Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Must-have doplňky pro letní turistiku s dětmi

Cestování s dětmi je skvělý způsob, jak je seznámit s novou kulturou a rozšířit jim dosud poznaný (český) svět o jiné země. Kromě poznávání je důležitá i příprava na nečekané situace. Od batohu, přes zábavu až po drobná zranění.

Zaměřte se na batoh a boty

Když se chystáte na výlet s dětmi, je důležité zvolit správné batohy. Pro nejmenší turisty jsou ideální lehké batohy s ergonomickými popruhy, které nedráždí citlivou dětskou pokožku. Dospělým doporučujeme modely s dobře polstrovanými popruhy a bederní oporou, aby mohli pohodlně nést jak osobní věci, tak potřeby svých dětí.

Obuv je další klíčový prvek — vyberte kvalitní turistické boty, které jsou voděodolné a zpevňují kotníky. Pro mladší děti volíme obuv s pevnou, ale flexibilní podrážkou a snadným zapínáním. Kupujete nové boty? Nezapomeňte je otestovat ještě v pohodlí domova. Nechte v nich děti chodit minimálně 2 hodiny, abyste si byli jistí, že je nedřou a netlačí. Širokou nabídku dětských bot najdete na Zalando Lounge. Doporučujeme vybírat podle osvědčené značky, vždy zkontrolovat tabulku velikostí a znát aktuální délku stélky (chodidla). Dětem rostou nohy poměrně rychle, takže nespoléhejte na to, že jim budou boty z minulého roku.

Pozor na nedostatek vody

Hydrataci nelze podceňovat, zejména při aktivitách na čerstvém vzduchu. Pro nejmenší turisty se hodí atraktivní láhve na vodu s oblíbenými motivy se spolehlivým uzávěrem, který zamezí úniku tekutin, když je hodí do písku nebo batůžku. Pro starší děti můžete zvážit investici do menšího hydratačního vaku, který jim umožní samostatně se hydratovat během delších výletů, což podporuje jejich samostatnost a zodpovědnost. Pozor na sycené nápoje, lepší je zvolit vodu s kvalitní ovocnou šťávou.

Zábava a učení nesmí chybět

Pro zpestření výletu a podporu zvídavosti vašich dětí nezapomeňte zabalit lupu, kompas a jednoduchou mapu. Tyto nástroje dětem hravě představí základy orientace a geografie. Dovolte jim podle mapy najít nějaké konkrétní místo, které není příliš daleko a pak to spolu oslavte v nejbližší cukrárně. Pro deštivé dny nebo večerní relaxaci jsou skvělou volbou vzdělávací aplikace a knihy o místní přírodě nebo kultuře, které rozšiřují dětské vědomosti a udržují je zabavené. Ani hračky by na dovolené neměly chybět, protože nikdy nevíte, jaké situace nastane a kdy je budete potřebovat zabavit. Ať už jde o panenku, karty, nebo Člověče, nezlob se.

Sluneční ochrana pro bezpečný pobyt venku

Pro ochranu očí vašeho dítěte v jasném slunečním světle je nezbytné vybavit je kvalitními slunečními brýlemi s vysokou UV filtrací. Doporučujeme lehké a odolné rámečky, které vydrží dětské hrátky a jsou bezpečné při nošení. Kloboučky a kšiltovky s UV ochranou jsou další nutností pro ochranu hlavy a obličeje před slunečními paprsky, zvláště v horkých letních dnech.

Nezapomínejte na voděodolný opalovací krém s vysokým SPF, který je speciálně formulovaný pro citlivou dětskou kůži a pomáhá předcházet spálení od slunce. Aplikujte ho několikrát za den a to i na pěšinku vlasů, kde se nachází velmi citlivá kůže a snadno se spálí. Stejně tak ochraňte uši a vršek krku.

První pomoc a bezpečnostní opatření

Bezpečnost vašich dětí by měla být vždy na prvním místě. Sada první pomoci by měla obsahovat náplasti, dezinfekci, protialergický gel a základní léky vhodné pro děti. Bezpečnostní náramky (nebo zatavená kartička) s kontaktními informacemi (na vás, hotel a český konzulát) jsou vynikající prevencí pro případ, že by se vaše dítě ztratilo. Tyto náramky mohou být rozhodující pro rychlé a bezpečné nalezení. Promluvte si s dítětem, co v případě ztracení nebo drobného zranění dělat, aby v případě potřeby bylo alespoň trochu připravené.V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Hosté ve studiu: Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy

Obchvat Komárova má pravomocné územní rozhodnutí

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Při nehodě auta s motocyklem v Třinci se těžce zranila motorkářka

16. května 2024 19:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Ke kolizi osobního automobilu s motocyklem spěchali ve čtvrtek odpoledne záchranáři do Koperníkovy ulice v Třinci. Hlášeno tam bylo vážné zranění motorkářky.

Biskup ostravsko-opavský požehnal prameny v Karlově Studánce při zahájení lázeňské sezóny

16. května 2024 12:31 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Obce by rády, aby zákaz jízdy kamionů přes horský úsek platil celý rok

16. května 2024 8:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Kamionů, které vjíždějí do zakázaného horského úseku v Beskydech, ubylo. Vyplynulo to z výsledků automatického počítání a také policejních kontrol. Přesto však mnozí řidiči zákaz porušují a vjíždějí do úseku, kde pak kamiony na sněhu havarují, nebo silnici zatarasí.