Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dovolenkový ráj v Beskydech: zažijte léto s wellness a skvělým jídlem ve Velkých Karlovicích

Malebná příroda Beskyd, úžasné wellness, skvělé jídlo a božský klid. Chtěli byste letos zažít právě takové prázdniny? Pojeďte do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Letní dovolená v místních wellness hotelech Lanterna a Horal je opět plná pohody a nevšedních zážitků. A co je nejlepší: spoustu z nich máte rovnou v ceně pobytu, abyste se nemuseli opravdu o nic starat.

Nejvíc určitě oceníte volný vstup do Wellness Horal s termálními bazény, fitkem a saunovým světem s každodenními saunovými rituály, exotickými masážemi od rodilých asijských masérek a beauty salonem. A je po starostech, co podnikat po večerech, nebo když se zhorší počasí.

V ceně pobytu je také snídaně i večeře, v Lanterně navíc odpolední snack Aperitivo moment. Rána vám zpříjemní jóga pod širým nebem a aquafitness v bazénu, večery živá hudba a cimbál na terase. V ceně některých pobytů je třeba i masáž nebo snídaně do postele.

Když si zvolíte Letní dovolenou v Beskydech, získáte zase cenové zvýhodnění (čím delší pobyt, tím větší sleva).

A to stále není vše, co vás čeká. V resortu mají také půjčovnu elektrokol, Golfové hřiště Horal, tenisový kurt nebo bowling, pro děti hřiště, naučné stezky, výuku in-line bruslení a tenisu nebo pravidelné animační programy, pro milovníky dobrého jídla zase službu piknikových košů, pravidelné kurzy pečení frgálů a pizzy či víkendové grilování na terase.

K pobytu navíc dostanete Beskydy Valašsko Card s výhodami na různé další aktivity v regionu.

A ještě tip na opravdu skvělý zážitek pro celou rodinu: láká vás golf, ale neměli jste zatím příležitost ho vyzkoušet? Pro začátečníky a rodiny s dětmi připravil Resort Valachy program Golf pro každého. Během hodiny a půl se seznámíte se základy a zkusíte si odpaly i hru na jamky. S sebou si nemusíte přinést vůbec nic, veškeré vybavení vám půjčí. Hřiště v tuzemsku takovou možnost nabízejí výjimečně, tak toho určitě využijte.

V neposlední řadě si v hotelech Lanterna i Horal skvěle pochutnáte na moderní i tradiční valašské kuchyni. U snídaní nechybí voňavé valašské frgály a další čerstvé pečivo z vlastní pekárny Resortu Valachy, v menu valašská kyselice, halušky nebo zvěřina, v Lanterně se pravidelně konají podvečery s ukázkou výroby sýrových korbáčků.

Na své si přijdou i milovníci špičkových vín a pro mimořádný večer se zážitkovou gastronomií neváhejte navštívit restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna, kde úřaduje talentovaný slovenský šéfkuchař Pavol Pikulák.

Když k tomu přičtete zdejší úslužný a přívětivý personál, je jasné, že tady vás zkrátka čekají nezapomenutelné prázdniny.


Který hotel vybrat?.

Wellness hotel Horal svou polohou a službami nadchne rodiny s dětmi a milovníky aktivní dovolené. Pro děti je tu Kulíškova stezka a venkovní hřiště. V létě oceníte krásnou atmosféru venkovní terasy s výhledem do údolí a na okolní lesy.

Spa hotel Lanterna je útočištěm milovníků klidu a zážitkové gastronomie. Po nedávné rekonstrukcí přináší hostům ještě větší komfort. Jistě oceníte novou stylovou restauraci, venkovní terasu nebo nové pokoje, v nichž si výhled do přírody vychutnáte přímo z vany u okna.


OČIMA HOSTA

Co říká mistr etikety Ladislav Špaček o Spa hotelu Lanterna

„Lanterna je jeden z nejlepších hotelů, ve kterých jsem kdy pobýval. Vše je tady na nejvyšší možné úrovni od vybavení a designu pokojů a restaurace přes výbornou gastronomii až po perfektní obsluhu a příkladné chování personálu, který dotváří pocit luxusu a nejvyšší péče. Moc rád se sem vracím.“

Tipy na zajímavé akce

  • 15. 6. Degustační večer s vinařstvím Verýsek
  • 22. a 23. 6. Triatlonový závod Valachy man
  • 7. – 10. 7. Motivace a výchova s Marianem Jelínkem
  • 21. - 27. 8. Týden kultury na Valašsku (vstupenka na divadlo v ceně pobytu)
  • 6.-8. 9. Cesta k brilantní paměti: M. Karsten a J. Ševčíková
  • 22. 9. Marek Orko Vácha a Zbigniew Czendlik: Chuť žít

Celý kalendář akcí najdete zde.Následky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 15:12, vydáno dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

Sanatorium v Jablunkově slaví 100 let, nemocných s tuberkulózou už je jen minimum

Jediné plicní sanatorium zaměřené na léčbu tuberkulózy v Beskydech letos slaví 100 let svého působení. V Jablunkově si výročí připomněli zdravotníci, zástupci města i kraje, který zařízení provozuje.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Jakub Unucka: Zelený vodík je drahý

Posláním Vodíkového klastru MS kraje je aktivní podpora rozvoje ekosystému vodíkového údolí Moravskoslezského kraje a uplatnění vodíkových technologií při hospodářské transformaci našeho kraje.

Žáci SŠ elektrotechnické získali zajímavé finanční ohodnocení

Včera 15:30 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

MS kraj se stejně jako celá Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v energetice. Jedním z nástrojů, jak situaci vylepšit, je motivace žáků studujících energetické obory. Přesně takovým případem je program Prokopa Diviše.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Pickleball Czech Open přilákal hráče z celého světa

Včera 11:31 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Ostravský rodák a světový tenista Ivan Lendl, jeho rival John McEnroe, André Agassi nebo třeba Steffi Grafová. Ti všichni propadli modernímu sportu s názvem pickleball. Zbrusu nové centrum pickleballu vzniklo i v našem kraji – v Dobré u Frýdku-Místku.

Žáci jsou z klimatických změn zděšeni, říká koordinátor

Včera 9:38 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

MS kraj považuje za důležité, aby už žáci základních a středních škol vnímali klimatické změny, které se u nás v posledních letech dějí. Slouží k tomu například projekt Life Coala nebo třeba školení školních environmentálních koordinátorů.

Felinoterapie neboli kontakt nemocného s kočkou je novou podpůrnou terapií v krnovské nemocici

Animoterapie jsou v posledních letech stále oblíbenější podpůrné léčebné metody, spočívající v kontaktu nemocného se zvířetem. Patří sem například canisterapie, hippoterapie, či felinoterapie. Pomáhají v léčebnách nebo domovech seniorů a v poslední době pronikají do klasických nemocnic.