Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: David Stejskal

Orlová chce revitalizovat pozemky po důlní činnosti

2. února 2016 15:03 | Orlová | David Stejskal

Vedení města společně s městským úřadem jednají o možnostech, jak revitalizovat území v Orlové, která zdevastovala dlouholetá důlní činnost. Pomalu se rodí plán, který by záměr pomohl provést. Finančně by mohl pomoci státní podnik DIAMO.

Dům dětí: letos o milion kč méně z krajských peněz

2. února 2016 15:02 | Orlová | David Stejskal

Klub Spirála prochází změnami. Kvůli nedostatku financí a nízkému počtu dětí v některých kroužcích, muselo vedení Domu dětí propustit tři zaměstnance. Zároveň Dům dětí snižuje počty kroužků, které zájemcům nabízí. Více už prozradíme v následujícím příspěvku.

Aktuálně z Orlové 2. 2. 2016

2. února 2016 15:01 | Orlová | David Stejskal

Aktuality a pozvánky z Orlové

Ve Spirále proběhl pololetní tábor

2. února 2016 14:59 | Orlová | David Stejskal

I přesto, že dochází v klubu Spirála ke změnám, jeho chodu se to nemá nijak dotknout. Poslední akcí, kterou si děti užily, byl pololetní tábor. Ten žákům základních škol nabídl program plný her a zábavy. Jak se jim během pátečního dne vedlo, vám prozradíme v posledním příspěvku.

Taneční klub KMIT představil svou show veřejnosti

30. ledna 2016 15:27 | Orlová | David Stejskal

Velkou taneční show si pro milovníky pohybu v rytmu hudby připravil klub KMIT. V kulturním domě představil vše, co se doposud naučil žákům základních škol, rodičům i přátelům. MY jsme se s naší kamerou vydali na akci taktéž a jak představení probíhalo vám ukážeme v první reportáži.

Restaurace v kulturním domě končí svůj provoz

30. ledna 2016 15:25 | Orlová | David Stejskal

Restaurace Harlekýn v kulturním domě končí. Zařízení vykazuje dlouhodobě finanční ztrátu a rada města proto rozhodla, že ji zruší. Prostory budou moci využít ti, kteří využívají přilehlý sál, popřípadě je město dlouhodobě pronajme.

Aktuálně z Orlové 30. 1. 2016

30. ledna 2016 15:24 | Orlová | David Stejskal

Aktuality a pozvánky z Orlové

Turnaj v halové kopané hostil čtyři školní týmy

30. ledna 2016 15:14 | Orlová | David Stejskal

V hale orlovského gymnázia se totiž konal městský přebor v halové kopané. Své síly tak změřili mladí fotbalisté ze čtyř základních škol. Jak se jim dařilo se můžete podívat v poslední reportáži dnešního expresu.

Přípravy na stavbu náměstí se tento týden rozběhly

26. ledna 2016 16:08 | Orlová | David Stejskal

Přípravné práce k výstavbě nového náměstí v Orlové tento týden započaly. Odbor rozvoje a investic Městského úřadu v centru města vytipoval stromy, které je třeba kvůli stavbě pokácet. Pracovníci proto označili desítky takových stromů a poté se rozběhlo samotné řezání dřevin.

Tříkrálová sbírka v Orlové: vybralo se deset tisíc Kč

26. ledna 2016 16:06 | Orlová | David Stejskal

Charita Bohumín má důvod k velké radosti. V rámci tříkrálové sbírky se jí podařilo vybrat nejvíce peněz v historii pořádání. Na konto si tak připsala téměř 333 tisíc korun, které poputují na pomoc potřebným. Výsledné částce pomohli také orlovští dobrovolníci.

Komerční sdělení více

YOGA & DANCE Spring Festival: Díky józe Jivamukti pročistíte tělo a uklidníte mysl

Nevíte, jak začít? Hledáte jógovou inspiraci? Ať tak či onak, pokud vás jóga aspoň trochu baví, zakroužkujte si v kalendáři termín 26.-28. dubna. Právě poslední dubnový prodloužený víkend máte jedinečnou příležitost proniknout do světa jógové praxe lektorů z New Yorku, Mallorky, ale i Bratislavy, Prahy nebo Ostravy. Odstartujte jaro v Dolní oblasti Vítkovic. Načerpáte novou energii, poznáte nové lidi.

5 kroků, jak si udělat období menstruace příjemnější

Menstruace bývá pro mnoho žen obdobím, kdy jim není dobře a pociťují bolesti v oblasti břicha a zad, změny nálad a zvýšené nepohodlí. V dnešním článku se s námi podíváte na tipy, které vám mohou toto období ulehčit nebo ulevit od bolestí.

Vývoj akvaristiky – od historie k moderním trendům

Od prvních primitivních nádrží, které pocházely z antických dob, až po dnešní sofistikované systémy s automatickým řízením prostřednictvím chytrých zařízení, akvaristika prošla výrazným vývojem. Tento fascinující koníček, který spojuje lásku k přírodě s technickými dovednostmi, přitahuje nejen zkušené aquaristy, ale i nováčky do svého podmořského světa. Podívejme se blíže na vývoj akvaristiky od starověku až po současnost.


Valašský frgál byl vyhlášen jako 4. nejlepší koláč světa

Tradiční valašský koláč frgál zabodoval na mezinárodní scéně: prosadil se na jednu z nejvyšších příček v každoročním žebříčku 100 nejlepších koláčů světa dle hodnocení uznávaného gastro průvodce TasteAtlas. Hodnotitele oslnil natolik, že mu udělili 4. místo mezi celkem 360 hodnocenými sladkostmi. První místo získal letos švédský čokoládový dezert kladdkaka, druhé polský tvarohový sernik a třetí ruský medovník.

FN Ostrava si připomněla Světový den hlasu preventivním vyšetřením hlasivek

V úterý 16. dubna byla Foniatrická ambulance Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FNO a LF OU otevřena lidem, kteří mají problémy s hlasem. Lékařka je odborně vyšetřila pomocí flexibilního videolaryngoskopu a stroboskopu a také poradila, jak provádět hlasovou hygienu. Klinika se touto preventivní akcí připojila ke Světovému dni hlasu.

S nemocnými játry se loni léčilo přes 11 tisíc pojištěnců ČPZP

Játra hrají v lidském těle klíčovou roli. Tento životně důležitý orgán uložený v horní pravé části břicha se stará především o odstraňování jedovatých látek a ukládání živin. Pokud péči o játra dlouhodobě zanedbáváme, otevíráme cestu nemocem. Jen Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) hradila v roce 2023 léčbu více než 11 tisícům pojištěnců s nemocnými játry. ČPZP to uvádí u příležitosti Světového dne zdraví jater, který si připomínáme 19. dubna.

V exekuci je v Česku přes 640 000 lidí. Jak nespadnout do dluhové pasti?

Exekucí je v České republice stále dost. Podle statistik Exekutorské komory jde o 641 914 lidí, kteří mají alespoň jedno exekuční řízení. Ač se jejich počet snižuje, zadluženost obyvatel stále stoupá a vzhledem k růstu cen se může snadno stát, že opět vzroste i počet těch, kteří se do podobných problémů dostanou také. Podívejte se na několik tipů, jak do dluhové pasti nespadnout.

Pacienti mohou rehabilitovat i s pomocí virtuální reality

Pacienti po cévních mozkových příhodách a s dalšími neurologickými diagnózami teď mohou ve FN Ostrava rehabilitovat i s pomocí virtuální reality. S aplikacemi, které získaly certifikaci zdravotnického prostředku, pracují fyzioterapeuti a ergoterapeuti na lůžkových odděleních, v ambulancích, ale i na Iktové jednotce Neurologické kliniky FNO a LF OU.

Více