Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Závěr festivalu CIRKULUM: Oslnivá představení světových umělců a nadšení diváci

Letošní ročník festivalu CIRKULUM se nesmazatelně zapsal do paměti návštěvníků i účinkujících. Všechna představení byla vyprodaná a nadšení diváci si odnesli nezapomenutelné zážitky. Festival přinesl do Ostravy špičková vystoupení novocirkusových umělců z celého světa a nabídl bohatý program pro všechny věkové kategorie.

„Festival CIRKULUM nám opět ukázal, že cirkusové umění má v Ostravě své pevné místo. Viděli jsme úžasná vystoupení, která nás rozesmála, dojala i ohromila,“ říká principál festivalu Václav Pokorný. „Létající Citadela byla vrcholem festivalu a my jsme hrdí, že jsme mohli být součástí takového úžasného projektu.“

Létající Citadela: Klenot festivalu

Jedním z největších lákadel letošního festivalu byla bezesporu premiéra Létající Citadely. Tento mezinárodní projekt přinesl do Ostravy jedinečnou podívanou, kdy akrobaté létali na horkovzdušném balónu za doprovodu emotivní živé hudby. První představení mohli shlédnout diváci 5. června v rámci veřejné generální zkoušky a druhé 7. června při západu slunce ve valech Slezskoostravského hradu. „Cítím, že Létající Citadela je pro nás všechny velkou výzvou, a to s ohledem na náročnost příprav, technickou složitost a sloučení všech účinkujících s technickým a podpůrným týmem,“ dodává Pokorný. „Děkujeme všem, kteří s námi sdíleli tyto magické okamžiky.“

Vyprodaná představení a nadšení diváci

Návštěvníci festivalu měli možnost vidět špičkové výkony umělců z celého světa. Vystoupení jako Circo Zoé, Race Horse Company nebo Cia Paki Paya přinesla neopakovatelné zážitky. Italsko-francouzský soubor Circo Zoé přinesl na scénu své mistrovské dílo Deserance, které je skutečným uměleckým skvostem. Diváci sledovali toto představení se zatajeným dechem, fascinováni kombinací akrobacie a hudby, jež tvoří neobyčejný a dojemný zážitek.

Finský soubor Race Horse Company ukázal příběh malého města, které zažilo neobyčejný den. Toto představení, plné akrobatických kousků a inovativního přístupu k novému cirkusu, nabídlo divákům napínavý, a zároveň srdceryvný pohled na každodenní život a jeho nečekané zvraty.

A Cia Paki Paya, španělský soubor, přinesl na festival příběh plný humoru a emocí, který se točil kolem houpačky vztahů, kterou všichni diváci dobře znali. Jejich vystoupení spojilo prvky akrobacie, divadelního umění a komedie, čímž vytvořili hravou a zábavnou podívanou, jež oslovila všechny generace diváků.

Bohatý doprovodný program

Festival CIRKULUM nabídl také bohatý doprovodný program zdarma pro děti i dospělé. V předhradí Slezskoostravského hradu vzniklo pódium, které hostovalo umělecká a hudební čísla z celého světa. V herních zónách si mohli návštěvníci vyzkoušet různé cirkusové dovednosti nebo zabavit své hlavy prostřednictvím Herniště. Publikum mělo možnost obdivovat argentinského showmana Manteca al Dente, jehož charismatické vystoupení plné humoru a energie uchvátilo všechny přítomné. Z Japonska přijelo duo Subimit, které svými jedinečnými akrobatickými kousky a neuvěřitelnou flexibilitou nadchli všechny milovníky nového cirkusu. A aby toho nebylo málo, hudební scéna zažila doslova bouři díky Marlon banda, jejichž energická a strhující hudební smršť roztančila každého v publiku. V rámci doprovodného programu se představilo mnoho dalších umělců, kteří bavili diváky od rána až do večera. Tento pestrý doprovodný program dodal festivalu CIRKULUM jedinečnou atmosféru plnou radosti, smíchu a uměleckých zážitků, a vytvořil nezapomenutelný zážitek pro malé i velké.

Závěr festivalu

Poslední festivalový den byl plný emocí. Návštěvníci měli poslední šanci vidět hvězdy jako Circo Zoé, finské Race Horse Company nebo Cia Paki Paya. „Byl to úžasný závěr úžasného festivalu. Děkujeme všem, kteří přišli a sdíleli s námi tyto nezapomenutelné chvíle,“ uzavírá Václav Pokorný.

Festival CIRKULUM 2024 byl jedinečnou oslavou nového cirkusu, která přinesla radost a nadšení všem zúčastněným. Těšíme se na další ročník a na další nezapomenutelné zážitky. Pokud si nechcete nechat ujít novinky o pořádání dalšího ročníku sledujte webové stránky www.cirkulum.czFrýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Dnes 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Radnici v Havířově došla trpělivost s firmou, která staví volnočasové hřiště

Lidem v Havířově-Podlesí dochází trpělivost při výstavbě volnočasového areálu. Místo hřiště se dívají stále jen na staveniště. A trpělivost se zhotovitelem už došla i radnici.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Vstup na stadion bude atraktivnějším veřejným prostorem, zmizí brána, přibude cyklopruh

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava křižovatky ulic Divadelní a Purkyňova.

Hasiči v Havířově měli ve sběrném dvoře cvičení na radioaktivní materiál, našli tam rtuť

Včera 10:27 | Havířov | Libor Běčák

Ve sběrném dvoře v Selské ulici v Havířově se v pondělí dopoledne konalo cvičení motivované nálezem radioaktivního materiálu.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

Včera 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Hasiči připravili projekt bezpečného chování u vody. S první pomocí poradí zdravotníci

Léto je v plném proudu, lidé navštěvují koupaliště a přehrady a to sebou bohužel také přináší případy tonutí. Hasiči proto připravili projekt, jehož cílem je poradit lidem, jak se u vody chovat bezpečně, ale také, jak pomoci tonoucímu. Zásady první pomoci připojili zdravotníci.

Do národního finále soutěže Vesnice roku Palkovice chystají čtyřhodinovou prezentaci formou festivalu

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal 9. ročník Festivalu dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva. Obec tam navíc převzala ocenění v letošním krajském kole soutěže Vesnice roku a připravuje festival, se kterým se v září představí porotě ve finále.

Muž se dusil bramborákem na slavnostech, museli ho oživovat

14. července 2024 11:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u muže v ohrožení života na Frýdecko-Místecku. Najednou mu zaskočil bramborák a začal se dusit. Jídlo se z něj nedařilo dostat a muž upadl do bezvědomí.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

13. července 2024 21:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

13. července 2024 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

13. července 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.