Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tým FESH FESH rozšíří kaskadér Adam "Special" Peschel

Závodní tým FESH FESH Tomáše Vrátného plánuje další spolupráci s motorkářem. Pod vlajkou FESH FESH by se měl Rallye DAKAR v roce 2025 zúčastnit Adam „Special“ Peschel, vicemistr Evropy a trojnásobný vicemistr ČR v motocyklovém kaskadérství – stuntridingu. Společně tento záměr oznámili během prezentace nadcházejícího ročníku Rallye DAKAR francouzskou pořádající organizací A.S.O. v Praze.

Poslední dva roky podporoval tým FESH FESH Libora Podmola, který se Rallye DAKAR účastnil v kategorii „male moto“, tedy bez doprovodu a asistence. V nadcházejícím ročníku Rallye DAKAR pojede na motorce v barvách týmu FESH FESH profesionální kaskadér a instruktor na závodních okruzích Adam Peschel. Oproti Podmolovi pojede v klasické kategorii motorek.

„Stuntriding je o motivaci a tvrdé práci. Věnuji se mu již 20 let a i když trávím většinu času na silniční motorce na cestách nebo okruzích, terénní Rallye DAKAR v kategorii motocyklů mě vždy fascinovala svou náročností na jezdeckou, fyzickou a psychickou odolnost a chtěl jsem si ji vyzkoušet,“ říká Adam Peschel, který kromě profesionálního kaskadérství působí také jako instruktor na závodním okruhu, instruktor kurzů bezpečné jízdy a filmový stunt dubler (kaskadér dvojník). „V roce 2023 jsem s Tomášem Vrátným absolvoval Dakar jako řidič jednoho z jeho doprovodných vozidel, abych se podíval, jak to v reálu na rallye funguje. A to mě přesvědčilo, že bych měl Rallye DAKAR vyzkoušet i jako jezdec. Rok 2023 jsem pak dále věnoval přípravě motorky, letos trénuji, plánuji účast na rallye v Rumunsku a v Maroku a věřím, že se 3. ledna 2025 postavím na start prologu v saudskoarabské Bishe,“ plánuje Adam Peschel.

„Já jsem rád, že se Adam rozhodl do toho jít a jsem rád, že mu můžeme poskytovat zázemí a rallye management právě my,“ říká šéf týmu FESH FESH Tomáš Vrátný. „Adam je neuvěřitelně pracovitý, obrovský dříč a srdcař, a i když mají motorkáři na Dakaru úplně jiný režim než kamioňáci, věřím, že spolupráce bude fungovat. Čeká ho letos ještě spousta práce, hlavně ježdění a pevně věřím, že se mu na start Rallye DAKAR podaří dostat,“ dodává Tomáš Vrátný.

Start Adama Peschla v barvách týmu FESH FESH není jedinou novinkou. S ostatními budou Ostraváci dále přicházet.

Adam Peschel (*1988) patří k předním českým motocyklovým kaskadérům. Začínal s hokejem a fotbalem, ale brzy objevil motorky, což se úplně nesetkalo s podporou jeho rodičů. Zjistil tak, že pokud se této vášni chce věnovat, musí do toho dát všechno a vydal se vlastní cestou. Se stuntridingem začal v roce 2005, v roce 2009 se poprvé připojil k pražskému kaskadérskému týmu, v roce 2014 opustil zaměstnání a začal se této profesi věnovat naplno jako své hlavní činnosti. V letech 2012-2014 byl vicemistrem ČR ve stuntridingu a na „bedně“ se objevoval na soutěžích a mezinárodních šampionátech v Dubaji, Londýně, ve Francii, Irsku a Estonsku. Bohatou sbírku referencí patří jeho účast navíce než 700 podnicích ve třiadvaceti zemích světa a kromě Evropy se podíval i do Brazílie, Spojených Arabských Emirátů či do Austrálie. „Všichni potřebujeme růst. Každý den chci být prostě lepší, než jsem byl včera,“ prozrazuje Adam Peschel své hlavní moto.

Ostravský tým FESH FESH se věnuje dálkovým rallye od roku 2013. V loňském roce vybojoval díky 9. místu na Rallye DAKAR a druhému místu na Rally du Maroc titul vicemistra světa ve FIA šampionátu v dálkových rallye. FESH FESH Group podniká v oblasti motorsportu. Zaměřuje se na poskytování motorsportových produktů a služeb – stavba speciálů, pronájem závodní techniky, marketingová činnost a samozřejmě účast na sportovních akcích. Členové týmu mají bohaté zkušenosti z Rallye DAKAR, Africe Eco Race, Silk Way Rallye, Baja Cross Country a dalších. FESH FESH Group je součástí skupiny OSTRA.Bouřky opět zaměstnávají hasiče. Nejčastěji u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prochází přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr láme a vyvrací stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají opět plno práce.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Elektromechanici

Ostrava Nástup: od 1. července 2024 od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Jakub Unucka: Zelený vodík je drahý

Posláním Vodíkového klastru MS kraje je aktivní podpora rozvoje ekosystému vodíkového údolí Moravskoslezského kraje a uplatnění vodíkových technologií při hospodářské transformaci našeho kraje.

Žáci SŠ elektrotechnické získali zajímavé finanční ohodnocení

Včera 15:30 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

MS kraj se stejně jako celá Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v energetice. Jedním z nástrojů, jak situaci vylepšit, je motivace žáků studujících energetické obory. Přesně takovým případem je program Prokopa Diviše.

Pickleball Czech Open přilákal hráče z celého světa

Včera 11:31 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Ostravský rodák a světový tenista Ivan Lendl, jeho rival John McEnroe, André Agassi nebo třeba Steffi Grafová. Ti všichni propadli modernímu sportu s názvem pickleball. Zbrusu nové centrum pickleballu vzniklo i v našem kraji – v Dobré u Frýdku-Místku.

Žáci jsou z klimatických změn zděšeni, říká koordinátor

Včera 9:38 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

MS kraj považuje za důležité, aby už žáci základních a středních škol vnímali klimatické změny, které se u nás v posledních letech dějí. Slouží k tomu například projekt Life Coala nebo třeba školení školních environmentálních koordinátorů.

Felinoterapie neboli kontakt nemocného s kočkou je novou podpůrnou terapií v krnovské nemocici

Animoterapie jsou v posledních letech stále oblíbenější podpůrné léčebné metody, spočívající v kontaktu nemocného se zvířetem. Patří sem například canisterapie, hippoterapie, či felinoterapie. Pomáhají v léčebnách nebo domovech seniorů a v poslední době pronikají do klasických nemocnic.

Jes Art, umělecký festival amatérských tvůrců v Janovicích, si za poslední roky zajistil věhlas i oblibu

Malíři, sochaři, fotografové, řezbáři, výtvarníci a představitelé noha dalších odvětví umění se již pošesté sjeli do Janovic u Rýmařova. Ve westernovém kempu Indiana se konal další ročník uměleckého festivalu Jes Art. Svou pestrostí a záběrem zaujal každého návštěvníka.