Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Největší mejdan ve Frýdku-Místku: Sweetsen Fest slaví 20 let!

Frýdecko-místecký festival Sweetsen Fest letos oslaví své dvacáté jubileum! Pořadatelé lákají na největší mejdan ve městě se skvělými kapelami.

„Připadá mi to jako včera, když jsme s kolegy chystali první ročník Sweetsen Festu a najednou se nám blíží jeho dvacáté výročí. Na letošním ročníku se objeví velice speciální projekt, a to Symfonický orchestr Frýdek-Místek, který zahraje s Japonkou Sakura Akiyama filmovou hudbu. Dále nás čeká více než 100 umělců, kapel a interpretů z frýdecko-místecka a bohatý doprovodný program jak pro dospělé, tak pro děti,“ komentuje dvacátý ročník ředitel festivalu Kamil Rudolf. 

Festival Sweetsen Fest proběhne v termínu 13. až 15. června a vstup je pro návštěvníky stále zcela ZDARMA.

Koncept festivalu Sweetsen Fest je od svého vzniku postaven na několika jednoduchých myšlenkách. Mezi účinkujícími jsou jen soubory a osobnosti s vazbou na Frýdek-Místek a všichni vystupující umělci se vzdávají nároku na honorář. Neméně důležitý je charitativní podtext festivalu. Tradičně je vstup na festival zcela zdarma, ale návštěvníci mají možnost přispět místním humanitární organizacím v rámci samostatných finančních sbírek. „S charitativními projekty máme na festivalu skvělou zkušenost. Mezi lidmi jsou oblíbené, a protože jsou smysluplné, přispívají na ně rádi a štědře,“ doplňuje Rudolf.

Sweetsen fest v roce 2023 vynesl v charitativních sbírkách celkem 102 541 Kč. Od začátku sbírek a proměny akce v benefici dosáhla vybraná částka v souhrnu již 1 124 719 Kč. „Pevně věříme, že i tento rok se nám podaří tato celková částka navýšit,“ dodává Rudolf.

Návštěvníci se můžou těšit na tři festivalové dny. Celý festival začne již tradičně ve čtvrtek 13. června, a to na všech scénách. „V hlavním areálu stadionu TJ Slezan bude program probíhat na třech scénách. Na Sweetsen stage vystoupí například Tomáš Kočko & Orchestr, kapela 100na100 a další. Na Stan stage uvítáme například Jakuba Tichého, Maria Šeparoviče & band a další a na Stoun stage se chystá především program zaměřený na populární elektronickou taneční hudbu, tzv. EDM,“ vyjmenovává programovou nabídku Kamil Rudolf. Další program bude probíhat již tradičně na scéně v hospůdce U Arnošta, kde vystoupí například kapely Tykráso, Pokustone a další. Nebude chybět ani divadelní večer, který proběhne v klubu D.N.A. v areálu ředitelství Slezanu vedle Faunaparku. Návštěvníci se mohou těšit i na Dance arénu v parku Pod Zámkem ve Frýdku, kterou na čtvrteční odpoledne chystá místní taneční oddíl Funky Beat.

V pátek 14. června a v sobotu 15. června bude program probíhat v areálu stadionu TJ Slezan a v hospůdce U Arnošta. V pátek se mohou návštěvníci těšit na kapely Slepí Křováci, Prouza, Fecal Matters, Joker´s IV, Rybí Kino, Acoustic Irish, žákovskou kapelu ZUŠ Rumble! a další interprety. Páteční Electro Stoun stage poté bude ve znamení techno & house music.

Sobotní program bude pokračovat netradičním překvapením, kterým je Symfonický orchestr Frýdek-Místek s filmovou hudbou a hosty Sakura Akiyama (JAP) s nástrojem erhu a Iris Moris (CZ) hrající na violoncello. Dále návštěvníky jistě potěší kapely Dolls In The Factory, Positive, Luxusní garáž, Dead Hornet, Lishkee, Marxova Tchyně a mnoho dalších. Sobotní Electro Stoun stage bude zaměřená na populární taneční styl zvaný drum and bass.

„V sobotu 15. června od 14:00 hodin budou probíhat ve Faunaparku diskuzní panely s názvem Sweettalks. Skvělé hosty a worshopy si pro vás připravujeme společně s Petrem Gajem a Kateřinou Frainšicovou,“ komentuje Radek Chorbák, jeden z trojice pořadatelů Sweettalks.

Komu pomůže Sweetsen Fest v roce 2024?

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

veřejná sbírka proběhne v pátek 14. června 2024, areál stadionu TJ Slezan, Frýdek

Více na www.adra.cz

Charita Frýdek-Místek

veřejná sbírka proběhne v sobotu 15. června 2024, areál stadionu TJ Slezan, Frýdek

Více na www.charitafm.cz

Podané ruce

veřejná sbírka proběhne ve čtvrtek 13. června 2024, areál stadionu TJ Slezan, Frýdek

Více na www.podaneruce.eu

Strom života

veřejná sbírka bude probíhat od čtvrtka 13. června do soboty 15. června 2024, hudební hospůdka U Arnošta, Frýdek

Více na www.zivotastrom.czNásledky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 13:54, vydáno dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

Sanatorium v Jablunkově slaví 100 let, nemocných s tuberkulózou už je jen minimum

Jediné plicní sanatorium zaměřené na léčbu tuberkulózy v Beskydech letos slaví 100 let svého působení. V Jablunkově si výročí připomněli zdravotníci, zástupci města i kraje, který zařízení provozuje.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Jakub Unucka: Zelený vodík je drahý

Posláním Vodíkového klastru MS kraje je aktivní podpora rozvoje ekosystému vodíkového údolí Moravskoslezského kraje a uplatnění vodíkových technologií při hospodářské transformaci našeho kraje.

Žáci SŠ elektrotechnické získali zajímavé finanční ohodnocení

Včera 15:30 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

MS kraj se stejně jako celá Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v energetice. Jedním z nástrojů, jak situaci vylepšit, je motivace žáků studujících energetické obory. Přesně takovým případem je program Prokopa Diviše.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Pickleball Czech Open přilákal hráče z celého světa

Včera 11:31 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Ostravský rodák a světový tenista Ivan Lendl, jeho rival John McEnroe, André Agassi nebo třeba Steffi Grafová. Ti všichni propadli modernímu sportu s názvem pickleball. Zbrusu nové centrum pickleballu vzniklo i v našem kraji – v Dobré u Frýdku-Místku.

Žáci jsou z klimatických změn zděšeni, říká koordinátor

Včera 9:38 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

MS kraj považuje za důležité, aby už žáci základních a středních škol vnímali klimatické změny, které se u nás v posledních letech dějí. Slouží k tomu například projekt Life Coala nebo třeba školení školních environmentálních koordinátorů.

Felinoterapie neboli kontakt nemocného s kočkou je novou podpůrnou terapií v krnovské nemocici

Animoterapie jsou v posledních letech stále oblíbenější podpůrné léčebné metody, spočívající v kontaktu nemocného se zvířetem. Patří sem například canisterapie, hippoterapie, či felinoterapie. Pomáhají v léčebnách nebo domovech seniorů a v poslední době pronikají do klasických nemocnic.