Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Skoro 8 let marných vyjednávání. Až v roce 2024 si světoznámý Francouz David Guetta našel ve svém nabitém kalendáři udělal na Beats for Love čas. Čekání se ale vyplatilo, autor hitů jako Titanium, When Love Takes Over nebo Memories nabídl fanouškům fantastickou show plnou světoznámých písní, tance i pyrotechniky. „Byl to skvostný závěr celého festivalu. David Guetta má v repertoáru desítky slavných tracků, které mají na internetu miliardy přehrání. A slyšet naše fanoušky zpívat, to byl skvělý pocit,“ rozplýval se ředitel Beats for Love Kamil Rudolf.

A šéf festivalu zároveň oznámil rekordní návštěvu. „Ve středu dorazilo do areálu 34 tisíc lidí, ve čtvrtek 38, v pátek jsme se přehoupli přes čtyřicetitisícovou hranici. A v sobotu v našem areálu proudilo neuvěřitelných 50 tisíc fanoušků. Je to fantastické,“ dodal Rudolf s tím, že víc lidí se v areálu během Beats for Love během jediného dne nikdy nepohybovalo. Festivalu pomohlo, že pro jubilejní ročník výrazně navýšil kapacitu. A tím pádem mohl prodat i více vstupenek.

Hlavně díky takřka vyprodanému závěrečnému dni padl i celkový divácký rekord z roku 2022. Na Armina van Buurena a další tehdy přišlo 160 tisíc lidí – letos se součet zastavil na čísle 162 tisíc a několika stovkách k tomu. „Je to pro nás skvělá vizitka a ocenění naší práce. Zároveň to ale bereme s pokorou. Ano, radujeme se z krásných 10. narozenin. Odpočineme si, ale velmi brzy začneme chystat 11. ročník,“ řekl Kamil Rudolf, který v čele Beats for Love stojí od roku 2013, kdy se v Dolních Vítkovicích konala první edice.

Větší, bohatší, pestřejší

Letošní ročník provázelo klasické „beatsácké“ počasí. Úvodní hodiny v kapkách deště, postupně ale rostly teploty i počet návštěvníků. Drobný deštík uzavřel i show dalšího headlinera, Švéda Erica Prydze, který v Ostravě vystoupil ve čtvrtek.

Celkem vystoupilo 512 umělců na 18 scénách. Velkých úprav doznala Zion stage věnovaná stylům reggae, jungle a hiphop. Extravagantní pódium totiž zdobila 3D podobizna lví tlamy. A organizátoři představili i řadu dalších novinek. Vznikl takzvaný „molten district“ zasvěcený ohni a světlu, další budou přibývat v následujících letech. „Okolí D&B Forge by Ostrava!!! a Freedom stage jsme červeně nasvítili a vše jsme doplnili ohnivými kulisami. Jsme rádi, že to fanoušky zaujalo. A ozvali se nám i interpreti. Líbilo se jim, že si v tematické zóně můžou více užít davovou energii,“ prohlásil Kamil Rudolf.

Diváky zaujala řada performerů. Ať už tanečníci houpající se nad lidmi na takzvaných tyčích zvaných „sway poles“, nebo průvod v čele s mýtickým drakem. Doprovodný program byl oproti minulým ročníkům násobně bohatší, což se prokázalo i na konferenci Talking Beats. Ta se protáhla oproti loňsku z jednoho na tři dny – své publikum si ale našla vždy.

Zaskvěli se i partneři festivalu. Návštěvníci si díky nim mohli vyzkoušet kyslíkovou terapii, lety vrtulníkem, ochutnat alkoholické i nealkoholické nápoje, slintat po ochutnání celosvětové kuchyně, vyfotit si v areálu vysmáté selfie nebo si koupit festivalové propagační předměty.

Rozvoji Beats for Love pomohl i nový způsob placení, tedy bezhotovostní systém cashless. Ubylo front u stánků s občerstvením a fanoušci naopak měli více času užít si své oblíbené interprety. Pod vysokými pecemi se platilo kartou, mobilem i hodinkami. Částečně ale zůstala i možnost volby – někteří z příchozích si totiž hotovost nabili jednorázovou kartu.

Z pomyslných peněženek odcházely i částky na dobrou věc. Festival totiž skrze svůj projekt Beats for Charity podpoří devítiletou Isabel Kavalovou z Petrovic u Karviné a sedmiměsíčního Doriana Příborského z Havířova. Sbírka, která už vynesla statisíce korun, bude pokračovat až do konce srpna.

Všem fanouškům, umělcům, partnerům i dobrovolníkům vzkazují pořadatelé velké „DĚKUJEME!“ I díky nim se jubilejní 10. ročník Beats for Love zapsal nejen na českou, ale i na celosvětovou festivalovou mapu zlatým písmem. Ten jedenáctý se v Ostravě uskuteční od 2. do 5. 7. 2025.Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

David Moravec

12. července 2024 13:38 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

ředitel festivalu

Ivan Strachoň (KSČM)

12. července 2024 13:34 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

lídr v krajských volbách

Srpnový velký závod dračích lodí na Slezské Hartě měl předehru v závodě mládeže

12. července 2024 11:10 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

Bruntálská sportovní gymnastika načala novou kapitolu svých dějin mezinárodním trojbojem

12. července 2024 11:01 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

Farma ve Staré Vodě u Světlé Hory obhájila titul Regionální potravina MS kraje

12. července 2024 10:53 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Farma U Stromovouse ve Staré Vodě obhájila titul Regionální potravina MS kraje. Získala ho za Jesenický horský sýr z vlastní produkce. Na farmě chovají vlastní krávy plemene Jersey a hnědé krátkosrsté kozy. Na oslavu titulu na farmě pořádali veřejnou ochutnávku sýrů.