Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dají se peníze vydělat jinak než zaměstnáním?

Jak přijít k penězům bez práce… To je otázka, která alespoň jednou napadla snad i toho nejpracovitějšího a nejspokojenějšího zaměstnance. Bez práce to sice nepůjde, ale možností, jak se vymanit ze závislosti na zaměstnavateli, nebo si vybudovat postranní pasivní příjem, určitě existují. Jak na to?

Vlastní podnikání můžete začít budovat i při práci

Podnikání je asi tou nejpřímější cestou, která vás může vysvobodit ze závislosti na zaměstnavateli.

Samotný začátek podnikání je však snadný. Stačí zajít na živnostenský úřad, předložit OP, zaplatit 1000 korun a (v případě volné živnosti) je hotovo. Právě jste se stali se podnikatelem.

Ostatní věci kolem podnikání jsou už však o něco složitější a měli byste dobře zvážit, jestli je to pro vás skutečně ta pravá cesta.

  • Máte dobrý podnikatelský nápad s šancí na úspěch?
  • Máte dovednosti, které vám ho umožní realizovat?
  • Víte proč do toho jdete?
  • Máte dobrou finanční gramotnost?
  • Umíte dotahovat věci do konce?
  • Jak budete financovat vybavení a začátek podnikání?

Na volné noze musíte kromě svobody počítat také se spoustou překážek. A k tomu na vás padne spousta odpovědnosti vůči vám samotným, klientům, státu a v případě úspěchu i vůči zaměstnancům.

Jak začátek podnikání financovat?

Nejčastějším důvodem, proč podnikaví lidé start podnikání odkládají, je problém s financováním. Dnes je sice spousta možností, jak začít podnikat bez peněz. Můžete například spustit svůj blog nebo magazín a vydělávat na affiliate marketingu, nebo sdílet své znalosti a dovednosti na Youtube. Prodávat různé e-booky, šablony, zkrátka se světem sdílet to, v čem jste nejlepší a na tom si vybudovat příjem mimo zaměstnání, který vás časem může živit na plný úvazek.

Pokud však chcete nastartovat firmu, která už do začátku potřebuje trochu víc, bez externího financování se pravděpodobně neobejdete.

Jednou ze zajímavých možností je financování zaměřené na podnikatele od společnosti Cashbot. Ta nabízí externí finance a začínajícím i zkušenějším podnikatelům pomáhá s vybudováním rezervy i vybalancovaného cash flow.

Kdy se podnikání raději vyhnout?

Podnikání není pro každého. Pokud se na to necítíte, nemáte dostatečně silný byznys plán, nápad nebo úspory, je lepší začít budovat pasivní příjem jinak. A s podnikáním počkat, až ucítíte, že je to věc, která vás skutečně neodolatelně láká.

Investice do akcií – pasivní příjem, o který by se měl zajímat každý

Nejspolehlivějším pasivním příjmem je rozhodně investování do akcií a komodit. Samozřejmě, žádná investice není bez rizika. Pokud však k investování přistupujete s rozumem a plánujete investovat dlouhodobě, jedná se o spolehlivé zhodnocení financí, které vás ochrání před inflací a možná i zajistí přilepšení k důchodu.

Začít investovat je dnes velmi snadné a tuto možnost dokonce nabízí většina bank. Invnestovat s bankou je však vhodné pouze pro lidi, kteří se o své finance nechtějí aktivně zajímat – na poplatcích totiž můžete zaplatit skutečně extrémní částky.

Pokud se světem investic chcete začít (a že byste nade vší pochybnost měli i v případě, že máte alespoň 300 Kč navíc), nejlepší je zkusit to přes brokery jako je eToro, XTB, Trading 212 apod., kde jsou poplatky mnohem nižší a své finance si spravujete sami.

Před první investicí – a i v průběhu vaší investiční kariéry – je však důležité pečlivé studium trhu i investování samotného. Dnes je naštěstí spoustu zdrojů, například na Youtube, které vám vzdělávání umožní zdarma, kdekoliv a kdykoliv. Neexistuje tak jediný důvod, proč nezačít třeba hned.

Další možností je také investice do nemovitostí, se kterou Cashbot.cz pomáhá například jednou z našich nejúspěšnějších investorů, Martinovi Kořenkovi.Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Dnes 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Radnici v Havířově došla trpělivost s firmou, která staví volnočasové hřiště

Lidem v Havířově-Podlesí dochází trpělivost při výstavbě volnočasového areálu. Místo hřiště se dívají stále jen na staveniště. A trpělivost se zhotovitelem už došla i radnici.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Vstup na stadion bude atraktivnějším veřejným prostorem, zmizí brána, přibude cyklopruh

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava křižovatky ulic Divadelní a Purkyňova.

Hasiči v Havířově měli ve sběrném dvoře cvičení na radioaktivní materiál, našli tam rtuť

Včera 10:27 | Havířov | Libor Běčák

Ve sběrném dvoře v Selské ulici v Havířově se v pondělí dopoledne konalo cvičení motivované nálezem radioaktivního materiálu.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

Včera 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Hasiči připravili projekt bezpečného chování u vody. S první pomocí poradí zdravotníci

Léto je v plném proudu, lidé navštěvují koupaliště a přehrady a to sebou bohužel také přináší případy tonutí. Hasiči proto připravili projekt, jehož cílem je poradit lidem, jak se u vody chovat bezpečně, ale také, jak pomoci tonoucímu. Zásady první pomoci připojili zdravotníci.

Do národního finále soutěže Vesnice roku Palkovice chystají čtyřhodinovou prezentaci formou festivalu

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal 9. ročník Festivalu dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva. Obec tam navíc převzala ocenění v letošním krajském kole soutěže Vesnice roku a připravuje festival, se kterým se v září představí porotě ve finále.

Muž se dusil bramborákem na slavnostech, museli ho oživovat

14. července 2024 11:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u muže v ohrožení života na Frýdecko-Místecku. Najednou mu zaskočil bramborák a začal se dusit. Jídlo se z něj nedařilo dostat a muž upadl do bezvědomí.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

13. července 2024 21:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

13. července 2024 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

13. července 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.