Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hodina ve své posteli. V kampani Mobilního hospicu Ondrášek můžete koupit poukázku za 200 korun

Pro většinu lidí běžná věc. Pro umírající má ale taková hodina velkou hodnotu. Kvůli svému onemocnění by museli trávit svůj čas v nemocnici nebo jiném zařízení. Díky mobilnímu hospici můžou zůstat doma ve své posteli. Pořiďte jim poukázku na čas.

200 Kč je pro nevyléčitelně nemocné cena za hodinu doma. Hodinu s manželkou nebo vnoučkem. Hodinu, kdy si s partnerem můžou nerušeně povídat, dívat se spolu na film nebo jen mlčet. Vy můžete takovou hodinu někomu věnovat. Stačí pořídit Poukázku na čas od Mobilního hospice Ondrášek.


„Snažíme se pomocí Poukázky na čas lidem ukázat, že i malé částky pomáhají. Za 200 Kč mohou umírající strávit hodinu podle sebe. Můžou dělat věci, které v nemocnici nejsou možné. Například poslouchat svou oblíbenou hudbu tak hlasitě, jak chtějí, nebo si vzít svého pejska do postele,“ říká Martina Dunděrová, vedoucí péče o dárce Mobilního hospice Ondrášek. „A pro nás ostatní to znamená například jednou ‚nejít na jedno‘“, usmívá se.

799 hodin

Poukázku na čas můžete pořídit do konce června. „Cílem je získat 1 454 hodin. To pro nás znamená 2 týdny péče o nemocné. Teď jsme přibližně v polovině,“ vysvětluje Martina. Vybrané peníze hospic využije na péči o umírající, která zahrnuje zdravotní péči, sociální pomoc i psychologickou a duchovní podporu. Díky ní můžou lidé strávit poslední okamžiky života doma s rodinou.

Do dnešního dne lidé poslali nevyléčitelně nemocným 799 hodin a 10 minut. Přidejte se a darujte 200 Kč. Darujte možnost strávit hodinu ve své posteli: https://www.darujme.cz/darujtecas.

Hodina života doma za 200 Kč. Je to málo nebo moc?

O Mobilním hospici Ondrášek

Mobilní hospic Ondrášek poskytuje nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám odbornou zdravotní a psychosociální podporu v domácím prostředí. Rodinu zaškolí a provede krok po kroku celou péčí. Pacientům je k dispozici 24 hodin, 7 dní v týdnu.

Provozuje Ambulanci paliativní medicíny, Odlehčovací službu, Poradnu pro pozůstalé a knihovnu. Vzdělává v oblasti paliativním péče odborníky i laickou veřejnost.

Odlehčovací služba Ondrášek pomáhá například při hygieně, krmení, doprovodu na procházku či k lékaři lidem odkázaným na pomoc druhých.

Více informací o Mobilním hospici Ondrášek najdete na stránkách hospice.Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Dnes 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Radnici v Havířově došla trpělivost s firmou, která staví volnočasové hřiště

Lidem v Havířově-Podlesí dochází trpělivost při výstavbě volnočasového areálu. Místo hřiště se dívají stále jen na staveniště. A trpělivost se zhotovitelem už došla i radnici.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Vstup na stadion bude atraktivnějším veřejným prostorem, zmizí brána, přibude cyklopruh

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava křižovatky ulic Divadelní a Purkyňova.

Hasiči v Havířově měli ve sběrném dvoře cvičení na radioaktivní materiál, našli tam rtuť

Včera 10:27 | Havířov | Libor Běčák

Ve sběrném dvoře v Selské ulici v Havířově se v pondělí dopoledne konalo cvičení motivované nálezem radioaktivního materiálu.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

Včera 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Hasiči připravili projekt bezpečného chování u vody. S první pomocí poradí zdravotníci

Léto je v plném proudu, lidé navštěvují koupaliště a přehrady a to sebou bohužel také přináší případy tonutí. Hasiči proto připravili projekt, jehož cílem je poradit lidem, jak se u vody chovat bezpečně, ale také, jak pomoci tonoucímu. Zásady první pomoci připojili zdravotníci.

Do národního finále soutěže Vesnice roku Palkovice chystají čtyřhodinovou prezentaci formou festivalu

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal 9. ročník Festivalu dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva. Obec tam navíc převzala ocenění v letošním krajském kole soutěže Vesnice roku a připravuje festival, se kterým se v září představí porotě ve finále.

Muž se dusil bramborákem na slavnostech, museli ho oživovat

14. července 2024 11:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u muže v ohrožení života na Frýdecko-Místecku. Najednou mu zaskočil bramborák a začal se dusit. Jídlo se z něj nedařilo dostat a muž upadl do bezvědomí.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

13. července 2024 21:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

13. července 2024 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

13. července 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.