Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Taneční hudba odehnala mraky. V Ostravě začal 10. ročník festivalu Beats for Love

Že ostravské publikum na Beats for Love umí divy, je dobře známé. Při prvním dnu letošního 10. ročníku se ale návštěvníkům dokonce podařilo porazit počasí. Těsně před otevřením bran totiž na areál v Dolních Vítkovicích dopadaly kapky deště, postupně se ale oblačnost roztrhala. A jeden z headlinerů festivalu belgický DJ Lost Frequencies si mohl užívat pohled nejen na tančící fanoušky, ale i na západ slunce.

Sotva, co v Ostravě spadly poslední středeční kapky, vyrazil od hlavní brány průvod tanečníků. Přilákal nejen fotoaparáty, ale i pohledy všech přítomných. „Slavíme 10. narozeniny, takže jsme chtěli ročník vykopnout i něčím speciálním. A s vystoupeními pouličních umělců nekončíme,“ narážel šéf festivalu Kamil Rudolf na to, že u největší LOVE stage by ČSOB bavili návštěvníky performeři pohybující se na obřích ohebných tyčích – podobně jako na věhlasném belgickém festivalu Tomorrowland.

Fanoušci v Dolních Vítkovicích navíc viděli premiéru tzv. „molten districtu“, tedy nové čtvrti v okolí scén D&B Forge by Ostrava!!! a Freedom. Prostor věnovaný světlu a ohni o to víc vynikl, když na stage nastoupil hvězdný Brit Kanine. Fanoušky stylu house zase na Harmony House Square by Evropa 2 potěšil Roger Sanchez. Americký harcovník před několika lety při své první návštěvě festivalu patřil mezi hlavní hvězdy, letos kraloval žánrovému pódiu. Co ale zůstalo stejné, bylo nadšení fanoušků, kteří na Sanchezův set dorazili v opravdu hojném počtu.

Tanec pod lví tlamou

Shod s Tomorrowlandem bylo na úvod kulatých oslav Beats for Love vícero. Festivalovou Zion stage totiž designéři z gruntu předělali tak, aby jí kromě svítících LED panelů vévodila i obří lví hlava.

A netradiční podoba pódia přitahovala fanoušky i samotné umělce. „Reakce máme všechny stejné. Lidi jsou nadšení, dávají nám to vědět na sociálních sítích i osobně. Je to opravdu ohromný posun,“ řekl Jan Klásek, který má na Beats for Love na starosti právě Zion stage. A Kamil Rudolf dodal: „Chceme se přiblížit těm největším festivalům světa nejen programem, ale i vizuální podobou. V příštích letech výrazně předěláme i ostatní stage.“

Popis změn v areálu by vydal na svou speciální tiskovou zprávu. Návštěvníci si poprvé mohli užít zvýrazněnou VIP zónu, a díky premiérovému otevření prostoru za dominantní LOVE stage i výrazně lepší průchodnost areálu. Poprvé taky fungoval bezhotovostní cashless systém a už první den ukázal, že se dlouhodobé přípravy organizátorů vyplatily. Ubylo front i lovení mincí po kapsách. „Každý rok prosíme návštěvníky o zpětnou vazbu. V dotaznících si víc než 80 % z nich přálo, aby mohli v areálu platit kartou. Trvalo nám celý projekt připravit, ale jsem rád, že hned úvodní hodiny ukázaly, že funguje,“ radoval se šéf festivalu Kamil Rudolf, který zároveň prozradil i počet návštěvníků úvodní části 10. narozenin Beats for Love. Pod vysokými pecemi tančilo ve středu 3. července 34 tisíc lidí.

Nizozemské hopsání jako zatěžkávací zkouška

Největší pozornost fanoušků tradičně přitahovala katedrála taneční hudby, LOVE stage by ČSOB. Mohutný dav tančil už při vystoupení britského uskupení Hybrid Minds, zmiňovaný Belgičan Lost Frequencies rozezpíval Beats for Love svými hity „Are You With Me“ nebo „Where Are You Now“ a závěr obstaralo vystoupení dua W&W.

Energičtí Nizozemci jako by na chvilku udělali z Ostravy kotel sportovních nadšenců „Oranjes“. Publikum v Dolních Vítkovicích totiž při hodinu a půl dlouhé show skákalo ze strany na stranu, zpívalo, nebo synchronizovaně mávalo rukama. Z reproduktorů duněla oslavná píseň na pilota formule 1 Maxe Verstappena i melodie dobře známé fotbalovým fanouškům – třeba z aktuálního nizozemského tažení na mistrovství Evropy. Jen kulisy nebyly oranžové, ale festivalové – tedy zlatočerné. Ale dvojice W&W dokázala zremixovat i jiné pecky. „To, že na Beats for Love zněl upravený popový hit skupiny Coldplay Viva la Vida, zase tak zvláštní není. Ale zremixovanou Mozartovu Malou noční hudbu jsme tady asi ještě neměli,“ usmíval se programový ředitel festivalu Jiří Ramík.

A zatímco úvodní den 10. ročníku Beats for Love by se s trochou nadsázky dal označit za hladký rozjezd, čtvrtek už na největším hudebním podniku v Česku nabídne pořádnou jízdu. Vystoupí totiž populární průkopník D&B Dimension i maskovaný Němec Boris Brejcha, který na festival takřka nevystupuje. A vrcholem programu bude show Švéda Erica Prydze, jedné z největších hvězd, která kdy v Ostravě koncertovala.Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

David Moravec

12. července 2024 13:38 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

ředitel festivalu

Ivan Strachoň (KSČM)

12. července 2024 13:34 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

lídr v krajských volbách

Srpnový velký závod dračích lodí na Slezské Hartě měl předehru v závodě mládeže

12. července 2024 11:10 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

Bruntálská sportovní gymnastika načala novou kapitolu svých dějin mezinárodním trojbojem

12. července 2024 11:01 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

Farma ve Staré Vodě u Světlé Hory obhájila titul Regionální potravina MS kraje

12. července 2024 10:53 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Farma U Stromovouse ve Staré Vodě obhájila titul Regionální potravina MS kraje. Získala ho za Jesenický horský sýr z vlastní produkce. Na farmě chovají vlastní krávy plemene Jersey a hnědé krátkosrsté kozy. Na oslavu titulu na farmě pořádali veřejnou ochutnávku sýrů.