Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třetí den Beats for Love: Poklona fanouškům, charita i nekonečná party pod taktovkou Brazilce Aloka

Festival Beats for Love má za sebou tři ze čtyř dnů jubilejního 10. ročníku. A nálada fanoušků v areálu jako by odpovídala pohledu do kalendáře – byla totiž sváteční. Atmosféra gradovala až do nočního vystoupení 4. nejlepšího DJ planety Brazilce Aloka, poté se dav přesunul na ostatní scény. Návštěvníci navíc dál štědře podporovali v rámci projektu Beats for Charity i devítiletou Isabel a sedmiměsíčního Doriana.

S blížícím se víkendem tradičně stoupla návštěva v areálu Dolních Vítkovic. Pod vysoké pece v pátek dorazilo lehce přes 40 tisíc lidí. „Vždy je příjemné přehoupnout se přes tu magickou hranici. A věřím, že v sobotu budeme atakovat i číslo, které začíná pětkou,“ řekl ředitel festivalu Kamil Rudolf, který už vyhlíží závěrečný den Beats for Love. To v Ostravě vystoupí světoznámý a jeden z nejslavnějších hudebníků světa David Guetta i v Česku ohromně populární dvojice Chase & Status.

Ještě před nimi ale na hlavní LOVE stage zazářil italský projekt Meduza se svým hitem „Piece Of Your Heart“. Následoval Andy C, který z Velké Británie přivezl poctivý nášup D&B. A z ostravských fanoušků byl nadšený. „Nechtělo se mi vůbec končit. V hlavě jsem si říkal: Kéž bych mohl vystoupit i zítra a dát si to celé znova…,“ vyprávěl v zákulisí 48letý producent.

Po něm následoval zmíněný Brazilec Alok, který je v mezinárodním žebříčku DJs na 4. místě. A spolu s publikem vytvořil energii, která by mohla napájet i větší okresní město. Většina z návštěvníků Beats for Love se navíc nespokojila s koncem Alokovy show, a ještě zamířila na žánrové scény. Tam se tančilo až skoro do rozednění.

Na D&B Forge by Ostrava!!! stage rozhýbali dav Friction, Sota nebo ShockOne. Ten potvrdil, že drum and bass je v Česku i Austrálii doma. Sám umělec navíc bojoval se zdravotními problémy, pohled na zaplněnou plochu pod pódiem ho ale přinutil vystoupit – i když místy seděl na barové židličce. „To jsou přesně příběhy, které náš festival dělají tak oblíbeným a povedeným. Pochopili bychom, kdyby ShockOne odmítl kvůli zdraví hrát, on ale přišel a doručil unikátní show,“ radoval se Kamil Rudolf.

Pro změnu s natrženým lýtkovým svalem odehrál svou show na Future by Proud stage Will Atkinson, podle kterého ale bouřící fanoušci vyhráli nad bolestí nohy. A dodal to i přes to, že ho pořadatelé museli z letadla do auta převézt na vozíčku. A Nizozemec Ferry Corsten označil areál v Dolních Vítkovicích za nejkrásnější areál, ve kterém kdy hrál. Od muže, který je na scéně od roku 1991, je to skvělá pochvala.

Unikátní pivo i kytka pro ženy

Všichni účinkující z ohnivé D&B Forge by Ostrava!!! stage se od organizátorů dočkali speciálního dárku. Díky zálibě stage managera Jakuba Havláka v pivovarnictví dostali speciální festivalové pivo. A každý měl i svou vlastní etiketu. „Byl to perfektní tah. Všichni hudebníci z toho byli nadšení. Chceme, aby na návštěvu Ostravy nezapomněli a rádi se vraceli zpátky. Podobná věc jako vlastní etiketa je drobnost, která ale může ohromně pomoct,“ usmíval se Havlák.

Stage Harmony House Square by Evropa 2 zase patřila ženám – v závěru programu britskému triumvirátu Jess Bays, Jenn Getz & Alfie a Hannah Wants. Právě jakýsi „festivalový den žen“ je další perličkou v programu Beats for Love. Každá žena navíc po svém setu dostane od pořadatelů kytku. A mezi „běžné návštěvníky“ se inkognito na pár desítek minut vklínil i krajan zmíněných umělkyň Sonny Wharton, který na Harmony House Square vystupoval ve čtvrtek. Na chvíli hodil bokem a zamířil na letiště.

Společně pro Isabel a Doriana

V pátek pokračovala i nedílná součást festivalu, sbírka Beats for Charity. Tentokrát můžou lidé pomoct devítileté Isabel Kavalové z Petrovic u Karviné a sedmiměsíčnímu Dorianu Příborskému z Havířova.

Návštěvníci mohli a stále můžou přispívat uvnitř areálu u stánku, nebo skrz QR kód na webu a sociálních sítích. „Lokálně zaměřená charita doprovází Beats for Love takřka od prvního ročníku. Je to pevná součást našeho programu. Jsme rádi, že se lidé zastavují u stánku, odpustí si třeba pivo, nebo posílají peníze digitálně. Děkujeme jim za to. A ty, kteří ještě na dobrou věc nepřispěli, chceme poprosit, aby to udělali během posledního dne letošního ročníku,“ oznámil ředitel Beats for Love Kamil Rudolf.

V sobotu čeká fanoušky strhující závěr jubilejního 10. ročníku. A program na hlavní LOVE stage vybízí k tomu, že by mohl padnout návštěvnický rekord. Zpěvačka Becky Hill je totiž kometou letošního roku, když spolu s duem Chase & Status nahrála hit „Disconnect“. Střihnout si ho může i v Ostravě, právě Chase & Status totiž vystoupí hned po ní. A pak přijde na řadu zlatý hřeb programu, show francouzské superhvězdy Davida Guetty, kterého organizátoři získali po skoro osmi letech vyjednávání.Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

David Moravec

12. července 2024 13:38 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

ředitel festivalu

Ivan Strachoň (KSČM)

12. července 2024 13:34 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

lídr v krajských volbách

Srpnový velký závod dračích lodí na Slezské Hartě měl předehru v závodě mládeže

12. července 2024 11:10 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

Bruntálská sportovní gymnastika načala novou kapitolu svých dějin mezinárodním trojbojem

12. července 2024 11:01 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

Farma ve Staré Vodě u Světlé Hory obhájila titul Regionální potravina MS kraje

12. července 2024 10:53 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Farma U Stromovouse ve Staré Vodě obhájila titul Regionální potravina MS kraje. Získala ho za Jesenický horský sýr z vlastní produkce. Na farmě chovají vlastní krávy plemene Jersey a hnědé krátkosrsté kozy. Na oslavu titulu na farmě pořádali veřejnou ochutnávku sýrů.