Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2024 zvou na nádherná představení na hradě

8. - 13. července Vás na Slezskoostravském hradě čekají hry Marná lásky snaha, Večer tříkrálový, Jak se vám líbí, Bouře, Zimní pohádka, Macbeth, Sen noci svatojánské a derniéra představení Zkrocení zlé ženy.

Zveme vás na premiéru komedie Marná lásky snaha na Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2024.

Čtveřice mužů se rozhodne zasvětit tři roky studiu, ale láska jejich plány rychle zkomplikuje. Komedie o lidských slabostech a marných snahách. Hrají: Petr Čtvrtníček, Filip Březina, Lukáš Příkazký, Jan Jankovský, Anna Fialová a další.

Zveme vás na premiéru komedie Večer tříkrálový na Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2024.

Viola a Sebastian, dvojčata, zažívají komické i romantické peripetie v Illyrii. Příběh plný lásky, zmatku a humoru. Hrají: Vladimír Polák, Kamila Janovičová, Petr Buchta a další.

Zveme vás na komedii Jak se vám líbí na Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2024.

Příběh o lásce, změnách identity a útěku do lesa Arden. Zábavná a dojemná komedie. Hrají: Lucie Štěpánková, Václav Matějovský, Roman Zach a další.

Zveme vás na magickou komedii Bouře na Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2024.

Magická komedie o vévodovi Prosperovi, který připravuje pomstu svým nepřátelům. Příběh plný iluzí a skutečnosti. Hrají: David Prachař, Marek Daniel, Eliška Křenková, Josef Polášek a další.

Zveme vás na inscenaci Zimní pohádka na Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2024.

Tragikomedie o královské žárlivosti, ztrátě a znovunalezení, kde se mísí realita s magií. Hrají: Martin Hoffmann, Filip Kaňkovský, Veronika Arichteva, Milan Kačmarčík, Jan Vlas a další.

Zveme vás na inscenaci Macbeth na Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2024.

Temná tragédie o touze po moci a toxických vztazích. Sledujte boj Macbetha a jeho manželky v středověkém Skotsku. Hrají: Marek Němec, Lenka Krobotová, David Matásek, Klára Issová a další.

Zveme vás na komedii Sen noci svatojánské na Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2024.

Komedie plná lásky, žárlivosti a magických intrik, odehrávající se v kouzelném lese. Hrají: Tomáš Dastlík, Zuzana Říčařová, Jiří Sedláček, Petr Buchta, Markéta Matulová a další.

Zveme vás na poslední uvedení komedie Zkrocení zlé ženy na Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2024.

Komedie o lásce a přeměně tvrdohlavé Kateřiny na poslušnou ženu skrze složité vztahy a intriky. Hrají: Josef Kaluža, Kristýna Leichtová, Albert Čuba, Jiří Sedláček a další.

Více informací najdete ZDEFrýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Dnes 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Radnici v Havířově došla trpělivost s firmou, která staví volnočasové hřiště

Lidem v Havířově-Podlesí dochází trpělivost při výstavbě volnočasového areálu. Místo hřiště se dívají stále jen na staveniště. A trpělivost se zhotovitelem už došla i radnici.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Vstup na stadion bude atraktivnějším veřejným prostorem, zmizí brána, přibude cyklopruh

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava křižovatky ulic Divadelní a Purkyňova.

Hasiči v Havířově měli ve sběrném dvoře cvičení na radioaktivní materiál, našli tam rtuť

Včera 10:27 | Havířov | Libor Běčák

Ve sběrném dvoře v Selské ulici v Havířově se v pondělí dopoledne konalo cvičení motivované nálezem radioaktivního materiálu.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

Včera 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Hasiči připravili projekt bezpečného chování u vody. S první pomocí poradí zdravotníci

Léto je v plném proudu, lidé navštěvují koupaliště a přehrady a to sebou bohužel také přináší případy tonutí. Hasiči proto připravili projekt, jehož cílem je poradit lidem, jak se u vody chovat bezpečně, ale také, jak pomoci tonoucímu. Zásady první pomoci připojili zdravotníci.

Do národního finále soutěže Vesnice roku Palkovice chystají čtyřhodinovou prezentaci formou festivalu

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal 9. ročník Festivalu dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva. Obec tam navíc převzala ocenění v letošním krajském kole soutěže Vesnice roku a připravuje festival, se kterým se v září představí porotě ve finále.

Muž se dusil bramborákem na slavnostech, museli ho oživovat

14. července 2024 11:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u muže v ohrožení života na Frýdecko-Místecku. Najednou mu zaskočil bramborák a začal se dusit. Jídlo se z něj nedařilo dostat a muž upadl do bezvědomí.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

13. července 2024 21:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

13. července 2024 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

13. července 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.