de facto u každého většího paneláku najdete barevné kontejnery, do kterých potom tento odpad z domácnosti vysypete, a tak se správně dostane na recyklační linky. Můžete podpořit recyklaci nákupem těch správných materiálů, obalů. Nakupujte obaly, které mají co nejmenší dopad na životní prostředí a tím vším, co jsem uvedl, můžete podpořit tu udržitelnost té naší země a obecně celého životního prostředí.

Společnost BALMETO CZ zahrnuje ochranu životního prostředí do všech svých podnikatelských činností. Záleží ji na tom, aby nabízela produkty, které jsou šetrné k planetě a aby se každý z nás mohl podílet na ochraně přírody.

Více najdete na: www.ekobaleni.czV Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Hasiči v noci na Bruntálsku bojovali s požárem štěpky

16. května 2024 19:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Co bylo příčinou požáru štěpky uskladněné ve Staré Vsi na Bruntálsku, se snaží od čtvrtečního časného rána zjistit hasičský vyšetřovatel. Oheň hasilo pět jednotek.

Hosté ve studiu: Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy

Obchvat Komárova má pravomocné územní rozhodnutí

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Při nehodě auta s motocyklem v Třinci se těžce zranila motorkářka

16. května 2024 19:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Ke kolizi osobního automobilu s motocyklem spěchali ve čtvrtek odpoledne záchranáři do Koperníkovy ulice v Třinci. Hlášeno tam bylo vážné zranění motorkářky.

Biskup ostravsko-opavský požehnal prameny v Karlově Studánce při zahájení lázeňské sezóny

16. května 2024 12:31 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Obce by rády, aby zákaz jízdy kamionů přes horský úsek platil celý rok

16. května 2024 8:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Kamionů, které vjíždějí do zakázaného horského úseku v Beskydech, ubylo. Vyplynulo to z výsledků automatického počítání a také policejních kontrol. Přesto však mnozí řidiči zákaz porušují a vjíždějí do úseku, kde pak kamiony na sněhu havarují, nebo silnici zatarasí.